Kdy se vám placenta posunula nahoru (nízko uložena)

39
3.3.21 22:03

Kdy se vam placenta posunula nahoru(nizko ulozena)

Zdravim vsechny, vim, ze tady bylo zalozeno vice diskuzi na tohle tema, ale chtela bych se hlavne zeptat, ten co zjistili nize polozoun placentu (predni stena) kolem 20tt, tak v, kterem tydnu se vam posunula nahoru? Take se chci zeptat jestli jste krvacely tak v kterem tydnu a jak to resili a jestli jste pocitovaly krece bolesti no a jak vse dopadlo. Taky jestli jste braly magnesium (Magnosol)?Dekuji moc :srdce: moc se omlouvam za tolik otazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
3.3.21 22:28

Špinila jsem krví 18tt - 23tt. Byla jsem chvíli v nemocnici, dávali mi exacyl, ten pomohl. Břicho mě bolelo jako na MS, magnezium jsem brala. Ale mám placentu na zadní stěně, tam se vytahuje pomaleji.

• Citovat
  • Nahlásit
39
4.3.21 09:51

Dekuji moc za odpoved. A jiz nikdo nema zkusenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
4.3.21 14:35

Zdravím, ve 21tt jsem měla placentu ještě nízko, ale v 26tt už se začala posouvat… jak pak začne růst bricho, tak ona půjde nahoru, neboj. Zejména pokud jí máš na přední straně.

S krvácením zkušenost nemám, možná někdy po sexu, ale vždycky jenom chvilku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
4.3.21 15:15
Dekuji moc za pozitivni odpovedi :kytka: ja se strasne bojim ted i hybat, jak si to resila s pohybem? Dekuji
@Kika1990 píše:
Zdravím, ve 21tt jsem měla placentu ještě nízko, ale v 26tt už se začala posouvat… jak pak začne růst bricho, tak ona půjde nahoru, neboj. Zejména pokud jí máš na přední straně.S krvácením zkušenost nemám, možná někdy po sexu, ale vždycky jenom chvilku…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
4.3.21 19:51

@Jasy19 ve 23tt jsem jela na dovolenou do Rakouska chodit po horách 😅 😅 🤣 a v pohodě, ale pokud krvácíš, tak radši odpočívej a chod na kratší procházky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
4.3.21 21:01
@Kika1990 píše:
@Jasy19 ve 23tt jsem jela na dovolenou do Rakouska chodit po horách 😅 😅 🤣 a v pohodě, ale pokud krvácíš, tak radši odpočívej a chod na kratší procházky.
:D aha no ono je opravdu lepsi zustat pozitivni, no diky Bohu nekrvacim, ale cetla jsem to, tak se toho bojim :zed: Moc moc dekuji :hug:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.3.21 21:37

Jedno těhotenství masivní krvácení v 17tt. Týden v nemocnici, pak měsíc doma v klidovém režimu. Mela jsem Ascorutin a v nemocnici ještě nějaké injekce, název už nevím. Na UTZ ve 22 TT jít vytažená.
Miminko narozené zcela ok.

U druhého těhotenství zjištěna náhodně u 2. screeningu. Bez omezení, nic jsem nebrala. V 28 TT na UTZ již vytažená.
Ale i tak prý snad do 32 TT až měla čas na vytažení. ( na přední straně).

• Citovat
  • Nahlásit
1892
5.3.21 11:14

@Jasy19 ahojky, já měla placentu (zadní strana) dole, částečně překrývají branku, zjistili mi to v 19tt musela sem mít klidový režim, žádný sex atd… Nekrvacela jsem ale. No a na 2 velkém ultrazvuku ve 22tt už se placenta vytáhla a byla zcela mimo dolní segment a na další kontrole ve 24tt už byla v bezpečí nahoře :mavam: většinou se placenta vytáhne jak roste děloha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.3.21 11:50
@Jasy19 píše:
Dekuji moc za pozitivni odpovedi :kytka: ja se strasne bojim ted i hybat, jak si to resila s pohybem? Dekuji

Tak pokud nekrvácíš, tak se jen šetři. Já měla rozhodně zakázaný sex a cokoliv těžkého zvedat. Vadil mi i předklon a fakt jsem 6 týdnů jen ležela a chodila na záchod. Stačilo pšíknout a hned krev..
Spousta žen ale problémy vůbec nemá, tak se zbytečně neplaš.

• Citovat
  • Nahlásit
39
5.3.21 13:26

Dekuji moc vsem za odpovedi :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
6.3.21 17:43

Ve 20tt zjistili, že je nízko a jsem 30tt a stále nízko 🤷‍♀️ zatím nezakrývá porodní cesty. Tak snad ani nezačne 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
6.3.21 21:19
@Lucisste píše:
Ve 20tt zjistili, že je nízko a jsem 30tt a stále nízko 🤷‍♀️ zatím nezakrývá porodní cesty. Tak snad ani nezačne 🙂

A bez problemu? A na predni strane? Ale kdyz nezakryva cesty tak je asi nad cipkem coz je dobre.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
315
6.3.21 21:43

Já ve 13 tt zjištění že je nízko, ale bez omezení (nic mi neřekli), pak v 16tt už zasahovala do porodních cest, takže režimové opatření a strach jsem měla teda velký, take mi řekli he kdyby se objevilo i malé krvácení mám hned přijet. Na velkém UZ ve 22tt už téměř vytažená :andel:
Chápu tvůj strach ale většinou se to opravdu srovná :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
7.3.21 00:18
@Andys77 píše:
Já ve 13 tt zjištění že je nízko, ale bez omezení (nic mi neřekli), pak v 16tt už zasahovala do porodních cest, takže režimové opatření a strach jsem měla teda velký, take mi řekli he kdyby se objevilo i malé krvácení mám hned přijet. Na velkém UZ ve 22tt už téměř vytažená :andel:
Chápu tvůj strach ale většinou se to opravdu srovná :kytka:
:hug: moc dekuji
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat