Reklama

Kdy vám miminko přestalo blinkat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Meginka89
Nováček 2 příspěvky 17.09.18 10:11
Kdy vám miminko přestalo blinkat?

Pěkný den, chtěla jsem se zeptat jestli má nějaká maminka zkušenost s blinkajícim miminkem. Prcek má 14 dni a je to velký hladovec, krásně pije z prsa, ale jen co ho dám bokem tak hned blinka, není to jen takové to ublinknutí, ale zvrací větší množství. Pekne přibírá o to nejde, ale když se vyblinká má zase hlad a jsme v začarovaném kruhu. Máte některá zkušenost co s tím zvracením dělat aby ho to tolik netrapilo?

Dekuju :kytka:

Reklama

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10270 příspěvků 17.09.18 10:17

až nějakou dobu po tom, co jsme zavedli příkrmy

herinkoj
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 17.09.18 10:18

Dávej odříhnout i během kojení, ne jenom na konci. Po kojení ho hned nepokládej, ale nech třeba v lehátku, aby úplně neležel nebo chovej. Podlož nohy postýlky, aby nebyla naležato. Mě syn blinkal do 4 měsíců, ale skoro vůbec nejedl (prso nechtěl vůbec, láhev taky žádná sláva), takže jsem trochu histerčila, že nepřibírá. Vypil třeba 200 za den a stačilo mu to. Kdyby malý začal mít problém s přibíráním ještě se dá podat před kojením na lžičce v troše mléka nutriton, ten zahustí obsah žaludku. Nám trochu zabral

Cerva1
Stálice 63 příspěvků 3 inzeráty 17.09.18 10:20

Ahoj, taky jsme byly blinkací. Já se snažila, aby si malá odříhla a v noci jsem ji chvilku držela v pololehu, aby to nešlo hned ven. Ale ne vždy se podařilo. Myslím, že tak okolo 2. měsíce už to bylo daleko lepší, ale chce to čas. :-)

Jinak trochu blinkací byla dlouho, ale pak už to nebylo tolik, aby měla hlad, takže se s tím dalo žít. :-) Pořídila jsem odříhavací dečku o Bibetty, abych nebyla věčně poblitá a časem se to srovnalo. :-)

Jinak nezoufej, zlepší se to. :-)

vaks
Kecalka 184 příspěvků 17.09.18 10:38

Malá blinkala hodně,narušilo nám to i kojení,jelikož zvracení bylo tak masivni(oblou­kem),ze nezahustene mliko vubec neudrzela..musela jsem odsavat,zahustovat nutritonem(spec­.pridavek do MM i UM) a nakonec se laktace tak snizila,ze byla uz jen na zahustenem um do cca.7m,pak jsem postupne vysazovala nutriton a zkousela ciste UM..prikrmy trochu pomohly,ale po mliku se stejne poblila a uplny pokoj mela asi az od 10-11m,kdy se zacla stavet a vyuzivala vice vzprimene polohy,nez lehu..v tom novorozeneckem a kojeneckem veku byly pro me nejhorsi noci,zvracela i ze spani a obcas se dusila :(

SandraPe
Nováček 4 příspěvky 17.09.18 11:13

U nás až tak v 8 měsících. Ale po zavedení příkrmů se to o dost zlepšilo, jinak ublikával pořád, po každém jídle i za dost dlouhou dobu po něm. Přestal až když začal místo plazení lézt a nemačkal si tak bříško. I teď tedy občas ublinkne, ale málokdy, spíš jen když se přejí. A on se cpe dost rád :mrgreen:

LenkaHl
Stálice 90 příspěvků 17.09.18 11:14

Zkušenost nemám, ale ségře to malá dělala taky a dlouho. Hned co jí nakojila tak to šlo ven snad všechno. Ve dvou měsících jí i doktorka řekla, že tohle nemá cenu ať najede na speciální UM. Nevím jaké, ale prý jsou nějaká speciální nebo co. V UM se nevyznám :) A zkus to teda probrat s vaší doktorkou, třeba ti i ona něco řekne. :kytka:

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 5764 příspěvků 17.09.18 12:43

Malá hodně blinkala v šestinedělí. Jen jsme hlídali, aby neblinkala obloukem. Teď už je to v pohodě. U nás to bylo tím, že malá byla dřív a potřebovala dopít svoji váhu. a taky, že prostě ještě neměla klapku, aby věděla, kdy má dost. Tak nějak to říkal doktor. TEď už má 4 kg a je to v pohodě.
Ale poctivě dávám oříhnout, a pokud chce pít i ze druhého prsu, tak mezitím.

Meginka89
Nováček 2 příspěvky 17.09.18 22:17

Moc vám všem děkuju za rady, budu zkoušet co nám sedne ;)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >