Kdy se z kojení stane zase klidná záležitost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12.11.21 04:40

Kdy se z kojení stane zase klidná záležitost?

Ahoj maminky, jdu si postěžovat. Mám doma 4,5 měsíční holčičku. Je plně kojená, mléka jsem měla od začátku hodně, doslova ji stříkalo do pusinky, nemusela se vůbec snažit. První tři měsíce byly dost zkouška ohněm, byla hodně plačtivá, dráždivá, neodložitelná, trpěla na koliky, každá dietní chyba byla celkem krutě potrestána, zároveň jsem ale nebyla ve většině případů schopna vysledovat, co všechno ji způsobuje bolení, asi bych nemohla jíst nic než vývar. Takže ani neznám pláč, když má hlad, protože plakala pořád. Koliky se v posledních týdnech celkem upravily, už pláče jen při usínání (taky kapitola sama o sobě), nebo při kojení. Začalo to před více než měsícem, nenápadně se začala odtrhávat na začátku kojení, sem tam vztekani, zkracovala dobu kojení. Už od porodnice jsem kojila 1 kojení - 1 prso a takhle jsem je střídala, do té doby ji kojení vždy z jednoho prsa stačilo, krásně prospívala. Už mi neteklo mléko tak strašně moc, a já se zaradovala, že už konečně nemusím pořád tahat prsní vložky a být furt svázaná v podprsence. Jenže mi nedošlo, že tím se musí začít snažit i to dítě. A to to začalo pěkně bojkotovat. A jak to kojení zkracovala, tak se podle mého i začala snižovat laktace, mléka bylo míň a míň. Došlo to do fáze, kdy já se jí snažila nakojit přes půl hodiny a ona se vždycky chytla, dvakrát třikrát zatáhla, zjistila že neteče a spustila řev, takhle pořád dokola. Hezky mi tak zrasovala bradavky, protože se odtrhávala za plného přisátí :zed: Pozvala jsem si LP, zkontrolovala techniku, dala pár tipů a ujistila, že to půjde. Hodně mi to pomohlo, i po psychické stránce. Začala jsem brát Benedikt a Řecké seno, homeopatika, párkrát jsem ji měla tělo na tělo. Laktace se, řekla bych, dost zvýšila. Zkoušíme všechno možné, kojení v šátku, za pochodu, střídáme polohy, v polospanku, zkoušela jsem i hopsat na míči, to nic moc. Úspěšnost se různí. Teď si při začátku kojení masiruji bradavky, aby se mléko spustilo, ona by se jinak byla schopna vztekat věčnost, než by se nakojila. Jinak prospívá hezky, nakonec se mi ji vždycky podařilo nějak nakojit, ale těch nervů u toho… Kdy se vám kojení zase upravilo do pohody? Chybí mi to, ty chvilky klidu, kdy ona pěkně papkala a já u toho mohla odpočívat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1104
12.11.21 07:29

Tenhle bojkot a nastavovani mnozstvi mleka trval tak tyden, max dva… u nas pomohlo hodit pri kojeni mimcu pres hlavu latkovou plenu - nemel podnety, nekoukal a pekne bastil :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.21 08:30

@llida díky za tip, plenu zkusím. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
12.11.21 08:31

Moje 4m se taky takhle začala vztekat, když to hned neteče (na začátku mi mliko taky tryskalo, tak je z toho asi rozmazlena). Naštěstí to nedělá vždycky, nejhorší je to tehdy, když má buď moc velkou pauzu mezi kojeníma (třeba když dlouho chrni, pak se vzbudí, zjistí, že má hlad hned TEĎ a ne za 10 vteřin) nebo když má nějaký bolení. Takže já se snažím nakojit do těch tří hodin od předchozího kojení (ale nebudim ani v noci ani přes den, jen ráno, protože vodime starší do školky). Když je hodně vzteklá, dám první levé prso, které má silnější spouštění. Ale chápu, že tohle děláš taky. Jinak zlobí i u jiných kojení, ale to spíš tak čumákuje kolem, vzteká se jen někdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.21 17:39

@Santa Juana Přesně jak píšeš, když spí dýl nebo je přetažená, tak je to katastrofa, taky se snažím do těch tří hodin. Nejhorší je to večer. Je to hrozně vysilující. Asi nezbývá než to přežít a nevzdat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.11.21 22:43

Já mám takovej divnej tip, kterej nikdo nechápe, ale to jediný u nás fungovalo. Dala jsem malou k prsu, za minutu i dřív totální řev, takže jsem jí rychle strčila dudlík, se kterým se hned uklidnila…po chvilce dudání dudlíku jsrm ho rychle vytáhla a vyměnila za prso…obcas se to muselo zopakovat, ale nakonec se napila… Teda asi je potřeba mít dítě, co mu dudlík nevadí…nebo nebýt odpůrce dudlíků… Asi to ani není rada, samotné mi to připadá divný, nikdo to z okolí nechápal, ale fungovalo to jako jediná věc :nevim: pak to po čase nějak samo přešlo a kojila se normálně… nemělo to vliv na nějaké brzké odstavení, kojila jsem do 16 měsíců, do té doby ani neměla nikdy UM, to až teď… No, tak prostě spíš jen ať vidíš, že to někdo možná měl podobně:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
13.11.21 11:39

Taky dávám dudlik na uklidnění řevu před kojením, zabírá to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.11.21 11:45

@VanilkovaMalina @Tlouie8 Jj, to už mám taky vyzkoušené, docela to pomáhá, aby se nerozjel úplný hysterak. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15929
14.11.21 00:17

Prijde mi, ze se hrozne upinas k tomu, aby se nakojila a aby se kojila dlouho.
Prestan to resit.
Oni uz v tomhle veku maji silu a napiji se pomerne rychle. Uz davno nepotrebuji byt na prsu deset minut nebo pulhodinu.
Jednou jsem to u dcery pocitala a na jedno kojeni ji stacilo 12-15 loku. A finito. Staci to, neboj.
(Vem si sklenici plnotucneho mleka a 15× v kuse si vydatne lokni, uvidis, jak moc toho vypijes.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.11.21 09:01

@Lucie_Sx No ona ve výsledku je takhle rychle nakojená. To je už vidět, stačí cca 3 minuty na každé prso. Jenže než se pořádně chytí a vytáhne to mlíko. O to jde, ona podumla, zjistí že neteče a začne řvát. A to dělá takhle pořád do kolečka i 20 minut. Já bych to ráda neřešila, ale plačící dítě těžko vypnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15929
14.11.21 12:22
@Paní Pupíková píše:
@Lucie_Sx No ona ve výsledku je takhle rychle nakojená. To je už vidět, stačí cca 3 minuty na každé prso. Jenže než se pořádně chytí a vytáhne to mlíko. O to jde, ona podumla, zjistí že neteče a začne řvát. A to dělá takhle pořád do kolečka i 20 minut. Já bych to ráda neřešila, ale plačící dítě těžko vypnu.

Ale tak jasne, s tim brekem je to neprijemny. Ale i tak ten tvuj klid hodne pomaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
23.11.21 00:09

Zkus zapojit do odsávání manžela, kvuli zvýšení laktace ;) ale asi se budeš muset vrátit k prvním vlozkam :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat