Kdy si nalepit úplně první antikoncepcni náplast Evra?

Anonymní
31.7.20 21:19

Kdy si nalepit úplně první antikoncepcni náplast Evra?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat kdy si nalepit úplně první antikoncepcni náplast Evra. Četla jsem ze se to musi nalepovat 1 den menstruace. :nevim: Jeli tak?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50543
31.7.20 21:27

Proste lepis tak, aby to vychazelo, ze tri naplasti po sobe a misto ctvrte prijde MS. Takze si to spocitej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.20 21:36

Neztratí to účinnost?

@Kelsey netratí to účinnost když to nalepim jindy než v 1 den menstruace?

• Citovat
  • Nahlásit
1018
31.7.20 22:06

Nálepka to první den menstruace, stejně jako se berou tabletky. :) Jestli jsi to nestihla první den, tak bych už to nelepila a počkala na další menstruaci. Protože by ses musela chránit i jinak - kondom. Přijde mi zbytečné takhle tu náplast „vyplácat“ zbytečně, když by ses musela chránit i jinak. :nevim: Tedy myslím, že jakákoliv hormonální antikoncepce se musí brát od prvního dne menstruace. :think: Pak asi pozbývá účinku :think:
Edit: Užívala jsem ji jeden čas také, navazovala jsem po pauze s antikoncepcí v tabletách a určitě jsem ji nalepila první den. Je tam příbalový leták, přečti si ho :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.7.20 22:09

Neztrati. Jak zacnes lepit, tak to na sebe bude navazovat. Uvidis. Ucinnost ztrati, kdyby se odlepila a nenalepis novou.

Coz se stalo mi. Musela jsem v cervenci po 7r. prestat docasne pouzivat naplasti. Nevim co se stalo, ale prestaly naplasti drzet. Nechapu to. Behem jednoho tydne jsem vyplacala tri naplasti, mesicni krabicku :zed:.
A to jsem lepila na stehna, ktere jsem vzdy pred lepenim dukladne oholila. Nebyl duvod, aby se to odlepila. Na radu dr. jsem zkusila prelepovat naplast tejpem, abych ji uchranila a nepomohlo. Takze mi na tri mesice napsal jinou antikoncepci a pak se uvidi, jestli se k Evre vratim. Mrzi mi to, ze byla fajn. Jednou tydne nalepit a vic neresit. Moje telo se nejak ted naplasti brani a neakceptuje ji. Takze mi ztratila naplast ucinnost, ze prestala drzet. Po letech jsme museli pouzit i gumaka :zed:. Radeji. Ted budu mit na ty tri mesice nejaky krouzek.

• Citovat
  • Nahlásit
50543
31.7.20 22:10

Jezisi, promin. Jsem nejak uklikla anonym. To jsem nechtela. A zpet to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1534
31.7.20 22:19

@Hotaru nedoporučuje se vždycky první cyklus nové HA chránit i jinak (už je to nějaký rok co jsem zobala prášky)?? :think: Pokud by si to nalepila jinak, tak bych se spíš bála rozházeného cyklu, krvácení mimo MS a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50543
31.7.20 22:29

@Sue2008
U te naplasti je to jine. Ona se v intervalech rozpousti v tele. Tam dr. tvrdil, ze prvnich par dni max. tyden opatrnost, pokud dobre drzi, tak je telo dobre chraneno a vic neni treba. Proto ja se branim praskum, ze to je proste opruz, ktery se musi denne hlidat. Tady stacilo ve stejny den a ve stejny cas v tydnu nalepit (muj den byl ctvrtek ve 20h.). Klidne se mohlo lepit 3 min. 6 max. naplasti po sobe a MS si oddalit, kdyz se nehodila na programu.
Deti mam pred Evrou. Behem Evry se nikdy nic nestalo. Gumak jsme museli pouzit bohuzel ted, kdy jsem se ji musela vzdat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1018
1.8.20 09:52

@Sue2008 Já měla za to, že i u nové, správně nasazené horm. antikoncepce, se může vesele souložit bez jiné ochrany :mrgreen: Dělala jsem to tak vždy při změně a nikdy se nic nestalo, ale třeba to je jak říkáš :think: Na netu a v příbalových letácích o tom určitě něco bude. :) Teď jsem se úplně znejistěla :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama