Kdy se začít učit na maturitu?

32
11.4.21 22:49

Kdy se začít učit na maturitu?

Dobrý den, měla bych dotaz. Kdy jste začali dělat maturitni otázky a kdy jste se je vyloženě začali učit? Jsem ve tretaku, četba mi problém nedělá, už ji mám skoro doctenou a zpracovanou, ale nevím, jak na maturitní otázky. Děkuji moc. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20097
11.4.21 22:58

Ve čtvrťáku v září.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
11.4.21 23:00

Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
11.4.21 23:00

Vypracovávat do poznámek a rozházet po bytě…sem tam přečíst…je jedno, kdy začneš, jestli máš chuť, tak hned…týden na to je záhul.. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31214
11.4.21 23:07
@drina1972 píše:
Dobrý den, měla bych dotaz. Kdy jste začali dělat maturitni otázky a kdy jste se je vyloženě začali učit? Jsem ve tretaku, četba mi problém nedělá, už ji mám skoro doctenou a zpracovanou, ale nevím, jak na maturitní otázky. Děkuji moc. :)

Normálně v září. Je dobře, že čteš. Budeš mít lepší slovní zásobu a pravopis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2798
11.4.21 23:13

Ucila jsem se na prubezny testy a pak svatak. Prvni den uceni jsem pochopila, ze stihnu jen 2 predmety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
11.4.21 23:21

O svataku. Ale jen ctyri dny. Tri jsem propila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5424
12.4.21 00:49

Průběžně od září v maturitním ročníku. AJ, tam jsme pořád dělali témata. ČJ/literatura byla pořád nějak v pohodě, stačilo ze školy, to mě bavilo samo, hodně jsme četla. Matematiku jsem naštěstí neměla. A potom ekonomiku, účetnictví, marketing, management, to do nás taky pořád klopili. O svataku jsem opakovala, určitě bych se to nenaučila v tom jediném týdnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49543
12.4.21 05:04

Maturitní otázky jsem si vypracovala o Velikonocích. A tím moje učení na maturitu skončilo. Chtěla jsem se učit o svaťáku, ale na to jsem nakonec s příušnicemi neměla ani pomyšlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18702
12.4.21 05:12

Nevím, jak je to teď, ale za mýho mládí byl vlastně celý čtvrtý ročník taková soustavná příprava k maturitě. A bylo to fajn, mně to vyhovovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63619
12.4.21 06:57

@drina1972 neucila jsem se nikdy, takže asi tak. To je strašně individuální. Záleží, jak moc ti to jde nebo nejde.. Mi stačilo chodit do školy a poslouchat výuku, sešity jsem v životě neotevrela mimo školu, učebnice taky.. A matura z 5 předmětů za 5,skola mě bavila. Pokud ti to nejde, nebo potřebuješ zlepšit výsledky, najdi si na začátku roku doučování, třeba..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
408
12.4.21 06:59

Já jsem si v lednu a únoru vypracovávala otázky, od března jsem se učila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
12.4.21 07:09

To je asi individuální, moje dcera se trochu učila týden předem během volna, jinak prakticky vůbec, pokud vím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53452
12.4.21 07:19

Připravuj se na didakťáky. Protože v každé škole jim věnují jiný čas. Někde rok a někde pár hodin.
A dělej je na čas. Jestli máš i praktickou část maturity, tak si připravuj podklady k tomu, ať toho potom nemáš moc. Třeba známe dítě bylo na grafice a na praktickou část maturity tvořilo knihu.
Vypracovat otázky a učit se je. Když začneš od září, tak to bude fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.4.21 07:29

Já se učila otázky až o svaťáku a myslím, že to bohatě stačilo :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat