Kdy se začít snažit po mimoděložnim těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Adri56
Stálice 100 příspěvků 31.05.19 10:59
Kdy se začít snažit po mimoděložnim těhotenství?

Ahojky, vypadá to že po prvním otěhotnění je to mimoděložní a bohužel přijdu o pravý vejcovod. Mohu pak znovu otěhotnet? Mám z toho už hrozný strach aby i podruhé to nebylo mimoděložní a nepřišla jsem i o levý vejcovod. Problém je v tom že jsem předtím docházela na kliniku kvůli nedozravani vajíček a po měsíci braní Duphastonu Clostilbegytu a jedné injekci Ovitrelle se to povedlo, ale bohužel tam kde nemělo :( Myslíte že budu muset zase začít docházet na kliniku a zase do sebe cpat hormony a riskovat? Mám hrozný strach už.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 11:42

My se po mimodoznim mohli snažit hned. Byla jsem teda překvapená, doktorka nechtěla abych doderzela ani 6tineděli, nic…
Kamaradce řekli počkat 3 měsíce. Otěhotněla jsem za 4 měsíce znovu.
M.

Ufinka87
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 31.05.19 11:58

Ahoj zrovna řeším to samé… 27.4 odstraněn levý vejcovod. Jsme z toho pořád taková přejetá..navíc jsem měla pořád bolesti a špinila jsem už od začátku..na utz nic..hcg úplně nízké a nestoupallo…s tím že to je asi neprosperující těhu mi udělali revizi..ale hcg stoupalo tak laparo a vejcovod fuč…rý mám počkat tři ms..prý je to důležité aby se dobře zahojilo vnitřní šití a hlavně pořádně dorostla sliznice po té revizi..Ale nevím…počkám…stejně jsem z toho taková zdrchaná a bojím se že druhé bude to samé… :( :,(

Adri56
Stálice 100 příspěvků 31.05.19 12:04

@Ufinka87 Tak to máme úplně stejně, věděla jsem že to je špatně od začátku v pátek jsem začala špinit a v neděli krvácet tak jsem jela na pohotovost a hned si mě tu nechali, problém je že jsem moc brzo a ještě to není vidět na ultrazvuku ale všechny podezření vedou na mimoděložní, HCG mi stoupá ale ne tak jak by mělo včera jsem měla 800.Prý mám rozšířený pravý vejcovod což je podezřelý a nejspíš to tam bude, teď se čeká jen až se to tam ukáže a jdu hned na laparoskopii. Jednu mi dělali už v neděli a nic nenašli, jen při zákroku praskla cysta tak ji odstranili. No a teď se zase čeká až se vajíčko ukáže. Bohužel furt trochu krvácím takže to mám asi spočítaný. Přesně tak mám strach se pak začít zase snažit páč nechci už druhý mimoděložní :(

Adri56
Stálice 100 příspěvků 31.05.19 12:05

@Ufinka87 Jo to mi včera také říkalo že sliznice je nízká :( Jsem z toho psychicky zralá na Bohnice.

Ufinka87
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 31.05.19 12:13

@Adri56 no já jsem byla úplně vyřízená byla jsem dle poslední ms 5+3 ale krvácela jsem snad od prvního dne kd se mi zpozdila ms furt bolesti břicha a špinění..mudr mě obědnalůa až na orvní kontrolu za 3 týdny s tím že jestli krvácí nejspíš potratím..že to tak někdy odchází…no..tak jsem to neřešila prostě se udrží nebo ne…jenže po 14 dnecj jsem začala krvácet tak na pohotovost…Na utz jen vysoká sliznice a nic.hned si mě tam nechali…vzali hcg a 5+3tt a hcg jen 75…ráno hcg 80…prostě málo a nerostlo. to..tak tři dn mě sledovali s tím že se jedná o neprosperující těhu a že teda uděláme revizi hcg klesne a půjdu domů…o mimoděložním nikdo nic neříkal…no po revizi ráno krev…už jsem byla ve sprše že se osprchuju než půjdu domů. a doletěla na mě sestra jestli jsem nalačno…Už jsem věděla že je zle…za 30 minut jsem už ležela na sále..Brčela jsem jak želva a ještě si pamatuju jak jsem říkala anesteziologovi jestli by nešlo zařídit že bych se neprobudila…ped tou laparo mi dělali ještě utz jestli to lokalizují.._a když hledal tak fakt našel…a hcg bylo pouze 92!!! Takže při 800 musí být něco vidět..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 12:15

My se mohli zacit snazit hned ale pockali jsme 3 mesice. Otehotnela jsem pak po cca 7 mesicich snazeni.

Ufinka87
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 31.05.19 12:15

Je divný že by to na laparu neviděli..já měla hcg jen kolem 90 před tou laparo a našli to…při hcg 800 to už musí vidět minimálně při té laparo když ne na utz

Adri56
Stálice 100 příspěvků 31.05.19 12:23

@Ufinka87 Ty jo tak to je také šílené čím jste si prošla :( A oni teda řekli že to nebylo mimoděložní? No jako když mi dělali tu laparoskopii tak HCG bylo nějakých 250 a prý nic nenašli. A ty na ultrazvuku to uvidí až od 1000 výš, že prý chtějí počkat do zítra na HCG jestli stoupne nebo klesne, že mi ne hřejí vzít orgán jen tak. Potřebují to mít prý potvrzené co nejvíc. Takže já furt čekám a jsem v nervech. Jako je to něco strašného, člověk chtěl první miminko, rok a půl jsme se snažili po těch hormonech to vyšlo a teď konec :/ No fakt nevím co mám dělat dál až se vrátím domů. Jak dlouho jste byla v té nemocnici po tom zákroku? :(

Adri56
Stálice 100 příspěvků 31.05.19 12:39

@Ufinka87 Opravdu nevím na co ty doktoři čekají, mě začnou operovat až když se tady budu asi svíjet bolestí až to přijde, to je pro ně asi impuls… Fakt neskutečný

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.05.19 12:39

@Adri56 třeba to mimodelozni nebude, držím palce.
Po zákroku jsem byla v nemocnici jeden den. V pátek kolem oběda operace, noc na jipu, sobota normální pokoj a v neděli ráno jsem byla propuštěna :)
Dalšího těhotenství jsem se taky bála, ke všemu jsem u dalšího hned na začátku spinila, občas lehce zakrvacela, takže jsem plasila že je to tu znovu, letěla jsem na pohotovost úplně vynervovana, naštěstí bylo vše co mělo být v děloze a syn teď vedle mě spinká. Nevěstě holky hlavu, projde si s tím strašně moc holek, dejde si čas jaký uznáte za vhodné a jděte do toho znovu, vyplatí se to :)
M.

Janli
Echt Kelišová 9310 příspěvků 31.05.19 12:55

Snažit by ses měla až ve chvíli, kdy se tvoje tělo srovná. HCG by mělo být na nule, sliznice v pořádku narůstat a vše by mělo být zahojeno. Ono není od věci nechat proběhnout aspoň dva cykly…

Adri56
Stálice 100 příspěvků 31.05.19 13:18

@Janli Jasně,tak to už pak budu řešit s gynekologem jak na tom jsem a co doporučuje asi. Je to fakt hrozný, přítel ten je na tom ještě hůř jak já, těšil se a teď taková rána… Nikdo to nečekal, ale je fakt že se to děje dost často a nejsem ani první ani poslední… Jen doufám že už se toho nikdy nevrátí, představit si přijít o oba dva vejcovody je fakt něco hrozného, člověku pak nezbyde nic jiného než umělé oplodnění za 20 000 nebo kolik, ne li víc :(

Janli
Echt Kelišová 9310 příspěvků 31.05.19 13:25

@Adri56 věř mi, že i to umělý oplodnění se dá přežít… mám ho za sebou. Ber to z lepší stránky, zjistilo se to brzy. Já přišla o dítě až ve 21tt. Proto, aby se to neopakovalo to chce dostat tělo do klidu. Někdy sice lékaři řeknou ať se snaží hned, ale moc rozumný to není.

Lilinka88
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 31.05.19 13:33

@Adri56 Ahoj, jen bych tě chtěla uklidnit. Já jsem prodělala mimoděložní na přelomu března/dubna. Začala jsem krvácet, bylo mi řečeno, že se jedná o potrat, hcg 125 a testy mi zeslábly. Celý týden jsem měla silnou MS, udělala jsem si test a neskutečně zesílil. Tak jsem chodila 14 dní na krev a utz. HCG stoupalo, tak mě doktorka poslala do nemocnice, ten den mi udělali revizi, hcg i přesto stouplo přes 1000, na utz nic u vejcovodu vidět nebylo. Při laparo si nebyli sami jistí, co odebrali, tak se čekalo na výsledky z histologie, kde bylo potvrzeno mimoděložní. Přijímali mě ve čtvrtek, udělali revizi, v pátek laparo a v sobotu po obědě jsem šla domů. Nebudu ti lhát, že to není náročné, bolestivé, ale dá se to zvládnout. Rekonvalescence je poměrně rychlá a za týden jsem o žádné operaci ani nevěděla. Jen chci ještě dodat, že vejcovod mi byl zachován, protože mimoděložní bylo hned na začátku a jej jej vycucli…není tedy pravidlo, že o něj hned musíš přijít. Nechala jsem proběhnout první MS a můžeme se snažit, bylo mi to tak doporučeno i v nemocnici i mojí gynekoložkou. Kdyby tě napadly nějaké otázky, napiš a já ti poradím. Zkus to brát tak, že jsi si prostě vytáhla černého petra a musíš se s tím popasovat, ale bude dobře. Strašně rychle toto období skončí a bude vše v pořádku. Veř mi. :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama