Kdy sundat náplast z nového tetování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lavazza2
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 10.09.18 13:56
Kdy sundat náplast z nového tetování?

Ahoj lidi, mám dotaz. Z jak dlouho jste sundávali z nového tetování takovou tu náplast/fólii?
Mě dělal kérku tatér tuto v sobotu a nalepil mi na obě dvě nové tetování nějakou prodyšnou hojící fólii a tu mám sundat za 3 dny. Jenže na té jedné se to začíná dost odlepovat.
Myslíte, že už ji můžu sundat dnes? Nebo ještě počkat do zítra.. nwm jestli ty 3 dny myslel včetně dne kdy se tetovalo (v sobotu 8.9.2018 cca ve 12:00) nebo se to „odpočítává“ od dalšího dne. :zed: :nevim: :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 10.09.18 14:39

Já vždy sundavala dříve :) spíše mi to tam nevydrželo prilepene :) a pak jsem volila volné obleceni :)

Denny97
Kecalka 299 příspěvků 10.09.18 15:38

Ahoj. :) Už pár těch obrázků mám a sundala jsem to cca za 4-8h po tetování. Tater taky říkal, že můžu. Pak to je důležité pořádně umýt a pečlivě mazat. Přeji hezký den. :) :mavam:

lavazza2
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 10.09.18 16:03
@Denny97 píše:
Ahoj. :) Už pár těch obrázků mám a sundala jsem to cca za 4-8h po tetování. Tater taky říkal, že můžu. Pak to je důležité pořádně umýt a pečlivě mazat. Přeji hezký den. :) :mavam:

I když mi sám tatér řekl, že to mám sundat za 3 dny? :D

@Eliza.24

Denny97
Kecalka 299 příspěvků 10.09.18 16:38

@lavazza2 Oni spíš chrání sami sebe, kdyby si dostala zánět… říkal mi to no.. že po těch 8h se to sundat může :)

Eliza.24
Zasloužilá kecalka 747 příspěvků 10.09.18 16:44
@lavazza2 píše:
I když mi sám tatér řekl, že to mám sundat za 3 dny? :D@Eliza.24

Jak někdo psal níže, chrání sam sebe :) mě to vždy vydrželo Max den ta folie :) a pater jsem si sama nedokázala prelepit :) a všechna tetování to přežila a mam je ok :) mě spíše prislo divny to mít v te fólii déle. Je to rána a měla by dýchat :)

Qwentin
Hvězda diskuse 64234 příspěvků 10.09.18 16:48

@lavazza2 Já sundávala za 2 hodiny. A vše ok.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 10.09.18 16:48
@Denny97 píše:
@lavazza2 Oni spíš chrání sami sebe, kdyby si dostala zánět… říkal mi to no.. že po těch 8h se to sundat může :)

možná šlo o tu folii, co nahrazuje druhou kůži. Ta ani hned potetování sundat nejde(nebo velmi bolestivě). Řekla bych,že ty mluvíš o tý folii potravinový, co se sundavá po pár hodinách, zatímco lavazza2 o té nalepovací :think:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 10.09.18 16:51

JInak já sem z malého tetování sundala folii po asi třech hodinách a pak už to nechala. U většího na ruce sem folii měnila třeba třikrát za den (umýt, dobře osušit, zase zabalit do NOVÉ folie) po dobu dvou dní.
Kamarádka měla tu folii tu nalepovací („mokré hojení“), co jde sundat jen pod sprchou a tu měla nechat asi týden.

Bethuska
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 10.09.18 16:57
@Mar__tanka1983 píše:
JInak já sem z malého tetování sundala folii po asi třech hodinách a pak už to nechala. U většího na ruce sem folii měnila třeba třikrát za den (umýt, dobře osušit, zase zabalit do NOVÉ

Přesně, měla jsem to podobně. První den sundat večer, omýt, namazat a zase přes noc zakrýt. Druhý den ráno sundat, omýt, namazat a už nechat být a jen promazávat. U větší ploch se ještě nechávalo zakryté ten druhý den.

Denny97
Kecalka 299 příspěvků 10.09.18 17:27

@Mar__tanka1983 Nene.. potravinovou mi na to nedával.. mám toho dost na větších plochách a mluvím o té hojící. :) Že sundávání nebolelo neříkám… říkám, že jsem to sundat mohla :)

lavazza2
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 10.09.18 20:31
@Mar__tanka1983 píše:
JInak já sem z malého tetování sundala folii po asi třech hodinách a pak už to nechala. U většího na ruce sem folii měnila třeba třikrát za den (umýt, dobře osušit, zase zabalit do NOVÉ folie) po dobu dvou dní.
Kamarádka měla tu folii tu nalepovací („mokré hojení“), co jde sundat jen pod sprchou a tu měla nechat asi týden.

Ono asi záleží na druhu té fólie co každý tatér používá. Každopádně sundala jsem to dneska ve sprše, pač se mi na to dostala voda a už to odlizalo hodně. Pak jsem to trochu omyla antibakteriálním mýdlem, vysušila a namazala tím bepanthenem plus.. akorát uvažuju.. umývat ráno a večer ale mazat asi častěji že?

Bethuska
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 10.09.18 20:39

@lavazza2 mazat kdykoli při pocitu pnutí… raději slabší vrstvu víc krát denně, než silnou vrstvu pod kterou by to mohlo mokvat

lavazza2
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 10.09.18 21:20
@Bethuska píše:
@lavazza2 mazat kdykoli při pocitu pnutí… raději slabší vrstvu víc krát denně, než silnou vrstvu pod kterou by to mohlo mokvat

Ale asi není potřeba to vždy před každým namazanim umývat ne?

Bethuska
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 11.09.18 09:36

@lavazza2 ¨Ne ne :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >