Kdy se ukončuje rodičovská?

22.9.21 08:38

Kdy se ukončuje rodicovska

Ahoj, mam takový blbý dotaz asi, ale kdy se prosím ukončuje rodičovská?
Male budou 3 roky 24.11., od 1.11.jde do školky, a zároveň mi přišel dopis, že mi poslední rodicak dorazi v říjnu. Mam novou práci, takže nepokracuju ve stare.

Takže nevím, jestli mam rodicak oficiálně do 30.9., a smlouvu do nového zaměstnání mam mít od 1.11., nebo se řídím jiným datumem?

A jestli se případně nejak rodicak ukončuje na urade?
Diky :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10000
22.9.21 08:40

RP nijak na zaměstnání nezávisí. A nijak se neukončuje. Prostě vybereš peníze a ukončí se automaticky sám. A stará práce ti skončila nebo končí kdy? Jelikož pokud máš platnou smlouvu, tak tam musíš 25.11. nastoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6104
22.9.21 08:42
@T.e.r.e.z.Kausghsjjs píše:
Ahoj, mam takový blbý dotaz asi, ale kdy se prosím ukončuje rodičovská?
Male budou 3 roky 24.11., od 1.11.jde do školky, a zároveň mi přišel dopis, že mi poslední rodicak dorazi v říjnu. Mam novou práci, takže nepokracuju ve stare.

Takže nevím, jestli mam rodicak oficiálně do 30.9., a smlouvu do nového zaměstnání mam mít od 1.11., nebo se řídím jiným datumem?

A jestli se případně nejak rodicak ukončuje na urade?
Diky :)

Pokud dorazí rodičák v říjnu, takže za záři? Tímpádem ti končí v záři. A říjen musíš mít nějak pořešený. Případně ještě zajdi na úřad a prodluž si tu částku co ti zbývá ted na záři aby ti něco zůstalo i na říjen a nemusíš řešit pracák a pod. A pak v listopadu nastoupíš do práce a vyřešeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25151
22.9.21 08:43

Rodicak se neukončuje, pokud ti pride poslední v říjnu, tak ho máš do 30.9. Smlouva v praci je tvoje věc od kdy ji budes mít, můžeš nastoupit klidně ještě během pobírání rodicaku a naopak nemusí přímo navazovat. Akorát pokud máš rp do 30.9. a smlouvu od 1.11. tak musíš pořešit ten měsíc zdravotního pojištění, buď ho zaplatit sama nebo se hlásit na pojišťovně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.9.21 09:48

To jsem přesně chtěla vědět. Ja si to myslela, ze mi končí do konce září, kdyz uz dal nebudou peníze, ale šéfka mě nějak rozhodila, kdyz mi řekla at si zjistím, kdy mi končí a nápisem smlouvu :D.

Jinak jdu do uplne nového zaměstnání :), abych odpověděla i nq otázku.

Děkuji všem :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat