Kdy se po porodu pořádně umýt?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1
25.11.21 12:06

Kdy se po porodu pořádně umýt?

Asi je to blbá otázka ale jsem prvorodička a před 17 dnama jsem měla porod, nastřihnutá jsem nebyla jen mi to popraskalo. Od té doby se sprchuji jen vodou a řekla bych ze stehy mi už vypadaly tak kdy bych se mohla normálně umýt sprcháčem nebo se koupat normálně jako před porodem? Podívat se nemůžu protože mám strach se oholit abych si s žiletkou nezajela do stehu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3387
25.11.21 12:12

Tak sprchac snad můžeš používat normálně, tedy ne na intimní partie, ale snad asi kazda žena už ví, ze běžný sprchac nebo mýdlo tam nepatří. Voda není špatně, a nějaký intimní mycí gel bude taky v pohodě (raději ale nějaký ultrajemny).

Koupat raději až po sestinedeli, to ještě budeš muset chvilku vydržet. Na to siti si kup dubovou kůru a udělej si odvar, nebo masticku z dubové kůry. Ale stehy by už měly byt pryc, dávají ty vstrebatelne. Rukou ucitis, zda tam ještě něco mas. Holit klidne, ale kolem toho siteho místa opatrně. Nevím, zda používáš nějakou pěnu na holení, to bych vynechala a místo toho pouzila ten mycí gel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12009
25.11.21 12:13

Sprchacem jsem se myla druhý den v porodnici. Intimním gelem tak po 4 dnech. Koupání po sestinedeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2139
25.11.21 12:14

Sprcháčem jsem se myla skoro hned.
Ale na spodek jsem používala gel z dubové kůry od Herbalonu - super věc! Jenom si dát pozor a mýt se opatrně.
Na vanu bych si ale počkala ještě no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18967
25.11.21 12:16

Tak to já jsem se umyla mýdlem hned v den porodu :think: ale oplachovala jsem se čistou vodou několikrát během dne… Vanu si dej nejdříve po šestinedělí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26339
25.11.21 12:30

Já se myla hned po porodu, ještě na sále sem vlezla do sprchy a normálně se umyla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2031
25.11.21 12:52

Intimním gelem jsem se myla hned po porodu co jsem mohla sama do sprchy takže asi po 4 hodinách. Klasický sprcháč na spodek nepoužívám. A vanu po kontrole po šestinedělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36958
25.11.21 12:58

@Sára51
Sprcháčem bych se nemyla. Používám speciální mycí gel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3017
25.11.21 13:10

Sprchacem pro deti jsme se vydrhla uz 2hodky po akci. Jasny, ne patlat mydlo dolu… samponem jsem si myla vlasy den na to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27069
25.11.21 14:33

@Sára51 DSprcháčem se nemáš dole mýt ani normálně a koupel po ukončení šestinedělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
694
27.11.21 08:58

Intimním gelem jsem se umyla pořádně hned po porodu, vanu jsem si dala asi 5 neděl po porodu. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6445
27.11.21 23:33

@Sára51 nás hnaly sestry do sprchy ocákat si čistou vlažnou vodou spodek asi 4× denně téměř hned po porodu. To první bylo před vizitou a čekat s roztazenyma nohama na doktora, po obědě, odpoledne a večer.
Psaly si to a zjišťovaly, když se ptaly na velkou.
Je fakt, že zahojená jsem byla enormně rychle. Často měnit vložky, to snad psát ani nemusím. A po mytí větrat. Do týdne zmizely stehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat