Kdy Vám mimča pořádně začali jíst příkrmy ?

104
29.12.19 12:48

Kdy Vam mimca pořádně zacli jist prikrmy ?

Zdravim, mam pulrocni holcicku a od 4 mesice uz zkousime prikrmy, ale moc tomu nedá jen vzdy par lzicek zacne se vztekat a chce jinak mléko. Zkousela jsme pomalr uz zacit davat i maso a to vubec nechce ani ovoce :( Kdy Vam zacli mrnousci poradne bastit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14469
29.12.19 12:55

Druhý den co příkrm dostal snědl půlku skleničky. V půl roce už ji 3× denně porci a mléko tak moc nechce, spíš jen na žízeň. Co dáváš za příkrmy? Mě treba starší úplně bojkotoval domácí a musel mít jenom kupované skleničky, mladší sní všechno ale zas má radši když v tom sou kousky, ne úplně na kaši. Chce to zkoušet a vychytat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2295
29.12.19 12:57

Ba konci 7m. Do ty doby par lzicek. Par osvedcenych znacek. Ted sni celou stredni sklenicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
209
29.12.19 13:03

Po ukončení kojení, tj. ve 20 měsících.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3098
29.12.19 13:05

U mne prvni od 4. Vse a hodne. Byl na um od 3. mesice. Druhy kojeny. Do 8. mesice malo. Po lzickach. Oni si na to musi zvyknout. Je dobre zacit uz ve 4. mesici ne kvuli prikrmum, ale kvuli zvykani si na lzicku. U nas se to zlomilo dost pozde, takze od sesteho jsem davala 4 jidla denne, to snedl vzdy par lzicek a konec. Nakonec se to prolomilo v tom 8. mesici rajskou omackou. :roll: V tom sestem prestal pribirat a kakat, tak oroto jsem to rozdelila do vice jidel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 13:07

U obou synů se to zlomilo až po roce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15051
29.12.19 13:10

Nikdy, mám doma chronického nejedlíka. Je jí 7 a je to očistec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
146
29.12.19 13:14

Zkoušeli jste dávat přikrmy u plně kojenych miminek i dřív než od skončeného 6. měsíce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11321
29.12.19 13:20

Dávám od 4. měsíce, to snědl pár lžiček, řekněme 50g? já to moc nevážila, jen párkrát…po měsíci hodně nepravidelných zeleninových příkrmů k obědu, né vždy jsme byli na oběd doma, sní teď v 5 měsícíh tak 120g, zeleninu s masem, po tom se může utlouct a já z toho měla strach, že mi to hodí na hlavu :roll:vždycky na konci smutně kouká do prázdné misky :mrgreen: ovoce mu moc často nedávám, ale průběžně jo, ochutnává, měl jablko, banán, pomeranč, mandarinky, hrušku…ze zeleniny už skoro vše, chybí jen špenát a nadýmavé věci jako brokolice, květák, zítra dostane brokolici, tak jsem zvědavá…

hodně pomohla změna lžičky, my je dostali, nějakou myslím od NUK, byla hodně zaoblená, ted má naopak placatou a ta vyhovuje daleko víc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5516
29.12.19 13:44
@Pandemie píše:
Po ukončení kojení, tj. ve 20 měsících.

Tohle ctu rada :mrgreen: dceri je 18m a porad je to bida s nouzi. Ona teda ji, ale ne obedy! :roll: rohlik, kousek sunky, syru, chleba, testoviny, vajicko obcas, a teda temer veskere ovoce a zeleninu, za coz jsem rada. Ale zas jen syrove :mrgreen: a jeste kapsicky ovocny a kasi obcas kapku. Ale polivky nebo jidlo, si muzu nechat zdat. Sem tam neco vybere - kousek masa, kousek knedliku, ale jen tak 2-3 kousky a je to uspech :lol: a teda jeste kojim no…je to prsomil :mrgreen: tak v lednu/unoru chci kojeni utnout, tak uvidime. Snad se rozji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5516
29.12.19 13:46

@debra.morgan brokolici a kvetak ja davala jako jedno z prvnich s cuketou (mala mela kvasinku) a naprosto v pohode. Nadymaji hlavne stonky. Kdyz das jen ruzicky, tak minimalne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5516
29.12.19 13:47
@Ilse22 píše:
Zkoušeli jste dávat přikrmy u plně kojenych miminek i dřív než od skončeného 6. měsíce?

Ano, my v 5,5 mesicich. Dcera mela premnouzenou kvasinku ve streve (z toho ekzem) a tak jsme zacali driv. Pomohlo to. Ono tim diteti neublizis, spis se to bere jako zbytecne ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
29.12.19 14:18

První dny od ukončeného 4.m dostával malej pár lžic a cca po týdnu už snědl celou sklenku. každé 3-4 dny jsem mu poté dávala jiné příchutě.
od půl roka už jedl vše a s velkou radostí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11321
29.12.19 14:22
@Kukacka123 píše:
@debra.morgan brokolici a kvetak ja davala jako jedno z prvnich s cuketou (mala mela kvasinku) a naprosto v pohode. Nadymaji hlavne stonky. Kdyz das jen ruzicky, tak minimalne.

joo, mam nachystany jen ružičky, on na bříško skoro netrpí, ale i tak… namíchám mu to s bramborem a masem…no uvidíme, jak mu to sedne, zatím všechny moje obavy vždy úplně k ničemu, vše v pohodě… :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1620
29.12.19 14:28

Az tak po roce… do roka mi nesnedla vic nez 50 g na jedno jidlo. Jeste v 18 mesicich byly dny, kdy prikrmu za 24 hod snedla tak 10 g. Byla ziva na UM. Podle tabulek by mela byt mrtva uz davno. Kupodivu porad zije, chodi uz do skoly a stopy to na ni nezanechalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama