Kdy jste se vyrovnali se ztrátou dítěte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MalinkaMil
Kecalka 123 příspěvků 14.01.19 22:39
Kdy ste se vyrovnali se ztrátou dítěte?

7.6. Sem v 8. Mesici porodila mrtvé miminko… bylo mi teprve 19 a i přesto, že jsem neměla přítele, jsem o malou moc stála. Je to už půl roku a já se někdy chovám jako blázen. Nesmyslně vybouchnu, probrečím celou noc… a tak se chci zeptat jak dlouho ste se s touhle situací vyrovnávali vy? Moc bych si prala miminko, ale bohužel ta možnost tu zatim není… a tak nevím co mám dělat… nic mě nebaví… ani nic jiného vlastně nechci, jen rodinu…

Reakce:
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1739 příspěvků 14.01.19 22:44

Těžko říct.. mě pomohlo jen znovu otěhotnět.. Navíc si myslím, že to musí mít člověk v sobě.. Myslím tu sílu se kterou to prostě vzít tak jak to je a nepitvat se v tom zbytečně.. Někteří se s takovou „příhodou“ neumí smířit hlavně proto že to jaksi tak nějak mají.. Já si už od té doby co se to událo (porod ve 27tt) řekla, že se stalo a nic se na tom nezmění a nehodlám se v tom pitvat.. nijak to nerozebírám beru to jako fakt, který nezměním.. A je mi opravdu lépe :) Jsi mladá a jednou budeš mít děti, které ti to negativní vymažou z hlavy.. nebo minimálně posunou, nebudeš mít čas na to myslet a vzpomínat :)

Kriss Tina
Echt Kelišová 7636 příspěvků 14.01.19 22:46

Přeju hodně síly :hug: tohle si neumím představit jak to musí bolet, všechno vyléčí až čas ;) ber to že jsi mladá a máš ještě spoustu času na další pokusy :kytka: já přišla o 2 miminka v prvním trimestru, byla jsem úplně mimo, pořád jsem nechápala proč zrovna mě se to muselo stát a proč dokonce 2×, docela mi pomohlo tady číst diskuze a zjistit že v tom nejsem sama, ale úplně mrzet mě to přestalo až když jsem otěhotněla znovu.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1739 příspěvků 14.01.19 22:49

navíc chci dodat, že mi pomohlo o to hodně mluvit.. Opravdu neschovávat se není za co.. Není to nic, za co by se někdo měl stydět.. Klidně jít na víno s kamarádkami a pobrečet svěřit se apod.. Stalo se mi to ve 21 a ve 22 už jsem porodila prvního syna :) Teď je mi 25 a mám dva syny :) Všechno má svůj čas a hlavně tvá budoucnost teprve začala :)

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17307 příspěvků 14.01.19 22:54

Co jsem mluvila s ženami, které tato tragédie potkala, tak nezapomeneš nikdy. Ale narození dalšího (živého) dítěte, dětí tvou bolest podstatně zmírní, najdeš zdroj obrovské radosti.
Je přirozené, že pláčeš, mluv o tom, nech to projít…I bolest si musíme odžít, abychom mohli jít dál, a čas vše zmírní. Jsi mladinká, potkáš toho pravého a budete se těšit ze zdravých dětí :hug:

Příspěvek upraven 14.01.19 v 22:56

MalinkaMil
Kecalka 123 příspěvků 14.01.19 22:55

@Andrea.Tom mě už většina lidi řekla, ze bych se přesto proste měla přenést… silene to nějak nejde

Térouš
Echt Kelišová 8478 příspěvků 14.01.19 23:01

@MalinkaMil nikdy se přes to neprenesu, ale naučím se s tím žít. Nezapominam, chodíme za ním na hřbitov, doma mám andelicka a svíčku. Ale s každým rokem to bolí trochu méně. Zkus sdružení Dlouhá cesta. Mě hodně pomohlo.

terinka4444
Hvězda diskuse 69517 příspěvků 14.01.19 23:07
@MalinkaMil píše:
@Andrea.Tom mě už většina lidi řekla, ze bych se přesto proste měla přenést… silene to nějak nejde

nikdo z nich to nezažil, nikdo z nich neví. Řeči, že by ses přes to měla přenést už, to jsou jen řeči. Oni těmi řečmi chrání jen sebe, protože pravděpodobně neví, jak s tebou dokola o tom mluvit nebo jednat, když jsi smutná. Čas tu bolest mírní, jen každá toho času potřebujeme jinak. A mírní tu bolest další dítě.

Uživatel je onlineFiducia
Generální žvanilka 24669 příspěvků 15.01.19 12:43

@MalinkaMil nejde říct tak teď je to rok, už je dobře :nevim: To prostě máme každá jinak. Taky jsem přišla o prvního syna v 9. měsíci, taky jsem byla bez partnera. První rok byl těžký, po třech se narodila dcera, dneska to beru tak, jak to je. Měla jsem ještě jedno dítě, umřelo, 8 let už by mu bylo. Vzpomenu si, ne že ne. Ale už to dávno nebolí.
Doporučuju skupinu Prázdná náruč https://www.emimino.cz/…kovani/5063/?…

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20519 příspěvků 15.01.19 12:55

Říká se, že to zmírní čas, případně další dítko. Ty se s tím možná budeš vyrovnávat hůř, protože aktuálně nemáš tu vidinu, že s partnerem pracujete na otěhotnění…

Ostatní to říkají spíš proto, že neví, jak s tvým smutkem naložit, než že by ti opravdu vyčítali, že tě to pořád drží, každý máme právo truchlit, přeci…
V sobě to už budeš mít vždycky, mladá nemladá… :hug:
Místní skupina Prázdná náruč by ti opravdu mohla trochu pomoct, vypovídat se, aniž by se na tebe někdo blbě koukal, holky tě podrží, podpoří, třeba i poradí, kdyby byla potřeba konkrétnější pomoc :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Neuvěřitelný příběh Slepičkové z Rapla: Chtěla se zabít, propadla alkoholu, dala se na víru

Objevuje se v nejzajímavějších televizních i divadelních projektech: zahrála... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >