Kdy si Vaše dítě začalo hrát s ostatními dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
hankaname
Nováček 5 příspěvků 14.03.19 19:36
Kdy si vase dite zacalo hrat s ostatnimi detmi?

Ahoj maminky,

Kdy si vase deti zacali hrat s ostatni vrstevniky? Muj syn (za 14 dnu mu budou 3 roky) chodi od zari do skolky a od pani pani ucitelek dostavame zpravy, ze si moc nehraje s vrstevniky. Je spis samotar, hodne si haje pri volne hre sam. Pry nema problem se zapojit do spolecnych aktivit a ve skolce je spokojeny, ale sam spolecnost nevyhledava.
I kdyz jsme u znamych, vetsinou si hraje sam, ostatni deti si nevsima, obcas nejaka rvacka o hracky nanejvys.

Doporuceni je jeste pockat do leta a pak pro jistotu zajit k detskemu psychologovi.

Proto mne zajima, v jakem veku si zacali s vrstevniky hrat vase deti. Jestli se to jeste muze zmenit.

Z toho, co jsem vycetla ze starsich diskusi, muze to byt jen povaha (introvert/sakotar), ale i Aspergeruv syndrom.

Dekuju vsem :srdce:

Reakce:
Fonty
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 1 inzerát 14.03.19 19:42

@hankaname mám doma chlapečka 3,5 roku a je to samé. Ale nechodí do školky. Nechtěl tam být. Je doma se mnou a dvouletým bráchou. Kámoše prý nepotřebuje. Říkal že má přece bráchu :srdce: každopádně v kolektivu dětí si hraje sám…nenapadlo mi to moc resit spíš mi přijde že bude introvert po mě :nevim:

Kriss Tina
Echt Kelišová 9511 příspěvků 14.03.19 19:44

Syn je hodně společenský tak co si vzpomínám co začal chodit chodíme na hřiště nebo se navštěvujem s kamarádkama, takže od nějakých 15 měsíců si hraje s ostatními, od 3 a půl chodí do školky tam je kamarád s každým.

jita22
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 14.03.19 19:57

Kdyz se jinak zapojuje do spolecnych aktivit, tak to nemuze byt nic strasneho,ne?

Fonty
Zasloužilá kecalka 779 příspěvků 1 inzerát 14.03.19 20:04

Vyloženě cílená hra s někým stejně začíná kolem těch tří let. Do té doby si děti hrají tzv vedle sebe. Nicméně je to hrozně individuální a záleží na mnoha faktorech a dalších projevech dítěte.

Billi
Nadpozemská drbna 26039 příspěvků 14.03.19 20:08

Starší syn ve 4,5 letech a možná i později. Chodil do školky rád, ale nezapojoval se, nehrál si s ostatními, nekreslil. Učitelka mi na to řekla, že někdo potřebuje na aklimatizaci měsíc, někdo rok a někdo ještě víc. Nikam nás učitelky nehnaly a nikdo to neřešil.

PHV
Zasloužilá kecalka 847 příspěvků 14.03.19 20:13

Dcera za měsíc tři roky nechodí do školky, je hodně společenská, s každým by se dala do řeči, ale i v kolektivu dětí si radši hraje sama.

Renca8
Ukecaná baba ;) 1347 příspěvků 14.03.19 20:27

Podle me je to o povaze

Bondgirl007
Zasloužilá kecalka 627 příspěvků 14.03.19 20:27
@PHV píše:
Dcera za měsíc tři roky nechodí do školky, je hodně společenská, s každým by se dala do řeči, ale i v kolektivu dětí si radši hraje sama.

Muj cerstve trilety syn presne totez :pankac:

Jinak jsem ucitelka v MS a hrat si cilene s vrstevniky neumi jeste i nekteri ctyrletaci, v mem oddeleni dokonce i petileta naprosty samotar, tam uz to asi budeme resit s rodici, jinak to neresime. Ve tvem pripade bych neresila zatim nic :mavam:

Kajak18
Kecalka 391 příspěvků 14.03.19 20:27

Dcera bude mít za chvilku čtyři roky. Do školky chodí od dvou. Kolektiv zbožňuje, vždy se tam moc těší a domů nechce. Ale s dětma si ve školce moc nehraje. Tam si musí vyzkoušet všechny hračky, co doma nemá. Takže ji pravidelně vyzvedáváme u stolečku, kde si sama hraje. Když jsme někde venku, tak naopak děti vyhledává a chytá se i těch co vůbec nezná, jestli si s ní budou hrát? Takže třeba si tvůj syn chce taky jen užít hračky, co nemá doma a ostatní děti mu to jen kazí. :)

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 14.03.19 20:44

Já si vzpomínám na svého bratra když mu byli asi 3-4 roky nevlezl na klouzačku když bylo v okolí metru jiné dítě. Ve školce si hrál sám. A kolem 5tého roku to byl rebel ve školce, schovával dětem věci. Hrál si s každým, najednou kamarád se všemi, ukecaný.

milwinka
Zasloužilá kecalka 752 příspěvků 14.03.19 20:58

@hankaname Tak to je úplně jako můj syn. Celý první rok ve školce mi učitelky říkaly, že si s nikým nehraje, že vždy je někde opodál a sám si hraje nebo maximálně ostatní děti jen pozoruje. Společné aktivity jako Kolo kolo mlynsky atd to se zapojoval normálně. Do školky chodil rád, těšil se na hračky a stavebnice co doma nemá. Druhý rok ve školce se to výrazně zlepšilo, kolem 4 a půl už si začal s dětmi normálně hrát, teď už se do školky těší i na konkrétní kamarády. Takže bych neplašila.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1243 příspěvků 14.03.19 21:02

Ja jsem spolecenska, takze jsem 3× tydne byla v kontaktu s jinymi matkami a detmi, se kterymi jsme u nas dali sraz a deti si spolu ,,hrali,, 2-3hodky. Ruzny vekovy kategorie. Nase mela 2r a treba kamosky kluk rok atd. Jestli je spolecenska diky genum po nas, nebo tim, ze od mala nekoho vidala, nevim. Ve skolce si hraje, nekdy sama, jindy s nekym. Zapojuje se do kolektivu. Minule jsem tam prisla, skladali si s 2 klukama stavebnici, ona jim mlela diru do hlavy, kluci byli ticho (chudaci :mrgreen: )

ElisC
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 110 inzerátů 14.03.19 21:50

@hankaname já mám opačný „problém“ s učitelkou. 4 letý syn nastupoval později, takže všechny děti už byly víceméně napárované. Skoro každý den mi říká, že si s ním nikdo nechce hrát. Učitelka na to jen řekla, že tak malé děti si nejradši hrajou sami.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 7 inzerátů 16.03.19 07:48

@hankaname Dcera si je schopna s brachou hrat od roka a kousek. Fakt zacala brzo, je velmi kooperativni. Nicmene ve skolce je od zari a hraje si v podstate jen odpoledne, kdyz jsou v jedne tride i se starsimi detmi. Bajecne si pohraje s sestiletym, ale nez si hrat s detmi 3-4 roky, to si radsi sedi sama a sklada puzzle. Vrstevniky vnima jako prtata a nema si s nimi co rict.

Váš příspěvek
Reklama