Kdy se nahlásit na pracák po rodičovské dovolené.

20
7.7.20 20:46

Kdy se nahlásit na pracák po rodičovské dovolené.

Dobrý den,
Prosím o radu, dnešním dnem mi končí RD, potřebovala bych tedy poradit do kdy bych se měla nahlásit na pracák? Našla jsem spoustu diskuzi, ale popravdě se v tom už nevyznám. Sociální a zdravotní by za mne mělo být hrazeno do konce měsíce pokud to chápu správně? Prý se neplatí na denní bázi, ale na měsícni- v srpnu by mi měly dorazit i poslední peníze z RD. Stačí se tedy nahlásit až 1.8.? Nenastane někde problém? Nebudou mi chybět dny na důchod apod.?
Děkuji všem za rady a zkušenosti.
Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
7.7.20 21:01

@Vefuska asi bych se zkusila zeptat na úřadu práce

• Nahlásit
  • Citovat
20
7.7.20 21:15

Tam jsem byla, ale chytrá z toho nejsem. Podle nich už můžu být dávno nahlášena a pobírat zároveň rodičovsky příspěvek i podporu. Mě jde ale o to, že bych ještě potřebovala pokrýt tento měsíc kvůli hlídání. A když je za mne ještě placeno sociální i zdravotní, zároveň mít měsíc navíc..poté bych mohla pobírat 5 měsíců podporu- pokud se neobjeví nějaká práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41286
7.7.20 21:33

@Vefuska nejsi na rd, pobiras rodicovsky prispevek, z jeho titulu mas placeno zdravotni pojisteni. Socialni je nepovinne a nikdo ti ho ted neplati. Muzes pobirat podporu a rodicovsky prispevek zaroven. Tento mesic mas zdravotni pojisteni pokryto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
8.7.20 11:51

A co takhle jít do práce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
8.7.20 17:51

Do práce bych šla, kdyby bylo kam…ale s chlapem na směnách a pracujícím i o víkendech a svatcich, 4 letym dítětem a bez hlídání od prarodičů si moc vymýšlet nemůžu. Bydlím na vesnici a v okolí zatím nic není, bohužel. V práci jsem musela dát po 16 letech výpověď, protože jsem měla nastoupit na 12-ti hodinové směny ( R, N), včetně víkendů a svátků.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
9.7.20 08:46
@Vefuska píše: … V práci jsem musela dát po 16 letech výpověď, protože jsem měla nastoupit na 12-ti hodinové směny ( R, N), včetně víkendů a svátků.

Co se skrývá pod slovním spojením „musela jsem dát po 16 letech výpověď“?

díky za vysvětlení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
9.7.20 08:59

Jenom to, že jsem v práci dala po 16 letech výpověď, protože by se neměl o dcerku kdo postarat..jinou práci po RD pro mě nemaji…takže jsem teď bez práce. S dvanactkami + s 2 hodinami na cestě by to opravdu nešlo:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1359
9.7.20 09:05

@Vefuska hele nikomu nic není do toho, jestli chodíš nebo nechodíš do práce, to jen pro ty chytrolinky, co ti budou nadávat že chces na úp. Já začala pracovat hned po škole. Když malému byli necelé 2roky nastoupila jsem z mateřské znovu. Porad jen práce, prace a nakonec jsem si z té práce zlikvidovala ruku.Ted jsem na mateřské, chci být do 4 let a pak, pokud nenajdu něco lepšího, kde se nezmrzacim a nebudu dělat noční na ten ÚP klidně nastoupim a co si budou myslet ostatní mi bude u p… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
9.7.20 09:24

Ja se také práce nebojím, jen teď už nemůžu vzít všechno když máme malou…jsme bez hlídání a s chlapem na nepravidelných směnách je opravdu těžké něco plánovat. Teď prostě řešíme co dál a na přestupnou dobu hold budu na UP. O maminky s malými dětmi se firmy zrovna neperou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
9.7.20 10:06

Jediný o co mi šlo - pokud jsi dala výpověď Ty, tak budeš mít tuším u ÚP horší pozici a že zaměstnavatel má vůči zaměstnankyním pečující o dítě do 15 let sakra nějaké povinnosti. A že mi vadí, jak si námi, mámama od dětí s prominutím „vytírají pr*el“ a zákoník práce je nezajímá.
Nekritizuji nikoho kdo jde na ÚP, protože neznám jeho situaci, sama jsem tam skončila po každé mateřské, jenže já vždy se slušným odstupným, neb jsem se hádala a bránila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41286
9.7.20 10:11

@Vefuska jeste jsem si vzpomnela, socialni pojisteni ti nikdo neplati, ale doba registrce na up se pocita do duchodu (v omezene mire). Ja byt ve tve situaci, zaregistruju se, dal pobiram rodicak i podporu (ta zacina kolem 5000), hledam praci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
9.7.20 14:42

Na UP bych znevýhodněna být neměla, výpověď jsem dala kvůli péči o dítě a to by prý problém neměl být.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41286
9.7.20 14:50
@Vefuska píše:
Na UP bych znevýhodněna být neměla, výpověď jsem dala kvůli péči o dítě a to by prý problém neměl být.

kdy jsi tu vypoved dala? Kdy ti skoncila rodicovska dovolena, vratila ses do prace?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
9.7.20 17:17

Výpověď jsem dala před rokem, asi měsíc před třetími narozeninami dcerky. Ve firmě mi prostě řekli ať nastoupim na své místo, na 12 hodinové smeny, takže už jsem vůbec nenastoupila. Rodicovsky příspěvek jsem měla do 4 let dítěte ( tedy do 7.7.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama