Kdy vám můžou vzít sociální příspěvky?

Anonymní
3.1.21 23:35

Kdy vám můžou vzít sociální příspěvky?

Zdravím, ráda bych se zeptala, kdy vám mohou vzít sociální dávky tím myslím příspěvek na bydlení a přídavek na dítě. Jedná se o to, že se budu muset nejspíš zadluzit u banky abych mohla zaplatit nákladnou zdravotní péči. Jsem sama na RP a musím využívat pomoc státu a musela bych se ještě nějak víc uskromnit abych mohla splácet. Rodinu žádat o peníze nemohu ani nemají z čeho půjčit, tak se ptám jestli má někdo nějakou podobnou zkušenost a jak to třeba řešit jsem z toho dost špatná už nevím jak dál. Omlouvám se za anonym ale je to pro mě velmi citlivé.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10952
4.1.21 00:43

Můžu se jen tak ze zvědavosti zeptat, o jakou zdravotní péči se jedná? A pro koho? Že je tak důležitá, a přitom nákladná a nehrazená :nevim: Napadá mě zubní protetika, nebo možná rovnátka pro dítě…?

Jinak obecně se domnívám, že pokud je péče nezbytná, lze hledat pomoc u nadací a podobných organizací, které podporují osoby a rodiny se zdravotními problémy. Taky bych se možná poptala v nějaké občanské poradně. https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

K hlavnímu dotazu se omlouvám, do odebírání dávek nevidím. I když se mi osobně nezdá, že by dluhy byly důvodem k odebrání státní podpory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
645
4.1.21 05:27

Nevidím důvod, aby ti vzali dávky, kvůli dluhům. Ale za předpokladu, že to nebudeš hradit z těch dávek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61742
4.1.21 05:31

Hele, která banka ti dá půjčku, kdyz nemáš ani na základní veci, jako je nájem? Co je nákladná věc? Pomoct může např dobrý anděl atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3170
4.1.21 05:39

Myslim, ze uver nedostanes, kdyz nemas dostatecny prijem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8721
4.1.21 06:20

Nákladná zdravotní péče kterou nehradí stát? To si budeš dělat nový prsa? Pochybuji, že ti někde půjčí, když nemáš ani na nájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6243
4.1.21 06:41
@Anonymní píše:
Zdravím, ráda bych se zeptala, kdy vám mohou vzít sociální dávky tím myslím příspěvek na bydlení a přídavek na dítě. Jedná se o to, že se budu muset nejspíš zadluzit u banky abych mohla zaplatit nákladnou zdravotní péči. Jsem sama na RP a musím využívat pomoc státu a musela bych se ještě nějak víc uskromnit abych mohla splácet. Rodinu žádat o peníze nemohu ani nemají z čeho půjčit, tak se ptám jestli má někdo nějakou podobnou zkušenost a jak to třeba řešit jsem z toho dost špatná už nevím jak dál. Omlouvám se za anonym ale je to pro mě velmi citlivé.

A kdo si myslite, ze vam pujci, kdyz zijete z davek? Nekdo jo, ale tam to dopadne tak, ze vas to totalne financne zrujnuje a skoncite v exekucich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5784
4.1.21 06:52
@Anonymní píše:

Co je to nákladná zdravotní péče? Žiješ v ČR? Potřebuješ zaplatit rodiči pečovatelku? Na to jsou myslím charitativní organizace. :think:
Jen doufám, že to není nějaká plastika - nákladná zdravotní péče. :jazyk:
Z čeho chceš půjčku splácet? Když máš sociální dávky. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32904
4.1.21 07:04

Počítat dlouhodobě s pobíráním sociálních dávek je nesmysl. Navíc už se léta mluví o sjednocení příspěvku na bydlení ze státní sociální podpory a doplatku na bydlení z hmotné nouze. Teď to sice není aktuálně k řešení vzhledem ke korona krizi, ale i tak.

Dluhy při výpočtu dávek nikoho nezajímají. Pokud se dostaneš do exekucí, vždy se k výpočtu dávek počítá celý příjem.

Pokud jde o nezbytnou, ale nehrazenou zdravotní péči, oslov nadace, případně si založ vlastní sbírku. Na stránkách Donio jsou sbírky na kde co, i pro lidi, kteří to už z mého pohledu nepotřebují a které zároveň dotuje třeba Dobrý anděl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20423
4.1.21 08:30

No dávky ti nevezmou, protože budeš mít nějaký dluh. Ale dlouhodobě bych na ně nespoléhala, pomalu každý rok se mění ty podmínky :nevim: nicméně stejně ti nikdo slušný nepůjčí, banky budou chtít vidět pracovní smlouvu a nějaký příjem a půjčit si u nějaké lichvy, to je tak cesta k bankrotu, tam tě sedřou z kůže. Taky teda nechápu tu nákladnou nehrazenou péči, pokud jde o něco estetického, tak bych vydržela až se vrátím do práce :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23448
4.1.21 08:44
@Anonymní píše:
Zdravím, ráda bych se zeptala, kdy vám mohou vzít sociální dávky tím myslím příspěvek na bydlení a přídavek na dítě. Jedná se o to, že se budu muset nejspíš zadluzit u banky abychmohla zaplatit nákladnou zdravotní péči. Jsem sama na RP a musím využívat pomoc státu a musela bych se ještě nějak víc uskromnit abych mohla splácet. Rodinu žádat o peníze nemohu ani nemají z čeho půjčit, tak se ptám jestli má někdo nějakou podobnou zkušenost a jak to třeba řešit jsem z toho dost špatná už nevím jak dál. Omlouvám se za anonym ale je to pro mě velmi citlivé.

Nová prsa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23645
4.1.21 08:47

Banka nepůjčí někomu, kdo má jen RP a vyživovací povinnost. Z čeho bys to asi splácela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.1.21 08:54

Moc děkuji všem za rady. Jde o to, že to má být na zuby. Po porodu mam úplně zuby v čudu a komplikuje mi to život ani normálně se nemohu najíst je to hrozný. Ale na konec to vyřešim s rodinou. Svěřila jsem se mamince a ta, že na to peníze má což jsem ani nevěděla a ať neblbnu, protože půjčka je ta největší blbost. I kdyby stejně by se to neschvalilo, protože to není vlastně žádný příjem, který je fakt jistý. Omlouvám se měla jsem nějaké zkratkovite jednání a z pocitu zoufalstvi mě napadla tahle blbost.

• Citovat
  • Nahlásit
10952
4.1.21 09:09

Tak to je dobře, že to tak dopadlo. Půjčovat si je velké riziko, i když při problémech se zuby je to fakt těžké: když je má člověk zdevastované, koukají se na něj blbě i při hledání práce, a pokud máš i problémy při jídle, tak to je fakt hrůza. Tak ať to dobře dopadne :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10761
4.1.21 09:13

Jsi daleko od Prahy? Můžeš zkusit ošetření na lékařské fakultě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu