Kdy ustoupí zánět dásní po návštěvě dentální hygieny?

7
2.4.21 13:27

Kdy ustoupí zánět dásní po návštěvě dentální hygieny?

Zdravím všechny, od těhotenství mám zánět dásní, jen horní patro pravá i levá strana -pouze u stoliček. Nekrvácí, jen jsou zrudlè a stahují se.Po porodu (4 týdny) se to nezlepšilo. Byla jsem na dent. hygieně dva dny zpět a úleva zatím nepřichází. Má někdo zkušenost prosím, jsou děsně bolavé :roll:?děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
389
2.4.21 14:12

@PopePetra Ahojky, sice jsem ještě těhotná, ale taky by mě to zajímalo. Na dentální hygieně jsem byla v pondělí ráno a dásně se mi horší a horší. Takovou bolest jsem rozhodne neměla před tím. Jen mi začaly v těhotenství krvácet, což po změně pasty ustalo. Ale teď? Nemůžu jíst nic tuhého, ale bolí to i v klidu. 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
2.4.21 14:19

Já měla po dentální hygieně podrážděné dásně 5 dní, což byla přesně doba, kterou v ordinaci zmínila i dentální hygienistka…těhotná jsem nebyla a zanícené dásně před návštěvou jsem neměla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
2.4.21 14:20

@Pavlifa mě to právě taky bolí i v klidu, 24 hodin denně :nevim:
Dentální říkala, že teď už to bude jen lepší a zatím nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
389
2.4.21 14:27

Tak vždy se to každý den spis lepšilo a ne horšilo. Ale teď je to fakt hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
192
2.4.21 14:32

Co já vím, tak zánět dásní se zlepší nejdříve po týdnu pravidelného čištění mezizubních prostor. Při větším zánětu to určitě potrvá déle. Jedna návštěva dentální hygieny sama o sobě nic nevyřeší. Chce to fakt poctivě používat mezizubní kartáčky, a to i po odeznění příznaků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.4.21 14:34

Já na to dostala ústní vodu s chlorhexidinem. Po cca 5 dnech to bylo pocitove ok, ještě ale docela dlouho mi tekla krev při čištění mezizubnimi kartáčky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2549
2.4.21 14:54

Ahoj, jen dentalni hygiena na toto nepomůže. Musíš si zuby čistit pravidelně mezizubnim kartackem, jednosvazkovym a normalni kartáček. Pokud jsou takovéto potíže, je možné si vyplachovat 2× denně 0.2 % chlorhexidinem, ale ne déle než 14 dní a po tu dobu pravidelně. Pokud potíže přetrvávají, je potřeba docházet na parodontologii, kde i odeberou vzorky z dásní a pošlou na rozbor. Je možné, že tam jsou takové bakterie, na které je třeba napsat atb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
2.4.21 15:01

Děkuji za zprávy 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
2.4.21 15:04

Na paro jsem se objednala, ale maji volno az koncem kvetna 😞

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3545
2.4.21 15:23

Holky a léčíte to nějak? Já si pusu vyplachovala několikrát denně ústní vodou Listerine. Úleva přišla trošku hned druhý den a pak už to bylo jen lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
2.4.21 15:27

Právě, že ano. Poctivě čistím, i mezizubní kartáčky, ústní voda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat