Kdy se připravit do porodnice? A co s sebou?

463
6.5.20 19:57

kdy se připravit do porodnice? A co ssebou?

Ahoj :mavam: holky chci se zeptat, kdy jste si zabalily tašku do porodnice? A ty vo jste už rodily, jsou nějaký tipy co si ssebou pribalit? Nemyslím takovou tu klasiku, ale třeba ubrousky na intimní hygienu, balzám na rty a podobně. Děkuji.. vím, že tato témata tu již byla, ale už jsem našla jen několik let zpět :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26
6.5.20 20:02

Za mě hodně vlhčených ubrousků. :D Zatímco sestra zvládla všechno na jeden, já jich potřebovala fakt hodně. Koupila jsem tenkrát tři balení a nevystačily mi na pět dní. :D a já měla zabaleno tak 3 týdny dopředu a miminko šlo o týden dřív na svět :). Jo a něco na bolestivé bradavky. Já používala Be-Panthen a byl super :-)!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
6.5.20 20:09

Jidlo! Jak během porodu, kdybys měla hlad, tak hlavně po… Já jsem měla vždycky po porodu ještě na sále obrovskej hlad (nejakej hroznovej cukr by mi nepomohl) a nic tam nesezenes, až první běžný jídlo. Dvakrát jsem porodila o pulnoci a bez jídla by mi do rána bylo fakt špatně ( nemluvě teda o tom, CO tam dostaneš k jídlu…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
6.5.20 20:11

Jo, a papírový kuchyňský uterky, utirala jsem si s nimi bolavé partie… Bylo to jemnější bez normálním ručník, taky mi to přišlo hygienictejsi a neměla jsem hned ruční od krve.

Ale hazej je do koše, ucpavaji záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
410
6.5.20 20:14

Za mě doporučuji přibalit něco na hojení tam dole (pokud rodíš přirozeně) já byla velmi spokojená s tímto sprejem: CICATRIDINA- (k urychlení procesu hojení, prodává se i mast) je vážně skvělej a uleví od nepříjemné bolesti, kdy nejde ani vsedě pohodlně kojit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
724
6.5.20 20:21

Ústní vodu. A není špatné mít zvlášť malou tašku k porodu (dokumenty, pití, svačinka a dále se např hodí velká osuška) a pak velkou kabelu se všemi věcmi (vložky, pleny, náhradní ručníky…) na šestinedělí.

Může to vypadat jako blbost, ale nemusíš hrabat mezi spodním prádlem a knížkou, když budeš na porodním potřebovat pantofle a ručník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
463
7.5.20 11:30

Děkuji holky za rady, je pravda ze tyhle věci by mě ani nenapadly :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
130
15.5.20 20:52

Ahoj, chtěla bych se zeptat, co byste ještě doporučili do porodnice při císaři? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
324
28.5.20 19:23

Ahoj holky jsem prvorodička a nevim co všechno si zabalit do porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
28.5.20 19:30

Jidlo sice ano, ale během porodu se jíst nesmí. Na bradavky jsem dostala v porodnici v kufriku takovej medovej přípravek. Za mě více poporodních vlozek, hodně neperlive vody a já bych si na víc pribalila odsávačku, pomůže s rozkojenim (jinak klasika, poporodní kalhotky, sprchac kartacek toaleta…). Plenky pro prcka a oblečení pro něj si zábal zvlášť ať ti ho přivezou až při propuštění. Dobře je se informovat v porodnici co vyžadují, každá má na netu seznam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2607
28.5.20 22:02

Tak tedy za mě.
Plenky, vlhčený ubrousky (za tři dny jsem vyplýtvala celé balení), vodu a kojící caj, balzám na rty, kruh, fén (kruh a fen kdyby ti dělali nástřih), já měla svoji košili, pyžamové kalhoty a dvoje trička, nechtěla jsem nemocniční, hodně jednorázových kalhotek, vložky, kojící podprsenku, osobní hygienu, osusky, přezůvky, nějakou mastičku na bradavky, dudlík (já ho nakonec vzala ač jsem nechtěla a udělala jsem dobře, sestřička řekla ať mu ho dám), stahovací pás na břicho.

Co se týče toho nástrihu, nevím jestli jdeš rodit normálně nebo CS, pokud by ti dělali nastrih, doporučuji si s sebou vzít heřmánek a poprosit sestřičky o vodu, hodně to pri hojení pomůže.
Odsávačku jak chceš, mě doktorky říkali že nejlepší odsávačka je mimino

@kataros

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2607
28.5.20 22:11

@kataros Tak tedy za mě. Plenky, vlhčený ubrousky (za tři dny jsem vyplýtvala celé balení), vodu a kojící caj, balzám na rty, kruh, fén (kruh a fen kdyby ti dělali nástřih), já měla svoji košili, pyžamové kalhoty a dvoje trička, nechtěla jsem nemocniční, hodně jednorázových kalhotek, vložky, kojící podprsenku, osobní hygienu, osusky, přezůvky, nějakou mastičku na bradavky, dudlík (já ho nakonec vzala ač jsem nechtěla a udělala jsem dobře, sestřička řekla ať mu ho dám), stahovací pás na břicho.

Co se týče toho nástrihu, nevím jestli jdeš rodit normálně nebo CS, pokud by ti dělali nastrih, doporučuji si s sebou vzít heřmánek a poprosit sestřičky o vodu, hodně to pri hojení pomůže. Odsávačku jak chceš, mě doktorky říkali že nejlepší odsávačka je mimino

@kataros

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.2.21 14:00

Ahojky holky připravují si věci do porodnice 4 týdny před akorát nevím jestli mi v porodnici nevynadají že budu mít kufřík pro mimi a tašku menší já pro sebe protože je mě by se vše nevešlo

• Citovat
  • Nahlásit
2390
1.2.21 14:04

Mrkni na jejich webovy stranky tam budou mit seznam co si mas vzit. Popr. muzes jit urcite na prohlidku porodnich boxu pred porodem kde taky urcite dostanes seznam. Jinak je asi jedno kolik mas tasek. Je dobre mit batoh s vecma na porodni sal a tasku velkou na pokoj. Vsak to strcis vsechno pod postel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
648
1.2.21 15:18

Nikdo ti nevynadá. Já jsem přijela pomalu s lodním kufrem a ještě jednou taškou třeba :lol: Vypadala jsem, že se tam stěhuju a nikdo se nad tím ani nepozastavil. Podívej se na web porodnice, určitě mají popsáno, co s sebou. Za mě určitě dostatek poporodních vložek a kalhotek a něco trvanlivého k jídlu, protože třeba u nás v porodnici jsem pomalu trpěla hlady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat