Kdy si najdete čas na cvičení?

148
20.2.20 08:13

Kdy si najdete cas na cviceni?

Ahoj maminky,
zajimalo by me, kdy chodite cvicit, kdyz jste doma na materske. Berete sebou deti na cviceni a nechate je hlidat v koutku nebo chodite vecer, kdyz hlida manzel?
Chodim 2× tydne vecer a rada bych chodila casteji, ale nechci nechavat tak casto vecer hlidani na partnerovi. Koutek v posilovne funguje jen dopoledne a to varim a uklizim, abychom mohli jit odpoledne ven.
Jak to s cvicenim resite vy?
A jak resite stravu? Varite sobe zvlast neco extra dietniho nebo se stravujete jako zbytek rodiny? Ja jim bezne jidlo. Zhubla jsem po porodu na puvodni vahu, ale potrebuji dat dolu jeste pet kilo a zpevnit se. Mam 14 mesicni batole. Jak se to povedlo Vam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6239
20.2.20 08:19

Vařit na více dnů nebo večer a ohřívat, pak bych využívala dopolední koutek v posilovně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3357
20.2.20 08:34

Tak kdybys chodila cvičít vícekrát týdně tak myslím není problém když pohlídá tatínek, nee? I 3-4× týdně.
A jídlo vařím do sklenic. Naučila mě to mamča. Uvařim vždy více. A vařící dám do zavařovacíc sklenic. Musí být čisté koelm víčka, otírak pap. utěrkama. Ono se to zasterilizuje, nechám schladit a dám do lednice, musí být v chladu není zavařené. Ale vydrží mi takto jídlo i měsíc v pohodě. Takže já třeba vařím nějaký den i tři jídla, nebo vařím den, druhý, pak jsou nějaké jiné sklenice z minulých dni. Ted jsem tento týden zatím nevařila a nebudu tak do nedělě. Mám v lednici celerovou omáčku, několik sklenic vývaru, bolonskou, pečené stehna.
A pro hubnutí nyní nejím pečivo, a přílohy. A nezahuštují moukou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5342
20.2.20 08:40

Já cvičím doma, mám na to aplikaci v mobilu, která mi předcvičuje. Výhoda je že se mnou pak cvičí I děti. Já zkoušela chodit cvičit do místní sokolovny než se narodila dcerka, ale bohužel paní co to vedla to katastrofálně neuměla (pilates), jezdit do fitka kam jsem chodila před dětmi je problém protože jenom dojíždění je na hodinu a mě to připadá jako ztracený čas, který můžu věnovat užitečnější věcem, když jsem to měla po cestě z práce, tak budiž, ale takhle :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
20.2.20 08:53

Já cvičím doma..
když byli děti malé tak když spali, nebo prostě tu pul hodku vydrželi si hrát nebo něco dělat sami..
cvičím podle youtube videí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2241
20.2.20 08:53

Mám tři děti (čtvrté na ceste), jsem s nejmladším na mateřské, starší dva kluci chodí do školy a cvičím doma dopoledne, když kluky odvedu do školy. Každý den cca 30 - 45 minut. Syn si mezitím hraje nebo kouká na pohádky. Než jsem otehotnela, tak jsem 1× týdně jezdila na funkční tréninky a běhala jsem v týdnu ráno než jel manžel do práce a dětí spaly, cca v 5:30 jsem vybíhala tak na 30 - 45 minut podle vzdálenosti. Pak jsem nachystala a zavedla dětí do školy. O víkendu jsem 1× běhala delší běhy kolem 90 minut. Cvičím průměrně 5-6× týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1505
20.2.20 09:01

Tak nevaris snad každý den ne? Já chodím cvičit s dítětem dopoledne, máme tu takové cvičení pro maminky a dětmi a ty si tam hrají. Někdy si zacvicim i sama doma a tak 1-2× v týdnu si jdu zaběhat a s dětmi zůstává doma tatínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4496
20.2.20 09:07

@Natt00 Ono nevadí, když tatínek pobude s dětmi doma sám nějaké 2-2,5 hodiny. Je dobrý, když i chlap ví, že má děti. Budeš litovat, pokud mu budeš tolik ulevovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5854
20.2.20 09:14

Cvicim doma dopoledne ob den podle youtube. Jinak nevidim duvod nedat hlidat partnerovi, je to jeho dite stejne jako tvoje.

Edit: Ted chci aspon jednou tydne taky chodit. Varim temer denne, nekdy se povede vic a mame na dva dny.

Příspěvek upraven 20.02.20 v 09:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3879
20.2.20 09:14

Cvicim doma kdyz mladsi spi, jednou v tydnu chodim vecer. Hlida muz, varim denne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6799
20.2.20 09:21

Ahoj, já mám ročního syna. Začala jsem chodit cvičit od jeho půl roku dvakrát týdně večer a hlídal tu hodinu a půl tatínek. Malého nakrmil, vykoupal, uspal. Pak kolem jedenácti měsíců mu rostli čtyři zuby naráz a fakt to nešlo. Tak jsem nic nedělala, no bylo to kolem Vánoc tak holt odpočinek. Teď chodím znovu dvakrát týdně večer cvičit jako předtím. Posilovnu či cvičení s dětmi tu dostupné nemám, občas si zacvičím sama doma. Syn moc nespí, takže jedině když je vzhůru, ale někdy to s ním taky nejde. Víckrát chodit večer cvičit nemůžu. Za prvé chci taky trávit nějaký čas s manželem a pak zas manžel chce taky třeba jít do hospody. Pak máme velký dům, takže pořád spoustu práce a manžel je v práci celkem dlouho a brzy vstává. Takže teď to řeším delšími procházkami, dokud chce být syn v kočárku. Doufám, že jak poroste tak to bude lepší :palec:
Vařím obden, zdravější jídelníček jím společně se synem. Obědy jsou spíš klasika a já si jen hlídám velikost porce. Dopoledne to mám jako ty vařím nebo uklízím. Ale jelikož syn vstává většinou po páté hodině tak stíhám dopoledne i cvičení a odpoledne procházku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
20.2.20 12:12

@Veru1987
Dekuju za tipy se sklenicema. Urcite vyzkousim :palec:
Jinak, aby hlidal casteji nechci. Chci, aby si taky odpocinul po praci a mel cas taky na svoje konicky a taky nejake vecery musime travit vsichni spolu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10770
20.2.20 12:13

Cvičím doma podle youtube

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
20.2.20 12:14
@Heivka píše:
Já cvičím doma, mám na to aplikaci v mobilu, která mi předcvičuje. Výhoda je že se mnou pak cvičí I děti. Já zkoušela chodit cvičit do místní sokolovny než se narodila dcerka, ale bohužel paní co to vedla to katastrofálně neuměla (pilates), jezdit do fitka kam jsem chodila před dětmi je problém protože jenom dojíždění je na hodinu a mě to připadá jako ztracený čas, který můžu věnovat užitečnější věcem, když jsem to měla po cestě z práce, tak budiž, ale takhle :nevim:

Muzes, prosim, napsat nazev aplikace? Dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12260
20.2.20 12:19

Jáchodím cvičit 2× týdně na hodinu a půl a je to málo, když je teplo, snažím se s malou na kolo, dám jí do sedačky, druh dcerka taky vytáhne kolo a jezdíme, nebo naplánuji spánek v kočárku a vyrazím s bruslemi, nebo rychlou chůzí.
Dávej si menší porce, vynech pečivo a k masu hodně zeleniny.

Příspěvek upraven 20.02.20 v 12:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama