Kdy se srovnaji hormony po ukonceni kojeni?

549
23.7.08 22:00

Kdy se srovnaji hormony po ukonceni kojeni?

Ahojky, porad jeste kojim (syn ma 2 roky), ale chystam se to v brzke dobe utnout. Moc by me zajimalo, jak dlouho trva telu dostat se do hormonalniho normalu a tim paden do normalniho menstruacniho cyklu s uvolnovanim vsech potrebnych hormonu, potrebnych k otehotneni. Vim, ze samotne kojeni jeste neni zaruka neotehotneni, jak to nektere maminky povazuji za druh antikoncepce. Znam taky pripady holek, ktere kojily, znovu otehotnely, pokracovaly v kojo a po narozeni druheho potomka plynule kojily dal v tamdemu jak novorozene, tak „vyrostka“, ktery si znovu mel sanci posmaknout na „smetane“ po vodnatem mliku.
Kazdopadne by me ale zajimalo, jestli se nekde neuvadi nejaka casova hranice, ktera je potrebna pro telo na vzpamatovani se z kojo a znovuzapadnuti. Nikde jsem tuto informaci nenasla. Mate s tim nektera osobni zkusenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4854
23.7.08 22:07

Ahoj,tak mě se dostavila první ms po odstavení dcery z prsa za tři týdny.
Myslím si ale,že to každá můžeme mít jinak :wink: .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
549
23.7.08 22:13

No ja uz mam ms od 6 mesice po porordu ......kojo nekojo. Vim, ze se pise, ze prvni menstruacni cykly po porodu jsou neplodne a nepravidelne. U me to asi taky tak bylo. Mezi prvni menstruaci, ktera byla velmi slaba ale dlouha a druhou byl rozestup 48 dnu. Normalne mivam v prumeru 29 denni cyklus. Druha ms uz byla do podoby vcelku normalni a treti se dostavila po 25 dnech. Pak se to uz srovnalo a jsem opet uz pres rok na 29 dennim cyklu (plus minus 2-3 dny).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
24.7.08 09:00

Já taky kojila a měla jsem menzes. Ale doktor říkal, že hormonální rovnováha po kojení je 8 měsíců, po té době by mělo být tak vše jak předtím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymni
24.7.08 09:23

Maliko, myslis tim, ze po ukonceni kojo to trva celych 8 mesicu 8O 8O 8O , nez se telo dostane zpet do normalu, nebo tim myslel 8 mesicu po porodu? Mi to prijde jako docela dlouha doba…skoro cely rok cekani, nez po skonceni kojo znovu zapadnout?

• Citovat
  • Nahlásit
2345
24.7.08 09:51

Mně gyndr. jen říkala, že první MS se musí dostavit do 6 týdnů po ukončení kojení, pokud ne, je třeba zajít k dr. Ale jak píšou holky, může to být už mnohem dřív. Otěhotnět tedy teoreticky můžeš, jakmile se dostaví MS (resp. ještě předtím, protože nejdřív proběhne ovulace), řekla bych, že samotná MS je znamením, že tělo je (tělo, neříkám, že maminka :wink: ) připravené na další těhu. Druhá věc je, kdy se na otěhotnění dotyčná cítí… Držím palce, aby ti to vyšlo podle tvých představ!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4494
24.7.08 09:59

Jé, tak to jste mě dostali - kojím přes 1,5roku a mám za to, že bych mohla otěhotnět - což i chci. MS mám pravidelnou, ale je fakt, že se snažíme asi 2 měsíce a nic. Poprvé jsem otěhotněla hned…snažím se bezúspěšně odstavit, ale kdyby se to mělo rovnat takhle dlouho… :o
Myslela jsem - pravidelná MS = hormony a ovulace ok :?:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1283
24.7.08 13:11

Ahojky,
já kojila do 1 roka. menzes jsem měla tak od 9 měsíců po porodu, ale cyklus byl delší a nepravidelný a asi i anovulační. jak jsem přestala kojit, tak se to upravilo a po 4 měsících jsem znovu otěhotněla, vlastně na první pokus:) jediné s čím jsem měla problém, bylo vyčerpané tělo po kojení, tak se ni hrozně lámaly a třepily nehty, ale spravila to 4 měsíční kůra Biosilu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
andela
24.7.08 21:00

já jsem první ms dostala hnedle po 6tinedělí a pravidelně od té doby jedu porád :roll: kojila jsem do půl roka … si myslím že kojení na početí nemá vliv až takový, aby se to nepovedlo …

mmch to že se to poprvé povedlo na poprvé, neznamená že podruhé to půjde zrovna tak … přičti k tomu teď třeba i starosti, stres a pod …

• Citovat
  • Nahlásit
394
26.7.08 22:00

řešili jsme s cevním chirurgem odstranění křeč. žil a řekl, mi že když přestaneš kojit, tak než se ty hormony srovnají, tak to trvá 8 měsíců. Proto jsme ty moje žíly museli odložit :) Protože jsem byla teprve 4 měsíce po skončení kojo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12199
24.12.16 13:26

Ukončení kojení - silný pms syndrom

Ukončila jsem cca před 14 dny kojení. Teď bych měla dostat ms a takhle psychicky v prčicích jsem snad ještě nebyla. Rozčílí mě sebemenší maličkost, jak slyším děti, tak se vnitřně úplně třepu, navíc mě bolí za krkem, celkově mám blbou náladu. Pms syndrom znám a mívám, ale není to nikdy takováhle smršť. Může to být tím ukončeným kojením? Nebo jsem už definitivně se zbláznila??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.5.17 19:26

Ahoj mam stejny problem, prestala jsem po 18 mesicich koji. Uz me to totalne vycerpavalo ???? ted po dvou tydnech se ale stale citim jako hromadka nervu, jsem unavena a nic me nebavi. Do toho vseho beru azalii. Myslite ze tohle vsechno maji na svedomi hormony? Zitra se chystam k dr na odbery

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama