Kdy se zaregistrovat na ÚP po skončení rodič. příspěvku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.5.22 11:23

Kdy se zaregistrovat na ÚP po skončení rodič. příspěvku?

Ahoj, potřebovala bych prosím poradit, co se týká dodržení termínů nebo datumů, kdy se kam nahlásit..
Pobírám rodičovský příspěvek, mám ho do 4 let dítěte, 4 roky má 11.6.
Od září mám domluvenou práci na HPP.
Do té doby (než mi dítě nastoupí do školky) bych se chtěla nahlásit na ÚP a mít podporu v nezaměstnanosti.
Dotaz - kdy se jít zaregistrovat na ÚP? Abych nepropásla to, že za mě už nebude placeno sociální a zdravotní pojištění?

Děkuji a prosím o anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29727
11.5.22 11:27

A přijde ti poslední rp v červnu, nebo ještě v červenci za červen? Oni občas sloučí ty poslední dvě dávky. Nicméně to ukončení rp posílají písemně, takže až ti to přijde, tak bych se šla nahlásit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.5.22 11:34

Jestli přijde poslední dávka v červnu nebo červenci, to nevím..
Kdyby mi přišla poslední dávka v červnu, nebo poslední dávka za červen až v červenci, tak každopádně budu mít za CELÝ červen zaplaceno soc. i zdrav. pojištění? (Nevím, jestli to píšu srozumitelně).
Dobře, počkám na dopis.
Nevíš prosím ještě co se předkládá na tom ÚP? Budou chtít nějaké potvrzení o ukončení pobírání rod. příspěvku ze sociálky nebo tak něco? Ať si to případně vše přichystám.

• Citovat
  • Nahlásit
16117
11.5.22 11:41
@Anonymní píše:
Jestli přijde poslední dávka v červnu nebo červenci, to nevím..
Kdyby mi přišla poslední dávka v červnu, nebo poslední dávka za červen až v červenci, tak každopádně budu mít za CELÝ červen zaplaceno soc. i zdrav. pojištění? (Nevím, jestli to píšu srozumitelně).
Dobře, počkám na dopis.
Nevíš prosím ještě co se předkládá na tom ÚP? Budou chtít nějaké potvrzení o ukončení pobírání rod. příspěvku ze sociálky nebo tak něco? Ať si to případně vše přichystám.

Rodicak vyplácí úřad práce. Peníze chodí zpětně. Takže když ti přijdou poslední peníze v červnu tak jsou za květen. Takže se bez zaregistrovat během června atd. Budeš mít zaplaceno jen zdravotní, sociální je jen z výdělku. Rodicak, podpora atd jsou vyloučené doby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
916
11.5.22 13:49

Mne ten dopis prisel nekolik mesicu po docerpani RP, takze na ten bych uplne necekala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat