Kdy vám partner řekl, kolik má peněz?

Anonymní
29.5.16 16:50

Kdy vám partner řekl, kolik má peněz?

S přítelem jsem 2 a půl roku, zatím spolu nebydlíme. Já studuji VŠ, on, protože je o pár let starší a po střední škole šel hned pracovat, už nějaký ten rok dělá a má něco našetřeno. Co se týká peněz, je hodně šetřivý, opatrný a rozvážný. Zhruba před rokem jsem se dověděla, kolik vydělává. Předtím jsem to věděla velmi zhruba, až jednou jsem se při řeči normálně zeptala. Řekl mi to bez nějakých protestů :)
Nemám ale nejmenší ponětí, kolik peněz má na účtu. Ne, že by mi na tom nějak záleželo, nic se ve vztahu k němu nezmění, ať tam má 50 000 nebo milion, ale občas si říkám, jestli už není na čase, mi to říct. Do budoucna spolu plánujeme bydlení (ještě minimálně rok ne, dokud budu studovat, chci bydlet s rodiči), nicméně už teď se tak pokukujeme po bytech i domech, říkáme si, co by se nám líbilo a řešíme i finance…všechno samozřejmě zatím jen teoreticky, ale on pak bude v praxi ten jeho majetek docela podstatný..
Sám o tom nikdy nezačal, a já nevím, jestli budu až moc zvědavá, když se zeptám. Jinak máme fungující vztah, říkáme si všechno, počítáme spolu do budoucna..jenže tím, jak já své peníze kvůli stále trvajícímu studiu nemám (až na něco málo z brigád), je mi hloupé s tím tématem začínat. Kdybych měla aspoň pár desítek tisíc na svém kontě, asi by to taky bylo jinačí. Na druhou stranu si myslím, že bych to po těch 2 a půl letech už o partnerovi vědět mohla.
Jak jste to měli vy, kdy jste si řekli takovéhle věci? Začal s tím partner, nebo vy? Díky za odpovědi a prosím o anonym :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1143
29.5.16 16:54

Tak já tgřeba doteď nevím, kolik má můj na svém spořícím účtu, a to je to můj manžel…jsou to jeho naspořené prašule, tak mi do toho nic není…vím o tom, kolik vydělává a máme nastavenou společnou domácnost, domluvené co jak kdo platí a tak, ale kolik si on z otho co mu zbyde dá sám stranou, je přeci jeho věc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2687
29.5.16 17:04

Hmm, s timhle bych byl opatrnej. Malokterej chlapek byl byl nadsenej z takoveho vyzvidani, nevypada to moc dobre. S timhle by mel zacit sam od sebe. Kdyz budete koukat na byty, tak muzes treba nenapadne rict, tenhle je drahej, na ten asi nemame apod. Co on na to rekne. :mrgreen: Vic bych nezkousel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22711
29.5.16 17:06

Mě nenapadlo po tom pátrat. Chodila jsem s klukem 4 roky, dával peníze bokem, ale kolik tam měl, netuším a nikdy mě to nezajímalo. Ono by se to vyvinulo, kdyby jsem řešily bydlení, ale na to nedošlo. Tak to bude asi i u vás.
Proč tě to tak zajímá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18455
29.5.16 17:07

Otazka. zda tyto penize bude chtit do vaseho spolecneho majetku dat. Ale lepsi, kdyz oba zacnete od nuly a bude majetek vas obou, nez aby on dal milion s tim, ze byt napise jen na sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.16 17:09

My jsme spolu pres rok, bydlime spolu, dite na ceste, primo v zatacce da se rict :lol: jeho plat vim, i ty drivejsi.. nema problem o tom mluvit, i kdyz jsem se nikdy neptala. Nasetreno ma taky, podle toho co rika tak je to vetsi castka, ale nestouram se v tom a neptam se :nevim: sama mam taky prd, on to vi, veskery vydaje resime spolecne, tak nemam potrebu ho zpovidat :nevim: koneckoncu jsou to jeho penize :mrgreen: a vzhledem k vysi jeho vyplaty mu jentak nezmizej, nikdo nestrada, zijem v pohode.. takze tak ;) osobne asi pockam az s tim zacne sam a i tak se v nasem vztahu nic nezmeni :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
14657

Neptam se a ptát se nebudu. Nic mi do toho není. To samé i očekávám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25676
@Cuddy píše:
Otazka. zda tyto penize bude chtit do vaseho spolecneho majetku dat. Ale lepsi, kdyz oba zacnete od nuly a bude majetek vas obou, nez aby on dal milion s tim, ze byt napise jen na sebe.

Ono se začíná dost blbě od nuly, máš li v kapse milion.. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1055
29.5.16 17:10

Dostali jsme se k tomu až v momentě, kdy začínáme řešit hypo. Ale spíše ve smyslu „kolik ještě chybí, aby bylo tolik a tolik“. Nemáme společný účet a nikdy mít nebudeme, v partnerově zemi to není zvykem (to neznamená, že vše platíme napůl). Sice nevím, jestli je to fakt váš záměr..nicméně… nejdřív bych si vyzkoušela společně bydlet v nájmu, než se vrhat hned do hypo, nedejbože společné. Ono je to prostě hodně jiné, fakt spolu bydlet a „jen“ se vídat, osobně s tím mám smutnou zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
29.5.16 17:14

Od cca dvou měsíců co jsme byli spolu. Od té doby jsme začali řešit společné finance a od sestehovani máme vše na jedné hromádce :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
29.5.16 17:15

Kolik přibližně má našetřeno, jsem se dozvěděla, až když jsme spolu začali bydlet a řešili, jestli v budoucnu postavit dům a jak ho financovat. Do té doby mi to bylo i jedno, měla a mám vlastní peníze.

Musím ale zaťukat, že mě ta jeho částka překvapila a nakopla k tomu, abych taky začala šetřit a byť vím, že ho prostě nikdy nedoženu (má deset let šetření náskok :D)tak jsem pyšná, že kdyby se něco stalo, nezůstanu bez koruny - když nejsme manželé, stejně nemám na nic nárok. Dokonce se mi přiznal, že jsem ho tím mým šetřením překvapila a že je rád, že jsem samostatná a že ví, že mě nebude muset živit jen protože já bych všechny svoje peníze rozfofrovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3294
29.5.16 17:15

Mě to neřek nikdy, ani po několika letech manželství. Naopak mi ještě zatajil, že má dluhy. A tutlaĺ to tak dlouho, dokud mě skze to, že jsem jeho manželka, nezačali honit exekutoři. Takže tak. Než bych šla s chlapem do společného bydlení nebo manželství, tak bych to rozhodně vědět chtěla a nejlépe podložené černé na bílém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
29.5.16 17:22

@Pajka89 moje slova, znam hodně lidí co si hrají na sporivky a přitom mají obrovské dluhy a nemají peníze. Kamaradky chlap řekl, ať se o nic nezajímá, že on šetří aby se měli dobře… měl 2,4mil dluh :zed: proto byl i lepší šampon luxus

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
29.5.16 17:22

Tak souhlasim s tim, ze je treba na to jit opatrne. ale na druhou stranu povazuji za normalni znat financni situaci partnera, pokud s nim planuju spolecne porizene bydleni, svatbu nebo dite.
nejak nechapu ty nazory, ze tomu druhemu do toho nic neni. to plati, kdyz spolu lidi jen chodi. pri dalsi fazi vztahu uz to povazuju za normalni vedet, i kdyby slo i jen o blby pronajem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1240
29.5.16 17:23
@Anonymní píše:
S přítelem jsem 2 a půl roku, zatím spolu nebydlíme. Já studuji VŠ, on, protože je o pár let starší a po střední škole šel hned pracovat, už nějaký ten rok dělá a má něco našetřeno. Co se týká peněz, je hodně šetřivý, opatrný a rozvážný. Zhruba před rokem jsem se dověděla, kolik vydělává. Předtím jsem to věděla velmi zhruba, až jednou jsem se při řeči normálně zeptala. Řekl mi to bez nějakých protestů :)
Nemám ale nejmenší ponětí, kolik peněz má na účtu. Ne, že by mi na tom nějak záleželo, nic se ve vztahu k němu nezmění, ať tam má 50 000 nebo milion, ale občas si říkám, jestli už není na čase, mi to říct. Do budoucna spolu plánujeme bydlení (ještě minimálně rok ne, dokud budu studovat, chci bydlet s rodiči), nicméně už teď se tak pokukujeme po bytech i domech, říkáme si, co by se nám líbilo a řešíme i finance…všechno samozřejmě zatím jen teoreticky, ale on pak bude v praxi ten jeho majetek docela podstatný..
Sám o tom nikdy nezačal, a já nevím, jestli budu až moc zvědavá, když se zeptám. Jinak máme fungující vztah, říkáme si všechno, počítáme spolu do budoucna..jenže tím, jak já své peníze kvůli stále trvajícímu studiu nemám (až na něco málo z brigád), je mi hloupé s tím tématem začínat. Kdybych měla aspoň pár desítek tisíc na svém kontě, asi by to taky bylo jinačí. Na druhou stranu si myslím, že bych to po těch 2 a půl letech už o partnerovi vědět mohla.
Jak jste to měli vy, kdy jste si řekli takovéhle věci? Začal s tím partner, nebo vy? Díky za odpovědi a prosím o anonym :)

Být tebou nepouštím se do toho, zatím. Tohle téma můžete otevřít až budete za ten rok opravdu řešit tu koupi bytu. Protože teď by to mohlo vyznít, tak že chceš aby to celý táhnul on a že jsi trochu na prachy. Chápu že tě to zajímá, ale nevyrukovala bych na něj s tím víceméně bez důvodu. Ty máš upřímně holej zadek, nezmiňuješ že bys měla třeba dohodu s rodiči že ti po ukončení studií na byt něco dají nebo alespoň půjčí a hlavně po ukončení školy nevíš co seženeš za práci a za kolik.
Víc než jeho úspory byste měli mít dopředu dohodnuté jak nákup bytu chcete financovat, společně? Pouze on? Kolik % z kupní ceny budete chtít financovat hypotékou? apod. otázky. Pak se můžete začít bavit o úsporách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama