Kdy vám lékař řekl termín porodu?

Anonymní
22.3.16 13:21

kdy vám lékař řekl termín porodu?

Ahoj všem. Teď začínám 12 týden a příští týden jdu na screening I. trimestru. Do té doby mi můj doktor neřekl ani orientační termín porodu. Prý to bude přesně vědět až po tom screeningu. Myslela jsem, že je to běžný postup. Ale teď jsem se od jedné známé dozvěděla, že ten samý doktor už ji TP řekl, a to je teprve V 10. týdnu. Tak jsem dost na vážkách. Máte někdo stejnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Tunrida
22.3.16 13:24

Termín si úplně jednoduše zjistíš na netu podle data poslední menstruace a ten „nejpřesnější“ termín se opravdu určuje nejlíp při tom screeningu.

• Nahlásit
  • Citovat
58662
22.3.16 13:26

U mne to byly do 12 tt odhady lišící se o měsíc.. takže na 1. screenu dle velikosti stanoven TP a toho se pak všichni drželi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.16 13:26

Já si ho vypočetla, o to mi nejde. Spíš mě jen zarazilo, že někomu ten termín řekl a mě ne. Nic víc. Já vím, že je to blbost, ale přemýšlím nad tím :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
7531
22.3.16 13:27

Přesně jak píše @Tunrida já to vždycky měla i na obrázku z UTZ a v těch začátcích se to u první fakt hodně měnilo, u druhé mám pořád jeden termín

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.3.16 13:27

Ahoj jsem 11+5tt a také zatím nevím TP. Nemám ani těhotenskou průkazku. Příští týden jedeme na screening a dr. říkal, že hned po screeningu a vyšetření u něj dostanu i průkazku. :hug: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
1513
22.3.16 13:31

Jsme také ve 12tt a termín porodu mi nějdřív napsala do průkazky sestra podle poslední menstruace a pak mi ho řekla doktorka podle ultrazvuku. Bylo to v 10tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7531
22.3.16 13:32

Oni se totiž v porodnici řídí tím podle toho screeningu, ten 12tt je na určování stáří plodu nejpřesnější, teda podle lékařů, předtím ani potom už to tak spolehlivé není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
22.3.16 13:33
@Anonymní píše:
Já si ho vypočetla, o to mi nejde. Spíš mě jen zarazilo, že někomu ten termín řekl a mě ne. Nic víc. Já vím, že je to blbost, ale přemýšlím nad tím :roll:

Však neboj, jednou se ten termín dozvíš.. Až to dítě vyleze ven :mrgreen: Do tý doby to stejně není jistý. Já už jsem se dozvěděla termínů :lol:
Asi ty jiný ženský trvaly na vyslovení toho data víc než ty :nevim: Nebo si to spočítaly z údajů na ultrazvuku :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1109
22.3.16 14:12

Jeden mas podle cyklu a druhy podle screeningu ve 12 tydnu, pokud se lisi o tyden, vede se tehotenstvi podle ultrazvuku na screeningu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5227
22.3.16 14:15

Nejpřesnější je termín určený ve 13. týdnu, takže je to pravda. Jinak o co jde, vždyť je to jedno :-). Jinak mně termíny u porodů které začaly spontánně doktor trefil perfektně. Dcera se narodila přesně na den vypočítaný dle UZ a syn o 2 dny dřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2476
22.3.16 14:16

Mně doktorka taky TP neřekla, tak jsem si to spočítala sama a vychází dle MS na 27.9.
A minulý týden naa NT screeningu mi doktor řekl TP dle ultrazvuku, což bylo 24.9.
A obojí mi teprve až on zapsal do průkazky.

A teď by mě zajímalo, podle kterého termínu se mám orientovat. Např. když si budu chtít spočítat odchod na mateřskou 6 týdnů před TP..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
22.3.16 14:42

@Yukii No on ten termín do té žádosti vypisuje právě gynekolog. Ale většinou se řídí spíš tím ultrazvukovým termínem.

• Nahlásit
  • Citovat
409
22.3.16 14:49

Mě to řekl na první návštěvě podle poslední MS. Pak si akorát ověřil velikost na UTZ. Průkazku mi vystavil v 10tt a hned tam napsal termín dle MS. Termín dle UTZ nemám stále vyplněný a jsem 23+1tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20251
22.3.16 16:58

@Yukii Ja měla termíny asi tři a řídila jsem se tím, který mi nejvíc vyhovoval. A termin dle ms jsem ani nemela v prukajde, protoze se lisil o 6-10 dni od UTZ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama