Kdy se vyplácí mateřská po nemocenské?

25
16.5.18 12:14

Kdy se vyplácí mateřská po nemocenské?

Hezký den všem :)
Mám dotaz…když teď nastupuji 23.5.na mateřskou po nemocenské, jak se poté vyplácí nemocenská? Společně s mateřskou další měsíc, tedy v červnu, nebo mi OSSZ nejprve vyplatí tu nemocenskou, kterou mám do 23.5.a až poté se vypočítá a vyplatí mateřská (od 24.5.)? Jen jestli mám počítat s menší „výplatou“…Děkuji za odpověď. Mějte se krásně 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16796
16.5.18 12:21

@Bařenka91 No já myslím, že záleží na zaměstnavateli, kdy odešle ukončení neschopenky. Spíš bych si tipla, že to pošle stejně jako každý jiný měsíc, tedy na začátku toho příštího, takže ti to dojde v červnu. Ale nvm, já s tím taky tak počítám.

A jestli se to vyplácí i s mateřskou to bych i spíš tipla, že ne, protože to jsou rozdílné peníze a rozdílné kolonky.
Ale určitě to bude někdo vědět líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2776
16.5.18 12:25

@Bařenka91
Já čekala dva měsíce, přišla mi pak nemocenská i mateřská ve dvou platbách asi dva dny po sobě. U mě to tři tejdny zabil bývalý zaměstnavatel, na mateřskou jsem nastupovala 27.12., začátkem roku toho měli hodně, sociálka si i tak dala čas - od doby kdy mají všechny podklady na to mjaí30 dnů. U mě je využili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
16.5.18 12:39

Jelikož mám od začátku problémy s účetním a posíláním lístku na peníze na sociálku, kdy tvrdil, že lístek na peníze poslal a neposlal, tak jsem si lístek na peníze posílala sama, v tom případě ukončení neschopenky si taky raději půjdu dát na sociálku sama. Jestli to teda půjde…A pokud ne, tak teda potěš koště, jelikož se zase dva měsíce peněz nedočkám 8o…jinak děkuji holky za odpověď :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
16.5.18 12:42

@Bařenka91 Tak jestli to takhle jde, tak to bude fajn. Jen nevím, jeslti na tu mateřskou nebude muset zaměstnavatel potvrdit i výši příjmů. I když tu už by měli vědět z neschopenky. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
16.5.18 12:53

@P4ja že jo viď? Mateřská se vyplácí z DVZ, stejně jako nemocenská, proto si myslím, že by sociálka nepotřebovala potvrdit výši příjmů. Tak uvidíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
16.5.18 12:56

@Bařenka91 Uvidíš, určitě ti řeknou. Já teda mám pocit, že na mateřskou jsou tam trošku jiné hodnoty a nějaké to krácení. Ale to ti na sociálce řeknou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
14.8.18 07:50

Jo tohle by mě taky zajímalo. Já už to řeším asi přes měsíc. Nejdřív že jsem žádný papír na peníze do práce nepřinesla, přitom jsem jim všechny papíry dávala. Pak když jsem volala na sociálku tak mi bylo řečeno že jim s práce nepřišli všechny papíry. Teprve je obdrželi minulý týden tak jsem zvědavá kdy mi peníze tedy pošlou. (Na mateřskou jsem nastupovala 24.7. A před tím jsem byla měsíc na neschopence.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
14.8.18 09:15

@Mona97 Tak ti normálně mateřská dojde teď, myslím že na to mají 30 dní od doručení, ale tohle tak dlouho většinou netrvá. Tedy peníze za těch 7 dní. Pokud tam už mají podklady, což je nejdůležitější, tak to odešlou. Neboj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
14.8.18 09:35

@P4ja včera mi řekla že do 30 dnů to pošlou jenže já už jsem dva měsíce bez peněz. S přítelem se teď jen hádáme a sotva vyjdeme fynančně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
14.8.18 09:40

@Mona97 Tak budete muset ještě vydržet. Určitě ti to pošlou i s neschopenkou. Pokud mají podklady, tak to zase tolik nezdržují. Hlavně abyste potom měli peníze pro miminko. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
14.8.18 10:07

@P4ja to doufám že přijdou ještě tenhle měsíc. To peníze budou jen je rozdíl mít jeden příjem oproti dvoum. A přítel je trošku cholerik takže tohle mu vadí ale tak snad neudělá nějakou kravinu čeho by pak litoval. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15507
14.8.18 10:40
@Mona97 píše:
@P4ja to doufám že přijdou ještě tenhle měsíc. To peníze budou jen je rozdíl mít jeden příjem oproti dvoum. A přítel je trošku cholerik takže tohle mu vadí ale tak snad neudělá nějakou kravinu čeho by pak litoval. :?

tak až vám za 5 měsíců místo tvých třeba 15 začne chodit 6800, tak to good luck 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16796
14.8.18 10:50

@Mona97 Tak to budou, ale pořád je to míň než výplata a o RD ani nemluvím. A přítele zkus uklidnit. Těch stresujících věcí po porodu bude mnohem víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
14.8.18 11:09

Každá koruna je dobrá si myslim. A je znát když o jeden příjem přijdete a kort když vám to prodlouží na dva měsíce. Počítám s tím že to nebude částka stejná jako byla výplata ale aspoň něco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama