Kdy se miminům mění barva očí?

638
26.4.21 22:58

Kdy se miminům mění barva očí?

Ahoj maminky. Mám dotaz jen pro zajímavost. Kdy se vašim miminkům změnila barva očí na tu finální?
Jde mi o to, že naše 8 měsíční má pořád modré oči. Já i můj muž jsme oba hnědoocí. Někde jsem četla že dědí barvu ze 75% po rodičích :nevim: Jak jste to měli u vás? Děkuji za reakce :kytka: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20138
26.4.21 23:06

Pokud máte oba hnědý oči, může mít dítě oči klidně modrý. To jsou zákony genetiky. Kdybyste byli modroocí, tak hnědooký dítě mít nebudete. Hnědozelený oči se u dítěte vybarvili až tak kolem dvou a půl. Do té doby to bylo všelijaký, oscilovalo to i k té modré…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16505
26.4.21 23:08

@KKikina manžel modré oči, ja hnědé, dcera 2 a pul roku stále modré. Mi všichni říkali, že hnědé jsou silnější, no očividně ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
26.4.21 23:13

@Janli dva modroocí mohou mít hnědooké dítě. :) Je to polygenní znak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10615
26.4.21 23:16

@lachtanice86 blbost to je :lol: ja mám oči tmavě hnědé, to samé vlasy a děti jsou obě šedooké a blond po tátovi :P oči se jim, zakladatelko, vybarvily z modré do šedé kolem roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2900
26.4.21 23:18

@KKikina u starsich bylo kolem pul roku jasne, ze budou hnedooci. Nejmladsi ma v 11 mesicich oci stale modre a podle zdravotni sestry uz mu zustanou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16505
26.4.21 23:19

@Aduš8 ja vim, taky mam tmavě hnědé oči, tmavě hnědé kudrnaté vlasy, chlap blond a rovné vlasy a oči jako studánky q dcera ultra blond, oči jako studánky a vlasy kudrnaté jak andelicek :mrgreen: prostě mix, ale bylo by fajn trochu více podoby na mne, ze začátku se mě známí ptali komu hlídám

Příspěvek upraven 26.04.21 v 23:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
26.4.21 23:19

Je mi jasné, že co mamina to jiný názor a zkušenosti. Jen mě zarazilo že sestra mého muže ( ona hnědooká její muž také hnědooký ) porodila a malej měl hnedka černé oči.( Teď mu jsou 3 roky)A má je do dnes hoooodně tmavé fakt až do černa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16505
26.4.21 23:21

@KKikina můj brácha hnědé oči, jeho manželka modré oči a jejich syn i dcera mají oči hnědé hned od narození

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
26.4.21 23:22

@KKikina tak třeba můj nejstarší syn měl oči modré někde do dvou let. Je mu patnáct a oči má světle hnědé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
26.4.21 23:31

Moji rodiče oba hnědé oči, Já taky, sestra modré.
No ono to možné je, dokonce to není vůbec výjimečné. Genetika je krásná věc a je to učivo střední školy v Biologii. Strašně mě tohle bavilo :lol:
Ale pozor, oči se mění až do puberty a hlavně u chlapců :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
26.4.21 23:35

No, moje sestra měla do 19 let zelené oči, nyní modré :lol: tak do 19 máte cas :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
977
26.4.21 23:51
@Janli píše:
Pokud máte oba hnědý oči, může mít dítě oči klidně modrý. To jsou zákony genetiky. Kdybyste byli modroocí, tak hnědooký dítě mít nebudete. Hnědozelený oči se u dítěte vybarvili až tak kolem dvou a půl. Do té doby to bylo všelijaký, oscilovalo to i k té modré…

Tenhle mendělejův zákon jsme se učili i my. Ale už pár let je vyvráceno, že 2 modrooci nemohou mít hnědooké dítě.
Došlo k nějakému výzkumu, že jeden z rodičů muže být nositelem jiného pigmentu, než se u něho projevil, ale dle starých zákonů a učebnic máš pravdu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63686
27.4.21 05:05

@KKikina kluk má hnědé, skoro do černa.. A vybarvily se mu do roka.. Nejmenší a nejstarší jsou modrooci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6053
27.4.21 05:20

Ja mám hnědočerné, manžel modre. První dceři oči zhnedly okolo třetího měsíce, ale měla je hodně tmavé už z porodnice. A druha dcera je má teď jasně krásně modrý, má čtyři měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat