Kdy se začíná tvořit mléko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ketris
Echt Kelišová 9449 příspěvků 12.12.16 13:38
Kdy se začíná tvořit mléko?

Zdravím,

mám tu jedno choulostivější téma, snad nevadí.. :oops: Jsem nyní ve 29tt a zajímalo by mě, kdy se začne tvořit mateřské mléko v prsu. Mám strach, že se mi třeba ani nesputí a já nebudu moct kojit. Jsem prvorodička, tak s tímto nemám žádné zkušenosti. Navíc jsem ani nezaznamenala, že by mi z prsu něco teklo, nebo že by se připravovaly pro kojení.

Děkuju.. :andel:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Františka85
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 12.12.16 13:39

Mlezivo jsem měla už od konce prvního trimestru a mléko jako takové pár dní po porodu. Je to ale hodně individuální.

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 12.12.16 13:42

Mě se začalo tvořit mlezivo tak měsíc před porodem, když jsem zmáčkla bradavku, tak se objevilo pár kapek. Po císaři se mi prsa nalila 4. den, do té doby mimino sice něco vypilo, ale asi toho bylo málo. Samovolně mi mléko vytékalo až později (nic příjemného, promočit si za noc peřinu a matraci :mrgreen: )

Svistice
Neúnavná pisatelka 17366 příspěvků 20 inzerátů 12.12.16 13:43

@Ketris Po porodu se tvoří kolostrum, tak 3. den lze očekávat při pravidelném přikládání mléko. Ale je to dost individuální.

Myslím, že procento žen, které skutečně mléko po porodu „nemají“ je minumum.

Takže buď v klidu, vybav se do porodnice dobrými teoretickými radami ohledně kojení (hlavně si nenech nakecat, že se musí kojit ve striktně doddržovaných časových intervalech) a případně kontaktem na laktační poradkyni a bude to ok. :kytka:

Ketris
Echt Kelišová 9449 příspěvků 12.12.16 13:44

@barbuchablond Tyjo, tak to byl hotový gejzír :lol: To by mě asi kleplo :jazyk:

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 12.12.16 13:44

Neboj, ja jsem v tehotenstvi zadny mlezivo nemela :nevim: a kojila jsem/kojim 3 deti ;) a kdyz nebudes mit mliko hned druhy den po porodu, nepropadej panice- s holkama mi nastoupilo az 4.den. Hlavne prikladat, prikladat, prikladat :hug:

Kriss Tina
Kelišová 5392 příspěvků 12.12.16 13:45

Mě třeba před porodem nic ani to mlezivo, jinak se mi začlo mlíko dělat druhej den po porodu :)

Hoa Mai
Kelišová 5711 příspěvků 19 inzerátů 12.12.16 13:45

@Ketris Já měla mlezivo až někdy v době porodu, možná pár dní před, ale určitě ne v průběhu těhotenství. Mléko se mi začalo tvořit cca 48 hodin po porodu, ale mám kamarádku, která úspěšně plně kojila obě své děti, ale mléko se jí vždy udělalo až 4. den.
Být tebou, tak se vybodnu na nějaký strach, že se nerozkojíš, naše pediatra vždycky říká, že stres a obavy jsou nejlepší cesta k nekojení.

Ketris
Echt Kelišová 9449 příspěvků 12.12.16 13:47

Děkuju moc, já už se fakt lekla, že je něco se mnou špatně :hug:

Tichošlápek
Extra třída :D 10423 příspěvků 12.12.16 13:53

Neboj. Mlezivo jsem neměla, laktace se mi u obou děti spustila az čtvrtý den po porodu, ale od te doby bez problému jak množství mléka, tak samotné kojení :kytka:

pikola
Neúnavná pisatelka 19256 příspěvků 12.12.16 13:58

Do porodu jsem žádný mliko neměla a pak jsem normálně kojila dva roky. Takže to není o tom, jestli se ti mliko dělá jako těhotné.

silviela
Kecalka 345 příspěvků 12.12.16 14:05

@Ketris tak mesic pred porodem se obcas objevila kapka na triku :D nic vic, po porodu jsem mela pocit, ze mleko ani nemam - ale dcerka curala i kadila tak tam urco bylo :D no a 3 den se mi nalili k prdnuti a i nyni na pul roce male mam obcas mokrou perinu :D

silviela
Kecalka 345 příspěvků 12.12.16 14:06

@Ketris ale i presto jsem nechala techniku zkontrolovat LP z Mamily a projistotu nepouzivala dudlik ;)

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 12.12.16 14:19

Mě mlezivo v 8měs, kamarádce v porodnici…obě jsme nakonec kojili dlouho. Strach není na místě., je to infividuální a příroda to má zařízené. Nechte tomu volný průběh, nestresujte se, pestře jezte, hodně pijte (2l) a uvidíte že vše bude v pořádku :palec:

Jenisa
Kecalka 308 příspěvků 12.12.16 14:27

Rodila jsem ve stredu vecer, v patek rano rekli, at vazim, co dite vypije a mleko jsem mela. V nedeli se mi silene nalila prsa, ale od te doby dobre. Hned po porodu jsem zacala brat homeopatika ricinus comunis az do te doby, nez se mleko spustilo.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková brání Vágnera a vzkazuje Langmannové: Sáhni si do svědomí!

Schyluje se k válce modelek? Zeptali jsme se Elišky Bučkové, co si myslí o... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >