Kdy se otočilo miminko v bříšku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marffusha
Stálice 52 příspěvků 26.04.18 15:46
Kdy se otočilo miminko v bříšku

Maminky, nyní začínám 35 tt a miminko se ne a ne otočit od 30 tt jsem pravidelně zkoušel různé cviky doporučované k podpoře otočení miminka, ale neúspěšně. Miminko je stále ve stejné poloze. Nehne se z místa :) Nyní už necvičím. Říkám si, že miminko nejlíp ví, v jaké poloze být. Prádla bych si rodit přírorozeně a na porod se to připravit s aniballem a tak si říkám, jestli by příprava a koupě aniballu v mém případě nebyla zbytečná. Miminko je nožičkami napřed, k tomu mě trápí tlak a cukrovka. Kdy se vám otočil miminko?

Najdete v encyklopedii: Před porodem

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Erinye
Kecalka 280 příspěvků 26.04.18 15:52

Ja jsem 33tt a miminko mam pricne, ale dost se mele..vubec nic na pretaceni nezkousim, pokud se samo nepretoci vi proc :) Je to me druhe tehotenstvi, otehotnela jsem hned pul rok po prvnim porodu, tak ma asi hodne mista v deloze..kdyz bude cisar, tak bude..prece se tim nic nezbori :D

Murka
Ukecaná baba ;) 1328 příspěvků 26.04.18 15:55

Miminko se může otočit i pár hodin před porodem, viz. moje mladší dcera. Není to obvyklé, ale možné jo. Byla jsem připravená rodit koncem pánevním, podle lékařů by nebyl problém. Dodnes si pamatuju, jak mě v noci probudila šílená nevolnost, myslela jsem, že snad umřu. Zvracela jsem, dostala průjem, prostě krása :D. Manžel mě vezl na pohotovost a tam zjistili, že se miminko otočilo hlavou dolů. Ještě na odchodu z pohotovosti mi praskla voda a za pět hodin byla malá venku, hlavou napřed.
Nestresuj se, miminko „ví“ jak je mu nejlépe. Pokud by bylo něco v nepořádku, udělají ti sekci.

Uživatel je onlinemarfra
Generální žvanilka 23171 příspěvků 24 inzerátů 26.04.18 16:02

Nikdy, sedel a sedel az do porodu. Nas tam byl do sklapovacky. Doktorka mi rikala, ze ma zkusenosti, ze pokud je takto dite KP cele tehotenstvi, ze se vetsinou uz neotoci. Pokud ale meni polohy, tak je mozne, ze se jeste otoci. U me se jeji zkusenost potvrdila. Jak pisete, mimco nejlip vi, proc tak je. Nikdy bych do nejakeho nasilneho otoceni, jak nekteri doktori delaji, nesla. A cisare nelituju, dulezite pro me bylo, ze maly se narodil v poradku.

Eridana
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 26.04.18 16:07

Mně se mimčo otočilo v 38tt, ale během těhotenství různě měnilo polohy. Teď taky čekám mimčo, ale je celé těhotenství koncem pánevním - už od prvního ultrazvuku nemění polohu, tak snad se taky otočí, ale moc tomu nevěřím…

Leo44
Stálice 59 příspěvků 7 inzerátů 26.04.18 16:17

Miminka se otočí i den před porodem. Případ sestry. Které se otočilo dej před porodem.

eva valoi
Extra třída :D 10730 příspěvků 3 inzeráty 26.04.18 16:18

Ve 41 + 4 z hlavy na zadek, ve 41 + 6 zase zpět. To bylo třetí dítě. Čtvrté ve 39+6 na příč - hospitalizace. Ráno byl zase už na hlavě. Mám divné děti.

blumen
Hvězda diskuse 40860 příspěvků 26.04.18 16:42

@Marffusha uz je na otoceni pozde, pokud se za celou dobu ani jednou nepretocilo, ma k tomu duvod. Ke konci se pretaci deti, ktere se pretacely alespon jednou v mezicase. Ja mela cisare a duvodem KP u me byla kratka pupecni snura, proto se nemohla pretocot nikdy. A klasicky porod by skoncil katastrofalne

blumen
Hvězda diskuse 40860 příspěvků 26.04.18 16:43
@marfra píše:
Nikdy, sedel a sedel az do porodu. Nas tam byl do sklapovacky. Doktorka mi rikala, ze ma zkusenosti, ze pokud je takto dite KP cele tehotenstvi, ze se vetsinou uz neotoci. Pokud ale meni polohy, tak je mozne, ze se jeste otoci. U me se jeji zkusenost potvrdila. Jak pisete, mimco nejlip vi, proc tak je. Nikdy bych do nejakeho nasilneho otoceni, jak nekteri doktori delaji, nesla. A cisare nelituju, dulezite pro me bylo, ze maly se narodil v poradku.

Presne, jak se nepretaci vubec, je k tomu duvod. Tak mi to tvrdily 2 doktorky a mely pravdu

heevi
Zasloužilá kecalka 756 příspěvků 26.04.18 16:47
@eva valoi píše:
Ve 41 + 4 z hlavy na zadek, ve 41 + 6 zase zpět. To bylo třetí dítě. Čtvrté ve 39+6 na příč - hospitalizace. Ráno byl zase už na hlavě. Mám divné děti.
:lol: :lol:

VikiRiki
Kecalka 147 příspěvků 26.04.18 16:55

Neotocilo se mi. Prvni ditko sedelo v deloze jako Buddha nekdy od 30tt…na zacatku 39tt jsem sla na obrat vnesimi hmaty. Za 10 vterin bylo uspesne po zakroku a 40+4tt krasny prirozeny porod bez zasahu. Dnes uz je to dvou leta slecna a vim presne proc byla takto v brisku. Je to lenoska :-) proste se nemela po urcitym tydnu silu vubec sama otocit. Dodnes radsi sedi v koutku u knizek nez aby behala :-)

eva valoi
Extra třída :D 10730 příspěvků 3 inzeráty 26.04.18 17:01

@VikiRiki Že by na tom fakt něco bylo? Naše holka, ta co se točila jak had, dělá takový kusy, že by cirkusové hadí ženy bledly závistí.

Luciferka_j
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 1 inzerát 26.04.18 17:10

Od 30. tydne byla vzdy koncem panevnim, nepretocila se… Pozor, cisar neni automaticky a jsou mesta jako je Brno, kde pokud neni dalsi indikace, budou nutit rodit prirozene. Znama se takzo nechala oremluvit a dite melo krvaceni do hlavicky :-(. Ja pro jistotu jela do jineho mesta, kde jsem na cisari trvala a privedli ho… takze pokud se ani jednou nepretocilo, spis se priklanim, ze tak zustane. A to jsem zkousela vse - i moxovani… za cisare jsem vdecna. Dceru pak jeste 3 dny nemohli zmerit, nemohla narovnat kolinka a nozicky.

Enicka
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 26.04.18 17:13

Neotočilo :)

Korculalala
Kecalka 398 příspěvků 26.04.18 17:38

Aniball určitě začni používat. Dítě se může otočit i po začátku porodu. Já mela dceru hlavou dolů pořád ale švagrové udělala přemet těsně před narozením. Cukrovka nebude problém pokud vynecháš cukr ale ten tlak by mohl být problém. I tak bych trvala na přirozeném a nevyvolaném porodu. A to nejsem žádná lesana. Jen je mi lìto že jsem se kvůli tlaku nechala přemluvit k vyvolání byl to horor.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Zlatá mládež 2 v Indii: Xenofob Mike, glosátor Renato i kulturní šok mezi chuďasy

Zlatá mládež, šílený pořad České televize, od něhož nebudete moct odtrhnout... číst dále >

Přišel o ženu i Českou Miss! Podnikatel Ditmar skončil v nemocnici a prosí o modlitby

Martin Ditmar skončil opět v péči lékařů. Bývalý šéf České Miss musel být po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Reklama