Kdy se z dítěte stane parťák?

166
23.2.21 21:03

Kdy se z dítěte stane parťák?

Ahoj holky,
napadla mě taková otázka, kdy se z vás a vašich dětí stali opravdoví parťáci? Jakože ten vztah už nebyl tolik o tom, že se o děti staráte, ale že jste se stali defacto kamarády? Možná některé řekněte, že jste to tak měli už od porodu ;) Některé třeba, že jste to tak začali vnímat až později… Jen by mě to zajímalo, kdy jste se tak jakoby 100% sladili, nebo nevím, jak to líp popsat :D Ptám se proto, že mám skoro dvouleťáka a ještě se ve mě občas pere pocit, z kolika procent je to starání se a z kolika procent už mě to opravdu baví s velkým B. Ale na 100% je to o hodně moc lepší, než třeba ten 1.rok, nejsem úplně ten miminkovský typ, snad chápete :D Jak jste to měly vy? Neberte, prosím diskuzi špatně, je to myšleno odlehčeně a s nadsázkou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19718
23.2.21 21:06

@Gabiiinka tak ve třech letech dítěte, u dvouletého to ještě nemůžeš čekat, to je ještě takové „nevyzpytatelné“ a nedá se s ním moc domluvit, i když kolikrát i teď, kdy má 4 a chci se na něčem domluvit - někdy to jde, a někdy chytne hysterák a musí být po jejím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
23.2.21 21:08

Kamarády se snad staneme, až budou plnoletí a zodpovědní za sebe, určitě ne ve dvou letech. Parťákem na hraní nebo sport dříve. Bavilo mě to s nimi vždy, ale kamarádství je podle mě úplně jiný vztah..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
23.2.21 21:10

@Lil Kitkatt
Jojo, to máš pravdu, myslela jsem spíš v tom smyslu parťák na hraní :) Já sama jsem dost hravá a podnikavá, tak se na to pravé těším :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2304
23.2.21 21:13

S prvním synem jsme parťáci od jeho dvou let, nyní mu je devět. S druhým synem se to zlomilo až teď, když mu jsou tři roky, ale kluci jsou úplně jiní :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1543
23.2.21 21:15

@Gabiiinka Tak parťák na hraní her, aby to fakt dospělého bavilo, to je tak 7-8let. Nepočítám pexeso a člověče..Badminton tak 9 let a zaběhat si od 10 let. Kolo dřív, to už tak v 6-7se dalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1752
23.2.21 21:15

S první dcerou asi nějak mezi 2- 3 rokem. A druhé dceři bude 10m a přijde mi, že od té doby co tak nějak začala lézt a víc se pohybovat je to taková pohoda. Jasně moc si nepokecáme ( i když.. :mrgreen: ). Ale fakt mně to teď baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24904
23.2.21 21:18

@Gabiiinka u staršího po druhým roce u mladšího po třetím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53186
23.2.21 21:19

U každého je to jiné, ale asi budu souhlasit s holkama- kolem tří let a s nástupem do školky. Ale třeba na loďku bych tak malé dítě nebral- tam je to zhruba od těch pěti let. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13590
23.2.21 21:20

S dcerkou od těch 2.5 let po 3 uz jsem si to vyloženě užívala. Nechdila do skolky a byla to partacka, syn ma 3 a vidim první vlaštovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67307
23.2.21 21:22
@Gabiiinka píše:
Ahoj holky,
napadla mě taková otázka, kdy se z vás a vašich dětí stali opravdoví parťáci? Jakože ten vztah už nebyl tolik o tom, že se o děti staráte, ale že jste se stali defacto kamarády? Možná některé řekněte, že jste to tak měli už od porodu ;) Některé třeba, že jste to tak začali vnímat až později… Jen by mě to zajímalo, kdy jste se tak jakoby 100% sladili, nebo nevím, jak to líp popsat :D Ptám se proto, že mám skoro dvouleťáka a ještě se ve mě občas pere pocit, z kolika procent je to starání se a z kolika procent už mě to opravdu baví s velkým B. Ale na 100% je to o hodně moc lepší, než třeba ten 1.rok, nejsem úplně ten miminkovský typ, snad chápete :D Jak jste to měly vy? Neberte, prosím diskuzi špatně, je to myšleno odlehčeně a s nadsázkou :)
:lol: Mám to stejně. Každým dnem od narození je to lepší. Všichni áchaj na miminky a vzpomínaj na hodná miminka a já jsem šťastná jak blecha a užívám si své 10 a 12 k naprosté spokojenosti. Ale to kdy, to těžko říct, já vždycky řikala, že bych šla do třetího, kdybyhc si ho mohla vyzvedout v porodnici jako… no, začala jsem tříletým, taď už bych pod těch 10 nešla. Teď už se s nima dá cokoli - sport, deskovky, poslouchat audioknihy, koukat na filmy, tvořit, prostě věci, které baví i mě.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
23.2.21 21:31

Děkuji všem za reakce ;) Jsou dny kdy mě to fakt příjemně překvapí, jak hezký spolupracuje a má zájem o to, co jsem pro něj třeba připravila, to je pak radost. No, ale někdy se to prostě moc nepovede, je to teď tak 50 na 50 :D U nás byl velký zlom, když začal v 16 měsících cca chodit, už se dalo podnikat o spoustu věcí víc. A předpokládám, že další bude, až začne trochu povídat, že se líp domluvíme na tom, co by chtěl dělat, jíst atd. :) Jenže zatím mu to mluvení moc nejde, ale věřím, že to bude jen lepší a lepší a lepší. Teda asi až na období vzdoru a pubertu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
23.2.21 21:33

A taky asi až začne hezky spát celou noc, to pak budu mít druhý den asi i víc energie, nápadů a nervů :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24333
23.2.21 21:39

Za me tak 5+.
Edit: Zajimavy to s nema zacinalo byt tak od roku a pul. Presne to obdobi, kdy spouste matek zacne vadit, ze dite ma svuj nazor, mele, pta se stopsdesatkrat a poc, musi se zscit vychovavat. Ja mela tohle obdobi rada. Nemusim mimina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10133
23.2.21 21:47

Prijde mi tak od tri.
Asi se to kryje i s dobou, kdy uz pres den nespi, neni tak potreba kocar, leccos chape, zacne zvladat kolo, lyze, normalne se naji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat