Kdy ukončit rodičák a jaké doklady potřebuji?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
paoline
Kecalka 158 příspěvků 03.03.15 11:11
Kdy ukoncit rodicak a jake doklady potrebuju?

Ahojky,
Jeste jednou pisi- dnes mi dr vydal papir na materskou a ten jsem poslala do prace zamestnavateli. Zamestnavatel vyplni prilohu kvuli nemocenske a posle to na ossz v Hradci Kralove kam spada skola kde jsem pracovala. 25.4.2015 mam termin porodu druheho ditete a na MD nastupuju 12.3. To bych mela zatim vyrizenou materskou.
Jenze ted potrebuju vyridit tedy ukoncit rodicak na prvni dite ktery konci az v cervenci 2015. Kam mam jit ukoncit rodicak a jake podklady s sebou musim mit? Staci ze zajdu na urad a reknu ze chci ukoncit rodicak na prvni dite a bude to vyresene? Nebo musim dolozit nejake papiry, kdyz papir na materskou jsem poslala zamestnavateli? Jak to je? :think:
Dekuji za pomoc. Ja uz v tom litam :nevim: :zed: :roll:

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67399 příspěvků 03.03.15 11:16

@paoline ZAjít na UP a nahlásit ukončení a pak si nechat na OSSZ potvrdit papír o výši mateřské a ten jim na UP dodat.

Lejaa
Echt Kelišová 8959 příspěvků 03.03.15 11:19

@paoline
Na stránkách úřadu práce si najdeš formulář k ukončení rodičovské.. Nebo ideálně si zajdeš na úřad a vyplníš přímo tam. Nebo si tam zavolej a popros paní, zda by ti do mejlu poslala příslušný formulář a řekla, co vše je třeba, ale myslím, že dokládat nic nebudeš muset, když ho rušíš:) Mě vždycky vyšli vstříc a poslali co jsem potřebovala a poradili:)

paoline
Kecalka 158 příspěvků 03.03.15 11:21
@j.a.n.i1 píše:
@paoline ZAjít na UP a nahlásit ukončení a pak si nechat na OSSZ potvrdit papír o výši mateřské a ten jim na UP dodat.

Jeste jsem zapomela dodat. Pracovala jsem v HK a tam bude zamestnavatel posilat prilohy na OSSZ v HK a ja tretim rokem bydlim v Breclavi takze na OSSZ mam jit v miste bydliste nebo tam kde jsem pracovala? :nevim:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67399 příspěvků 03.03.15 11:24

@paoline Mělo by to být podle zaměstnavatele, tedy Hradec, ale zkusila bych tu OSSZ v Břeclavi, zda to jde i u nich.

paoline
Kecalka 158 příspěvků 03.03.15 11:28
@j.a.n.i1 píše:
@paoline Mělo by to být podle zaměstnavatele, tedy Hradec, ale zkusila bych tu OSSZ v Břeclavi, zda to jde i u nich.

Dobre zkusim tam zitra zajit a zeptam se. Jinak dekuji :)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67399 příspěvků 03.03.15 11:30
@paoline píše:
Dobre zkusim tam zitra zajit a zeptam se. Jinak dekuji :)

No a když to nevyjde, tak zavolat do Hradce a domluvit se s nimi, ať ti to pošlou poštou, co tak vím, tak to nebývá problém.

Váš příspěvek
Reklama