Kdy se přesně nastupuje po RD do práce?

242
31.5.08 13:39

Kdy se přesně nastupuje po RD do práce?

Ahoj holky,

budu se po třech letech vracet do práce, malý má tři roky 3.10., tak jsem si myslela, že nastupuji 4.10.:) Kamarádka mi ale tvrdí, že se nastupuje v den narozenin, tedy 3.10. Nevíte některá, jak to tedy je?

Děkuji Desire

P.S. už myslím na práci víc než na dovolenou :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4038
31.5.08 14:24

Hm, to jsem taky řešila, ale kolegyně nastoupila prostě tehdy, když se se zaměstnavatelem dohodla jak to vyhovovalo jemu, dva týdny před narozeninami, takže bych to nechala koňovi, ono se stejně s nimi musíš cca půl roku dopředu dohodnout na předběžném termínu a cca dva měsíce či tak nějak na přesném dnu…
NiKi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.5.08 20:33

juj abych něco nenapsala špatně, ale… Jak to v práci podali mně.
Do 3 let dítěte (= do narozenin) jsou Ti povinni ze zákona držet místo (někdy ani tak nedrží… to už jsou pak kličky… ale tím bych se nezaobírala)
a potom je to na dohodě. Můžeš nastoupit dřív, nebo pokud Ti to povolí, můžeš nastoupit i později, někomu povolí být doma do 4, pokud tam do té doby za něj mají náhradu.
Já jsem třeba byla dohodnutá, že nastoupím 2 měsíce po třetích narozeninách naší malé, už jsem to měla na papíře, a najednou volali fofr fofr rychle nastoupit dřív, a šla jsem dva měsíce před třetím rokem.
takže tak…
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
242
1.6.08 15:48

Děkuji:) Pravděpodobně nastoupím 6.10., v pondělí. Tak huráááá do práce :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.9.12 18:13

Ahoj, potřebovala bych poradit jak je to teď aktuálně s nástupem do práce po rodičovské dovolené. Moje vedoucí v práci mi řekla, že se nastupuje v den kdy jsem šla před třemy lety na mateřskou, tj.19.9.2009 a teď jsem se dozvěděla, že to tak není, že bych měla být doma do synových tří let a to je až v půlce listopadu…a nastoupit až v den po synových narozeninách. Jak je to???
Jinak rodičák mám na 3 roky. Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
72048
6.9.12 18:23

Nastupuje se den po třetích narozeninách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3478
6.9.12 18:27

Rodičak ti konci, kdyz syn dovrší tří let, další den už bys měla jit do prace, teda po dohodě ze zaměstnavatelem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
6.9.12 18:36

@Brambůrka10 Na tohle není žádná dohoda se zaměstnavatelem potřeba :-) to je jasně dané…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3478
6.9.12 18:54
@j.a.n.i1 píše:
@Brambůrka10 Na tohle není žádná dohoda se zaměstnavatelem potřeba :-) to je jasně dané…

to jo, jasne, ale kolegyně nastupovala až po tydnu, byla celozavodka :lol: tak to myslim :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3200
6.9.12 21:02

Díky za rady a jak je to, když bych šla do práce už teď toho 19.9.s rodičovským příspěvkem? Budou ho posílat až do toho listopadu, do jeho tří let? Asi ne, co? A jak je to se zdravotním a sociálním? Teď to za mě platí stát, když nastoupím do práce, tak mě zaměstnavatel musí přihlásit a tím pádem mi přestane chodit i rodičák, je to tak?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
6.9.12 21:20

@kecačka To, že nastoupíš do práce nemá na rodičák vliv, pokud dítko nepůjde do školky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3200
6.9.12 23:51

A zdravotní a sociální za mě bude platit kdo? A když teda syn do školky půjde, tak může jen na těch 5dní v měsíci, nebo jak je to…takhle jsem to četla. A když půjde normálně a já normálně nastoupím(dřív než mi zkončí RD)Rodičovský příspěvek zaniká? Chápu to správně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
7.9.12 00:16

Ja myslim, ze pokud nemas se zamestnavatelem pisemnou dohodu, kdy nastoupis, tak muzes nastoupit kdy chces! rodicovsky prispevek totiz neni to same jako rodicovska dovolena a rodicovskou dovolenou si urcuje sama zamestnankyne (nekdy to chce zamestnavatel pisemne potvrdit, aby vedel, na jak dlouho hledat zaskok apod.)… meli jsme v praci pripad, kdy zenska prisla do prace po dvou letech, zjistila, ze nezvlada a opet se vratila na rodicovskou dovolenou - protoze v zakone se pise, ze zena ma narok do tri let veku ditete, ale pokud chce pracovat pri rodicovskem prispevku a necerpat rodicovskou dovolenou u zamestnavatele, tak ji nikdo donutit nemuze (pripady manazerek - cerpaji rodicovsky prispevek, o dite se staraji v praci ci maji hlidani, ale na rodicovske dovolene byt nemusi)… jinak kamaradka se chtela vzdat na dva mesice rodicovskeho prispevku prave kvuli skolce (dite ma narozene v rijnu) a ji na socialce pry rekli, ze se vzdat nejde, ale mela to za starych podminek, kdy nebyla moznost upravovani - ted to sice lze, ale ona kdyby presla na novy system, tak by musela rozdilnou castku bohuzel doplatit, takze se radsi informuj, jestli ten rodicovsky prispevek muzes nechat zaniknout bez toho, aby te to neco stalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
7.9.12 08:38
@kecačka píše:
A zdravotní a sociální za mě bude platit kdo? A když teda syn do školky půjde, tak může jen na těch 5dní v měsíci, nebo jak je to…takhle jsem to četla. A když půjde normálně a já normálně nastoupím(dřív než mi zkončí RD)Rodičovský příspěvek zaniká? Chápu to správně?

Ano, pokud máš starý rodičák a půjde dřív na víc jak 5 dní v měsíci, tak ti rodičák zaniká, resp. tyy sama musíš nahlásit, že nastupuje do školky a mají RP ukončit. A to i v případě, že bys do práce nešla.
No, pokud pracuješ na HPP, tak sociální a zdravotní platí zaměstnavatel a ty, bez ohledu na to, zda ještě pobíráš rodičák nebo ne.
Prostě rodičák nemá s prací nic společného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72048
7.9.12 08:42
@kajinkac píše:
Ja myslim, ze pokud nemas se zamestnavatelem pisemnou dohodu, kdy nastoupis, tak muzes nastoupit kdy chces!
Jo, to je pravda, nicméně pokud si v práci myslí, že by měla nastoupit už 19.9., tak nepředpokládám, že by s tím měli problém.
jinak kamaradka se chtela vzdat na dva mesice rodicovskeho prispevku prave kvuli skolce (dite ma narozene v rijnu) a ji na socialce pry rekli, ze se vzdat nejde, ale mela to za starych podminek, kdy nebyla moznost upravovani - ted to sice lze, ale ona kdyby presla na novy system, tak by musela rozdilnou castku bohuzel doplatit, takze se radsi informuj, jestli ten rodicovsky prispevek muzes nechat zaniknout bez toho, aby te to neco stalo

Tohle je blbost, rodičovského příspěvku se lze samozřejmě vzdát, stačí napsat jeden papír, že ho ukončuješ k tomu a tomu datu, není povinnost brát sociální dávky.
Stejně jako pokud by člověk měnil na nový, tak žádný rozdíl nedoplácí, pouze by mu zamítli tu změnu, že již nelze udělat a rodičák jde maximálně ukončit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama