Kdy se žádá o rodičák?

Anonymní
24.9.20 09:12

Kdy se žádá o rodičák

Ahoj holky,

chci se zeptat - nemám nárok na mateřskou, takže by mě zajímalo, kdy si mohu jít vyřídit rodičovský příspěvek a co k tomu všechno potřebuji. Snažila jsem se dopátrat někde na netu, ale všude píšou jak žádat, když máte mateřskou.
Mohu vás poprosit o vysvětlení jak pro,,blbečky"? :-D Nerada bych udělala něco špatně a úřady nejsou moje silná stránka.

Děkuji a hezký den!

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16722
24.9.20 09:15
@Anonymní píše:
Ahoj holky,

chci se zeptat - nemám nárok na mateřskou, takže by mě zajímalo, kdy si mohu jít vyřídit rodičovský příspěvek a co k tomu všechno potřebuji. Snažila jsem se dopátrat někde na netu, ale všude píšou jak žádat, když máte mateřskou.
Mohu vás poprosit o vysvětlení jak pro,,blbečky"? :-D Nerada bych udělala něco špatně a úřady nejsou moje silná stránka.

Děkuji a hezký den!

Požádáš po porodu dítěte. A co potřebuješ je na netu. Rodný list dítěte, svojí OP, někde chtějí i OP otce. A pokud chceš volit výši podle otce, tak jeho DVZ. A jinak nvm. Holky snad doplní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18832
24.9.20 09:41

Po porodu, musis mit rl ditete, obcanky rodičů a vyplneny formular z pracaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6700
24.9.20 09:51

Ja psala primo na prislusny pracak, co vse potrebuju a byli moc ochotni, poradili a poslali potrebne formulare, co jsem si mohla predvyplnit (slo teda o MD), pak jsem nikde necekala kvuli vyplnovani :) zkusila bych klido napsat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8568
24.9.20 10:07

Informace, formuláře a vzory vyplnění https://www.mpsv.cz/…ky-prispevek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16722
24.9.20 10:32
@Kukacka123 píše:
Ja psala primo na prislusny pracak, co vse potrebuju a byli moc ochotni, poradili a poslali potrebne formulare, co jsem si mohla predvyplnit (slo teda o MD), pak jsem nikde necekala kvuli vyplnovani :) zkusila bych klido napsat…

Já otevřela stránky úp, kde byl seznam dokladů. Ty jsem si vzala s sebou a žádost vyplnila na místě. Jen jsem volala, kdy je dobré přijít, při přechodu z PPM na RP. Myslím, že dneska každý informace umí najít sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6700
24.9.20 10:52
@P4ja píše:
Já otevřela stránky úp, kde byl seznam dokladů. Ty jsem si vzala s sebou a žádost vyplnila na místě. Jen jsem volala, kdy je dobré přijít, při přechodu z PPM na RP. Myslím, že dneska každý informace umí najít sám.

Kdyby ano, tak tu asi nepise, ze ;)

Ja mela vse s sebou a pani byla dost rada, tak asi to tak hrozny nebylo, ze jsem nekomu napsala mail. Ja ani nevolala, takze za me nevidim zadne zdrzovani. I to, kdy mas zadat, se da najit. Nebo pak asi nechapu pointu tve reakce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16722
24.9.20 11:02
@Kukacka123 píše:
Kdyby ano, tak tu asi nepise, ze ;)Ja mela vse s sebou a pani byla dost rada, tak asi to tak hrozny nebylo, ze jsem nekomu napsala mail. Ja ani nevolala, takze za me nevidim zadne zdrzovani. I to, kdy mas zadat, se da najit. Nebo pak asi nechapu pointu tve reakce…

Tak já třeba být tou paní, tak bych nechápala, proč se mně někdo ptá v emailu na informace, které najde na netu.

Já konkrétně volala, abych si domluvila termín, a paní sama byla ráda, a říkala, ať ještě počkám, že by jim tam ta moje žádost zbytečně ležela a poradila mně, kdy je optimální přijít s ohledem na to, od kdy chci čerpat.. Že se žádá před koncem PPM jsem samozřejmě věděla, a doklady jsem měla nachystané všechny. Já ještě musela řešit potvrzení o DVZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6700
24.9.20 11:16
@P4ja píše:
Tak já třeba být tou paní, tak bych nechápala, proč se mně někdo ptá v emailu na informace, které najde na netu.Já konkrétně volala, abych si domluvila termín, a paní sama byla ráda, a říkala, ať ještě počkám, že by jim tam ta moje žádost zbytečně ležela a poradila mně, kdy je optimální přijít s ohledem na to, od kdy chci čerpat.. Že se žádá před koncem PPM jsem samozřejmě věděla, a doklady jsem měla nachystané všechny. Já ještě musela řešit potvrzení o DVZ.

No, tak ja tam zadny formular nenasla, takze pani mi ho ochotne a rada poslala. Tam pak byla pani rada. Naopak jsem nasla a sama si vyvodila, kdy tam mam prijit a na to jsem se treba neptala a ani nikomu nevolala. V mailu nevidim problem, ty asi ano :nevim: Podle me to tu uplne zbytecne rozmazavas :lol: podle tebe je moje jednani zbytecne, podle me zas tvoje, vic neni treba resit :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16722
24.9.20 11:34
@Kukacka123 píše:
No, tak ja tam zadny formular nenasla, takze pani mi ho ochotne a rada poslala. Tam pak byla pani rada. Naopak jsem nasla a sama si vyvodila, kdy tam mam prijit a na to jsem se treba neptala a ani nikomu nevolala. V mailu nevidim problem, ty asi ano :nevim: Podle me to tu uplne zbytecne rozmazavas :lol: podle tebe je moje jednani zbytecne, podle me zas tvoje, vic neni treba resit :mavam:

Já reagovala obecně na zakladatelku. Protože tyhle věci se fakt dají najít na netu.

Jinak se u nás objednává a maminky to rády využijí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6700
24.9.20 13:29
@P4ja píše:
Já reagovala obecně na zakladatelku. Protože tyhle věci se fakt dají najít na netu.Jinak se u nás objednává a maminky to rády využijí.

Prave ze jsi reagovala na me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18832
24.9.20 14:37
@Kukacka123 píše:

Tak kdyz jde o MD, tak nikde necekas, das popir od dr svemu zamestnavateli a tim tvoje práce konci a neresi se to na pracaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16722
24.9.20 14:50
@Kukacka123 píše:
Prave ze jsi reagovala na me.

V souvislosti s tím, že zakladatelce stačí najít informace na příslušných stránkách. Źe se tam kvůli základní věcem nemusí volat a psát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6700
24.9.20 14:55
@Kriss Tina píše:
Tak kdyz jde o MD, tak nikde necekas, das popir od dr svemu zamestnavateli a tim tvoje práce konci a neresi se to na pracaku.

Ano, spatne jsem napsala, slo o prechod z MD.

Příspěvek upraven 24.09.20 v 14:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6700
24.9.20 14:56
@P4ja píše:
V souvislosti s tím, že zakladatelce stačí najít informace na příslušných stránkách. Źe se tam kvůli základní věcem nemusí volat a psát.

Tak ja nikam nevolala - kvuli zakladnim vecem. A kdyby mi nechteli odepsat, neodepisou…diky za pouceni :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama