Kdy udělat ovulační test ?

37
18.5.20 16:20

Kdy udělat ovulacni test ?

Zdravím všechny :)
V prosinci jsem vysadila HA, menstruaci mám nepravidelnou.. nejdřív jsem měla cyklus 31 dni, pak 28, pak 32 a teď 36 Dnů 8o… chtěla bych si udělat ovulacni test.. ale nevím vůbec kdy mám testovat když mám MS takhle rozhazenou? Poradíte? :) :nevim: předem díky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

246
18.5.20 16:43

Nejlíp celý cyklus…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2946
18.5.20 16:45

Ahoj, když je nepravidelný cyklus tak já dělala ovulační testy od 9DC ať přesně vím kdy a nic neprošvihnu. Nakonec u mě cyklus 30dnů a ovulace 18DC testovala jsem každý den odpoledne, když začala byt čárka výraznější, testovala jsem 2× denně. Přeji ať se brzy zadaří :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
18.5.20 17:49

U nepravidelných cyklů se mění pouze délka folikulární fáze (od MS do ovulace), ale délka luteální fáze (od ovulace do MS) bývá u jedné ženy stále stejná, pohybuje se ideálně v rozmezí 12-16 dní. Tzn., že má u tebe smysl testovat od cca 9.-10. dne cyklu (ovulační test je pozitivní až 48h před ovulací, ne až v den ovulace). Vzhledem k ceně ovulačních testů bych rozhodně netestovala celý cyklus, to jsou zbytečně vyhozené peníze. Ideální je kombinovat ovulační testy s měřením BT - z toho sice poznáš ovulaci až zpětně, ale budeš vědět, kdy zhruba je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
18.5.20 18:12

@Ayinka3 no, mám v mobilu takovou aplikaci kam zapisuji MS a cca jsem tam dala cyklus.. takže mi to tam píše kdy bych měla mít ovulaci.. píše mi to tam 20 DC.. tak když začnu testovat Už ten 10 tak bych to snad prosvihnout neměla ne? S tím měřením teploty, to já bych na to zapominala asi 8o :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
54
18.5.20 19:39

Já jsem právě také měla po vysazení HA velmi nepravidelný cyklus 30-62 dní, začala jsem používat aplikaci Ladytimer, která mi vyhovovala - spíš z hlediska sledování cyklu a právě BT… ale žádná ani sebelepší aplikace nedokáže určit ovulaci, pokud nemá k dispozici informaci o délce folikulární a luteální fáze… Jenže i tohle je k ničemu, když je to každý cyklus jinak :?. Právě měřením BT během několika cyklů jsem zjistila, že ovulaci mám, 12 dní před další MS. Postupně jsem ve většině cyklů naštěstí ovulaci cítila podle jednostranné bolesti v podbřišku. Takže jsem pak už test dělala až při bolesti, jinak bych se při cyklech kolem 40 dní nedoplatila. Otěhotněla jsem v cyklu, kdy jsem zrovna ovulaci necítila a podle výpočtu byla až cca 34.DC…takže asi tak

Když začneš 10.DC, tak bys to prošvihnout neměla (podle délky tvých cyklů by to mělo být mezi 12.-24.DC), ale bohužel ani ovulační testy nejsou stoprocentní, vzestup LH můžeš minout jen tím, že budeš testovat v jinou denní dobu… Takže ani v cyklu, kdy ovulace je, nemusí být žádný test pozitivní…

Já jsem taky myslela, že měření BT nedám, ale měla jsem nastavené 2 budíky, na první jsem vylovila teploměr pod polštářem a dala do pusy, pak obvykle usnula a na druhý budík po 5 minutách vyndala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
37
19.5.20 12:17

@Ayinka3 mě tak v půlce asi řekla bych picha na levé straně podbrisku tak jeden až dva dny, ale nemůžu říct s jistotou ze to je ovulace :/
Každopádně příští týden Jdu na gyndu a mluvila o nějaké kultivaci… tak vůbec nevím, co mě čeká 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama