Kdy se vám děti začaly otáčet?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 11.05.09 14:12
Kdy se vám děti začaly otáčet?

Ahojky, chci se jen zeptat, kdy se vám děti začaly otáčet ze zad na bříško a z bříška na záda? Natálce je 4 měsíce a týden a stále se neotáčí, na bříšku pase, po pěti minutách se začne snažit otočit a nejde jí to a vzteká se… No a ze zad to zkouší švihem na bok, ale taky nic.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.09 14:18

Mne sa síce všetky otáčali cca okolo 4. mesiaca na bruško (z bruška na chrbát je to o niečo neskor - o mesiac, dva) ale ešte máte spústu času.

Hlavná je technika - otáčať na bruško sa má tak, že pritiahne nohy hore - kolienka k brušku, a otočí sa cez bok. Ak to robí prehýbaním do luku a švohom nohy, nie je to dobre. Poukazuje to na zvýšený svalový tonus.

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 11.05.09 14:24

Ahoj,
ještě má moře času, měla by to umět do 6 měsíců.
Syn se mi začal otáčet někdy těsně před 6 měsíci věku (jsem ho to musela spíš naučit), dcera aktivka se otáčí od 3 měsíců. Z bříška na záda (úmyslně) to uměli oba asi o měsíc později.

laducha
Generální žvanilka 21587 příspěvků 11.05.09 14:34

Ahoj…už jsem to tu psala v jiné diskuzi, malá měla 3 měsíce a 4 dny, ale my jsme extrém…tady je složka s fotkama. Já myslím, že je čas až tak v 6 měsících.
Pořád ji musím sundávat z koberce, nikde ji nemůžu nechat ležet, …má to i své nevýhody :roll: :wink:

http://leden-unor2009.blog.cz/…sice-a-4-dny

By mě zajímalo, jestli to vůbec dělá správně, ale nohy k bříšku tahá, tak nevím. Snad jo :wink:

ivca.konik
Kecalka 116 příspěvků 11.05.09 14:35

Gabiko, a dá se s tím něco dělat, aby se neprohýbala do luku? Mě to pšijde, že se taková celá napjatá…

Eridana
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 11.05.09 14:52

Ivco, dám sem odkaz na video dcery (jsou jí tam 4 měsíce a 1 den), jak mě iritovala před koupáním, abys viděla techniku otáčení na bříško. Poprvé se otočila asi 2 dny před dovršením 3 měsíců. Syn to dělal stejně, ale až od 5 a půl měsíců.

http://www.youtube.com/watch?…

Zdenik
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 11.05.09 15:04

Každé dítě se otočí jindy..

u holek to přišlo kolem půl roku, junior po 3m…k mému upřímnému zděšení ;-).

Z.

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.09 15:04
ivca.konik píše:
Gabiko, a dá se s tím něco dělat, aby se neprohýbala do luku? Mě to pšijde, že se taková celá napjatá…

Ja presne neviem, mne to robil najstarší syn, ale až dlhšiu dobu na to som zistila, že je to hypertonus. Žiadne ďalšie problémy vyplývajúce z hypertonusu nemal - telesný vývoj nemal nijak opozdený, skor naopak. Skús na to upozorniť Dr. keď budeš najbližšie v poradni. (Mňa trošku naštvalo, že moja Dr. to nepoznala, aj keď ho videla sa pretáčať :-() Doležité je zistiť, či to nie je príliš, a čím skor sa to zistí, tým lepšie. Dobrou známkou napr je, že také deti nemajú radi chovanie v klbíčku - máš mimi opreté chrbtom o hruď a kolienka pritiahnuté k hrudníčku. Syn to vyslovene neznášal, vzpieral sa, v podstate sa do tejto polohy nenechal „poskladať“. Neviem, v akom rozsahu je to možno u vás, v rozsahu ako to bolo u nás by som akurát volila viac masáží a šátkovanie (čo sme praktikovali). Inak nemáme, ako som písala, snáď žiadne následky, akurát doteraz spáva prehnutý do luku tak, žo človek nechápe, ako može mať tak zalomenú hlavu dozadu…

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 11.05.09 15:04
Otáčení

Naše malá se začala otáčet chvíli před šestým měsícem. Ale ona byla v těchhle dětských dovednostech lehce pozadu. Teď je jako dráček a někdy si říkám, jak to bylo super, když byla roztomilé mimi,co hajalo a jen po mě koulelo očičkama. Neboj, holčička je v poho.

Katka_H
Kelišová 5766 příspěvků 11.05.09 15:50

Ahojky,

ještě máte hodně času. Míša se tedy otočila v necelém čtvrtém měsíci, ale děti o rok mladší, on mých kamarádek se otáčeli až kolem půl roku, takže v pohodě. Tvoje malá je šikula, určitě na to sama přijde :wink:

tykadlo
Kecalka 225 příspěvků 11.05.09 16:11

Vojtíšek se poprvé otočil ze zad na bříško na Nový rok ráno, takže mu bylo 5 měsíců a jeden týden. Opačně až skoro za další 3 měsíce! Nepropadej panice, mám pocit, že zatím napsaly jen maminky „urychlených miminek“ :lol:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18628 příspěvků 11.05.09 17:07

Má čas, až si bude jistá že to zvládne otočí se raz dva. První syn se otočil pomalu po šestinedělí (kecám :wink: , ale velmi brzy přesně si to nepamatuji) a druhý zas až docela pozdě (tuším okolo 7 měsíce..). Radím jen pořád pořádně hlídat, protože to nemusí děťátko moc trénovat, prostě se to jednou povede a někdy se může stát, že zrovna v tu nejmíň vhodnou chvilku…

zdenkak
Zasloužilá kecalka 921 příspěvků 11.05.09 17:11

Náš Matýsek se otočil ze zad na bříško až někdy před týdnem nebo 14 dny, tedy na začátku 6. měsíce. Ale trochu mne děsíte s tou technikou, on to bere švihem a s prohnutím … 8O
Budu to muset říct naší MUDr. ale ona je k tomuhle dost laxní, už jsem jí říkala, že se nám Matýsek děsně zaklání a ona na to, že pokud to nedělá náhle a bez příčiny, tak je to v pořádku! Že by zkoumala svalový tonus nebo nás někam poslala, ať to zhodnotí fyzioterapeut, to ne …

Neboj, mimčo má ještě spoustu času!

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.09 19:10
zdenkak píše:
Náš Matýsek se otočil ze zad na bříško až někdy před týdnem nebo 14 dny, tedy na začátku 6. měsíce. Ale trochu mne děsíte s tou technikou, on to bere švihem a s prohnutím … 8O
Budu to muset říct naší MUDr. ale ona je k tomuhle dost laxní, už jsem jí říkala, že se nám Matýsek děsně zaklání a ona na to, že pokud to nedělá náhle a bez příčiny, tak je to v pořádku! Že by zkoumala svalový tonus nebo nás někam poslala, ať to zhodnotí fyzioterapeut, to ne …Neboj, mimčo má ještě spoustu času!

Zrejme to nie je nič vážne. Deti so silnými problémami sú opozdené vo fyzickom vývoji, neskor chodia a tak. Viac je v tomto článku: http://www.rodina.cz/clanek5220.htm

Ako som písala, trochu ma naštvala Dr., pretože to u strašieho nepoznala, ale máme šťastie, že sme podľa mňa inak úplne ok. Akurát ten záklon v spánku… Ale s takto veĺkým už neviem, čo robiť. Možno to je hypertonusom, ale syn je pekne svalnatý, nič extrémne, ale oproti iným chlapcom v jeho veku boli na ňom odjakživa vidieť svaly, už ako pol ročné miminko neboli faldíky, ale svaly na nohách :-)

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 11.05.09 19:32

Starší syn se taky nenechal klubíčkovat, koně pásl už v porodnici, že je něco špatně nás upozornila až plavací paní. Dr. tvrdila, že to nic není, na neurologii jsem si vyprosila vyšetření i bez doporučení. Zjistili zvýšené svalové napětí (záklon - pasení koní bez potřeby opírat se o ruce). Začali jsme rehabilitovat. Syna to urychlilo natolik, že v půl roce si sám sednul, po týdnu stoupnul, v 9 m a něco chodil.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejslavnější „ubeři“ v Česku: Koho z řad hvězd jako taxikáře můžete potkat i vy?

Exekuce, trestní stíhání nebo dokonce pobyt ve vězení. To jsou hlavní důvody,... číst dále >

Rybová pod palbou „bioteroristů“: Přejí jí muka na zemi a zakazují vodu

Je smutným paradoxem, že ti, kdo hlásají návrat k přírodě, toleranci a smír,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >