Kdy se vaše mimčo začalo plazit?

41
30.10.20 10:36

Kdy se vaše mimčo začalo plazit,

Hezký den, maminky,

kdy se vaše miminka začala plazit? Moje maličká zatím plácne hlavičku k podložce, cucá prstíky a snaží se dostat na kolínka..Jinak koníčky pase krásně.

Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1164
30.10.20 10:40

Nase se teda neplazila vubec..ja myslim, ze plazeni neni ani nutne…spis si myslim, ze kdyz se deti plazi misto lezeni, tak je to spatne…mimco pase, pak peruje, pak leze po ctyrech, pak si stoupne a pak chodi..perovat zacla tak 6m pak lezla pozadu a tak 8m i dopredu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3094
30.10.20 10:59

Plazení je jen mezifaze, která není vůbec důležitá. Obě dcery se plazily cca od 6m. Důležité je pérování na 4 a následně lezení, kde se střídá noha, ruka. Jestli se snaží dostat na kolínka, je to super.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14157
30.10.20 11:07

Dcera se neplazila vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.20 11:09

Hm

• Citovat
  • Nahlásit
1114
30.10.20 11:14

@slunicko117 Nepíšeš, kolik je malé měsíců… Obvykle plazení je takovým předskokem k lezení. Někdy se to také odvíjí od toho, co máš doma za podlahovou krytinu. Pokud máš dlažbu či lino, tak děti začínají s plazením… Jinak dcera se začala plazit v 7. měsíci (lézt na začátku desátého). Syn se svalovou hypotomií se začal plazit v 11M, lézt v 15M a to samozřejmě začal na dovolené, kde byly v pokoji samé koberce (doma máme lino).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
754
30.10.20 11:41

Syn se neplazil vůbec. Někde na zdejší diskuzi jsem četla, že plazení značí oslabené břišní svaly :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
30.10.20 13:43

Mimco 7 mesicu… Neplazi se, neperuje, nesedi, pretaci se jednim smerem… Uz z toho zacinam byt trosku nervozni :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
30.10.20 14:57

@Pocahonta Jsou jí 4 měsíce, tak to má asi na vše ještě dost času. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1114
30.10.20 16:08
@slunicko117 píše:
@Pocahonta Jsou jí 4 měsíce, tak to má asi na vše ještě dost času. :)

No jasně, to je malá… Já jsem u prvního dítěte pořád spěchala na chůzi, u druhého mě to vyléčilo a chtěla jsem, aby chodilo o dost později a teď u třetího je to to samé:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
30.10.20 19:02

Ve čtyřech mesicich je určitě dost času ;) až to přijde tak to přijde, stejně se to moc urychlit nedá :lol: obě děti se plazily nějak v 6/7 měsících. Dcera skoro okamžitě přešla na kolinka a lezení, synovi to trvalo dýl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
30.10.20 23:08

Nase dcera se zacla plazit mezi 6. a 7. Mesicem, ale dulezite je hlavne lezeni po 4 a nic neurychlovat a nepredbihat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1164
31.10.20 07:53
@Dendiss píše:
Mimco 7 mesicu… Neplazi se, neperuje, nesedi, pretaci se jednim smerem… Uz z toho zacinam byt trosku nervozni :?

Ja myslim, ze zatim nemusis…jak jednim smerem? Jako jen ze zad na bricho? 7m to je na sezeni jeste cas, perovat taky nemusi 3 mesice, nez zacne lezt..to za 2, 3 mesice prijde :palec: Asi mas brzy kontrolu u pediatra? Prober to tam, jestli ti neda zadanku na fyzio, tim urcite nic nezkazis :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
239
31.10.20 23:19

Když jsme chodili na fyzio - Vojtovku, tak jsem si vyfotila jejich tabulku, jaké dovednosti by měli děti zvládat v jakém měsíci. Vypíši takové ty nej. Upozorňuji, že každé dítě je jiné a mně fyzio vždy zdůrazňovala, že lepší, když bude mimčo dělat něco později, ale kvalitně než něco dřív, ale špatně. Od toho jsou také prohlídky u pediatra.

6 měsíců pretoceni ze zad na bříško
7 měsíců postoj na 4, pérování
8-9 měsíců sed
8 měsíců pretoceni z bříška na záda
8-9 měsíců klek s oporou (jakože se chce postavit)
9-10 měsíců koordinované lezení
11-13 měsíců stoj s oporou

Plazení není pro vývoj důležité, je to jen jakási náhražka. Mně také fyzio zdůrazňovala, že nejdůležitější je postoj na 4 a lezení a až to začne dělat, tak ho v tom nechat co nejdéle. Říkala mi, že čím déle bude dítě na 4, tím lépe pro jeho aparát. Nenutit ho do chození. :kytka:

Takže obě maminky máte děti v pořádku. Ono to pak bude ráz naráz :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
1.11.20 14:34
@Melodie91 píše:
Ja myslim, ze zatim nemusis…jak jednim smerem? Jako jen ze zad na bricho? 7m to je na sezeni jeste cas, perovat taky nemusi 3 mesice, nez zacne lezt..to za 2, 3 mesice prijde :palec: Asi mas brzy kontrolu u pediatra? Prober to tam, jestli ti neda zadanku na fyzio, tim urcite nic nezkazis :)

Jednim smerem ze zad na brisko, z 90% jen pres levou ruku. K pediatrovi jdeme az za mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama