Kdy vám nejdříve miminko sedělo a lezlo?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.7.22 18:03

Kdy vam nejdrive miminko sedelo a lezlo :)

Ahoj, kdy vam nejdrive miminko lezlo ci sedelo? Mame tu nejakeho rychlika? Maly ma 5 mesicu za dva tydny a uz ma takovy ten nabeh. Drive daval nozky pod zadek a hlavu boril do podlozky a ted uz hlavu i zvedne a drzi na rucickach (lokty) :) tak me zajima jak to je u vas :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11183
2.7.22 18:15

Zajímá Tě, kdy lezlo po čtyřech nebo se plazilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.22 18:17

@Inge tak jako oboje :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.22 18:18

@Inge popripade kdy perovalo :)

• Citovat
  • Nahlásit
2590
2.7.22 18:21

Syn lezl na konci šestého měsíce. Dcera už ve čtyřech měsících. Seděli asi v sedmi nebo osmi měsících.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11183
2.7.22 18:35
@Anonymní píše:
@Inge popripade kdy perovalo :)

Nejstarší se plazil od 4,5 měsíců, v půlroce lezl suverénně po čtyřech a stál s oporou. V šesti a půl měsících se už sám uměl posadit standardním způsobem, z mírného polosedu (tj. tak jak se nemá) se posadil v kočáru v 5 měsících a kousek.

S největší pravděpodobností šlo o jeden z projevů jeho hyperaktivity, takže bych byla raději, kdyby se vyvíjel standardněji.

Mladší sourozenci byli již pomalejší, víc tabulkoví (ale nějaký ten týden před půl rokem se plazili i oni).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29698
2.7.22 18:41

Malá měla teď v týdnu 5 měsíců a plazi se už asi měsíc, asi před týdnem začala perovat a tedko už i celkem leze po čtyřech :D synové byli pomalejší, ti lezli po čtyřech až tak kolem 7 měsíců, ale je fakt, že byla zima a byli víc nabalení, že se jim asi lezlo hůř.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1711
2.7.22 18:44

Nevím k čemu to to pomůže 😂 naše malá začala v roce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2321
2.7.22 20:21

Dcera začala lézt nějak po devátém měsíci, sedla si až v jedenáctem.
Syn nevím, neměla jsem čas to sledovat, je od dcery 11,5 měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1962
2.7.22 20:32

Já mám doma pěkně vycuranou potvoru…všechno umí ale dělá že ne… Hlavičku krásné držela už týden po narození, do sedu se začala zvedat asi ve 4m (přesně tak jak se nemá jako když dělá sklapovacky) přitáhla se třeba za chrastítko na kočárku rukama nebo za boky autosedacky…ale byla zas jak na břiše tak na zádech tak spokojena že se nechtěla otáčet…to až na konci 6m…v 8m se začala plazit a sedat si tak jak se má. A na den přesně v 10m jsem na prohlídce doktorce říkala že ještě neleze a když sme přišly domu tak mi najednou prepelasila po 4 celý obývák a hned ke gauči a stoupla si :lol: počítám že kdyby se doktorka zeptala jestli už chodí tak do večera by to bylo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1174
2.7.22 20:33

Syn má teď čerstvé 8 měsíců, začal dělat šikmý sed, ale ještě neleze. Podle fyzio ideální vývoj, z šikmého sedu se rozleze. Neplazí se, ani jsem ho k tomu nikdy nemotivovala, spíš do boků, ať posiluje šikmé břišní svaly.
Nohy pod sebe dával už dřív, ale teď vidím, že to s nějakým náběhem na lezení nemělo nic společného 😃
Ještě edit: dneska si vlastně sedl do volného sedu, přes ten šikmý. Předtím se zkoušel jakoby vytáhnout o něco, ale to jsem ho nenechala, používají při tom nesprávné svaly a může to poškozovat vývoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1629
2.7.22 21:05

Nejhorší, co můžeš udělat, je dítě srovnávat 🤷‍♀️. K čemu to je, jak to bylo u jiných?
Dcera se plazila v půl roce. Sama seděla od 8m. V 9m si začala stoupat, v 10m chodit kolem nábytku a lozit po 4. Nikdy nepérovala. Teď je jí rok a situace je stále stejná, jen kolem toho nábytku už vyloženě běhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2835
2.7.22 21:13

Syn to vzal tak nejak hopem - v 6m zacal nejdriv lezt, oak sedet a tyden na to si stoupl. Ted po cca 2 mesicich obchazi nabytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
2.7.22 21:50

Dcera od 6 měsíců plazila - asymetricky, za 3 týdny začala lézt a zároveň si i stoupat, od začátku 7. měsíce dělala šikmý sed a týden před ukončeným 8. měsícem si sedla rovně. Vše sama ;) na kolinkach téměř vůbec neperovala, na bříšku ani moc nepivotovala. :) jsem sama zvědavá kdy začne chodit, jestli udrží rychlejší tempo nebo jestli teď zpomalí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat