Kdy už to skončí.... Plačtivý kojenec

Anonymní
7.3.21 22:40

Kdy už to skončí....

Omlouvám se za anonym, ale trochu se stydím. Mému synovi je 9,5 měsíců a vůbec si to neužívám. Na to, že v noci moc nespí, jsem si už zvykla. Usíná čím dál později a ráno se budí čím dál dřív. V noci je několikrát vzhůru. Spím s ním v posteli a v podstatě pořád kojím. Co mě ale trápí víc je, že přes den neustále brečí. Vlastně už od narození. Není to vyloženě pláč jako, že by mu tekly slzy, (někdy jo) ale v podstatě jakoby řve. Teď se plazí a začal se stavět. Při každém pohybu řve. Klid je jen tehdy, když se na chvíli zabaví hračkou. Ale to jsou tak 2 minuty. Já jsem celý den s ním a snažím se ho zabavit. Nemůžu ani na záchod nebo se najíst, aby neřval. Nic vlastně nemůžu dělat. Teď o víkendu jsme se u něho střídali s manželem. A on chtěl zrovna za tím druhým než, kdo ho hlídal. Nemůžeme vlastně nic, aniž by neřval. Jediný, co pomáhá je, ho nosit, aby viděl. Všichni říkají, že čím bude starší, že to bude lepší. Nejdřív, až se bude otáčet na bříško, pak až bude umět se otáčet i na záda, pak až bude lézt, až se bude stavět. A je to čím dál horší. Skončí to prosím někdy? A kdy? Už jsem psychicky vyčerpaná a to nemluvím o tom, že v noci se moc nevyspím. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30626
7.3.21 22:42
@Anonymní píše:
Omlouvám se za anonym, ale trochu se stydím. Mému synovi je 9,5 měsíců a vůbec si to neužívám. Na to, že v noci moc nespí, jsem si už zvykla. Usíná čím dál později a ráno se budí čím dál dřív. V noci je několikrát vzhůru. Spím s ním v posteli a v podstatě pořád kojím. Co mě ale trápí víc je, že přes den neustále brečí. Vlastně už od narození. Není to vyloženě pláč jako, že by mu tekly slzy, (někdy jo) ale v podstatě jakoby řve. Teď se plazí a začal se stavět. Při každém pohybu řve. Klid je jen tehdy, když se na chvíli zabaví hračkou. Ale to jsou tak 2 minuty. Já jsem celý den s ním a snažím se ho zabavit. Nemůžu ani na záchod nebo se najíst, aby neřval. Nic vlastně nemůžu dělat. Teď o víkendu jsme se u něho střídali s manželem. A on chtěl zrovna za tím druhým než, kdo ho hlídal. Nemůžeme vlastně nic, aniž by neřval. Jediný, co pomáhá je, ho nosit, aby viděl. Všichni říkají, že čím bude starší, že to bude lepší. Nejdřív, až se bude otáčet na bříško, pak až bude umět se otáčet i na záda, pak až bude lézt, až se bude stavět. A je to čím dál horší. Skončí to prosím někdy? A kdy? Už jsem psychicky vyčerpaná a to nemluvím o tom, že v noci se moc nevyspím. :(

Ano, skončí. A přijdou jiné radosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.3.21 22:48

A nebolí ho něco? :think: Každopádně my měli dva měsíce úplně to stejné. Potom jsem koupila šátek a bylo ticho. Chyběl mu očividně kontakt. Noci se občas řešily zapnutým fénem, aby jsme spali alespoň pár hodin. Koupila bych na tvém místě šátek či něco takového a bude klid. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6706

Neboj, ten první rok je opravdu to nejhorší. V roce se to začne pomalu lámat a začne sám objevovat svět, pak zas za ním budeš všude lítat a hlídat, aby si něco neudělal. Pak přijde vztekání atd. sranda to už bude pořád. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3573

Tak to vis, ze to skonci.. Ale to neni normalni, aby 9ti mesicni dite porad jenom rvalo. Resili jste to s pediatrem? Neboli ho neco, nemuze mit nejaky zdravotní problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3824
7.3.21 22:51

To je šílený. Nepamatuji si, že by můj syn řval. Jestli ho uklidní hračka, asi bych nakupovala jak divá, pořídila si špunty do uší a navýšila příkrmy, aby se nasytil a v noci víc spal. A pokud máš peníze na chůvu nebo hlídací babičku, tak aspon 2 h denne klid. Mne osobně hluk strašně vyčerpává a celodenní řvaní bych nezvládla. Držím palce, ať se to opravdu zlepší. V nejhorším na roce doporučuji pro chvíli klidu pustit pohádku TuTiTu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.3.21 23:00

:hug: Ani nevíš, jak ti rozumím. U nás to bylo podobné a vyklubalo se z toho bohužel ADHD. Záchvaty vzteku asi tak 50× denně. Hrozný. Zlomilo se to až někdy kolem 8-9 let. Batolecím o dobu a v době, kdy byl syn ve školce, jsem si prožila úplný peklo. Někdo se s tím takhle blbě narodí, no. Neuděláš nic. Přeju pevný nervy.

• Citovat
  • Nahlásit
7.3.21 23:40

Máme 7 měsíční a když se naučila povídat si pro sebe, začala i řvát. Na psa, na nás, ale není to brek ani vztekání, prostě objevila hlas a vříská.
Někdo tu radí fén… z hlediska bezpečnosti radši stáhni aplikaci s white noise nebo na Spotify. Jeden čas jsme spali zásadně jen za zvuku vysavače 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10656
8.3.21 02:05

Nastesti nemam zkusenost, brr.
Ale z toho co pises mi prijde, ze s manzelem delate vsechno pro to, aby syn nerval. Skacete kolem nej, zabavujete, saskujete s hrackama, v noci furt prso… Ale dite v tech 10 mesicich uz by si melo zvykat na to, ze obcas musi pockat, zabavit se samo, vydrzet. Nez zamichas omacku, vylezes z vany, povesis pradlo… I to kojeni se zkracuje a pokud zrovna nejsou zuby nebo nemoc, tak po napiti odpojovat.
Mozna by fakt pomohly ty spunty do usi, u syna byt, obejmout, potulit, ale neskakat jak blazen jen at proboha nerve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18500
8.3.21 05:36

Naštěstí jsem to nezažila ani u jednoho dítěte, v tomto věku už byla každá činnost velká zábava a já jsem měla spoustu času na všechno. Radu nemám, ale posílám aspoň povzbuzení :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Danny_XY
8.3.21 06:32

Soucítím. Synek byl taky hrozný kňoura a nespavka od narození. Největší krizi jsem měla, když mu bylo 7,5 měsíce. Myslela jsem, že začne být happy, když se začne plazit a sám se přemísťovat. Místo toho řval při každém tempu. V noci věčně vzhůru, já úplně vyhořelá. Na wc jsem bez něj nemohla, uvařit si kafe bez křiku neexistovalo. Když se začal stavět, pořídili jsme učící věž do kuchyně, aby na to kafe viděl a nevisel mi uřvaný na noze. Vstával do dvou let ve 4:30.
A teď to pozitivní, začal se rychle lepšit od roku a půl, co už mohl pěkně běhat po svých venku. Přišlo mi, že mu nějak dozrála ta hlava ;) Teď je mu 2,5 roku, kňoura je to furt :), ale zároveň super parťák a srandista.
Jediná rada je si od něj občas úplně odpočinout, ale úplně. Nejlépe přenechat tatínkovi a vypadnout z domu, na procházku a nepřemýšlet, co se děje doma. Pak mi pomáhalo psát si se stejně “postiženou” kamarádkou ;) :) drž se :srdce: brzo se Ti mrňous za tu péči a trpělivost odvděčí a bude vám hezky :kytka:

Příspěvek upraven 08.03.21 v 06:34

• Citovat
  • Nahlásit
729
8.3.21 06:33
@janickaIII píše:
Neboj, ten první rok je opravdu to nejhorší. V roce se to začne pomalu lámat a začne sám objevovat svět, pak zas za ním budeš všude lítat a hlídat, aby si něco neudělal. Pak přijde vztekání atd. sranda to už bude pořád. :hug:

Já to měla právě naopak, první rok největší pohoda. Pak od toho roka co začnou všude lézt a všechno zkoumat. Ééé. To je za mě nejhorší. :D
Ale dcera byla hodná skoro neplakala. Tohle chování mi nepřijde obvyklé, obrátila bych se na dětského dr.
Já hluk absolutně nesnáším, bouchla by mi hlava. Musí to být utrpení :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
8.3.21 07:01

Dítě sice nebylo ten typ, co furt řve, je nespokojené nebo se vzteká. Ale neustále vyžadoval pozornost, hejkal, potřeboval neustále být v kontaktu (ne nošením, ale nějaké vzájemné interakci). Bylo to dost vyčerpávající a zlomilo se to hodně v okamžiku, kdy začal mluvit. Člověk s ním nemusel alespoň furt udržovat oční kontakt, ale zato nezavřel tlamu a neustále potřeboval konverzovat. A samostatnější začal být až po 5. roce.
Hlídat ho samozřejmě nikdo nechtěl ani na půl hodiny. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1491
8.3.21 07:19
@AnnaNuvoletta07 píše:
A nebolí ho něco? :think: Každopádně my měli dva měsíce úplně to stejné. Potom jsem koupila šátek a bylo ticho. Chyběl mu očividně kontakt. Noci se občas řešily zapnutým fénem, aby jsme spali alespoň pár hodin. Koupila bych na tvém místě šátek či něco takového a bude klid. :)

Myslím si, že pokud bude takhle velké dítě nonstop nosit v šátku, tak možná bude mít ticho a k tomu brzy odrovnaná záda.
Zkusila bych přestat kojit a nastavit mu nějaký pevný režim hlavně pokud jde o jídlo a časy spaní, rituály a být co nejvíce času venku.
Nejprve samozřejmně pokud možno vyloučit, že ho něco bolí. Poradila bych se i s pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
420
9.3.21 08:28

Co zuby? Zkus krizové kapky pro děti. Od té doby, co je používám, se i občas vyspím. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat