Kdy vám vyšel pozitivní těh. test při delších cyklech?

16
28.8.21 20:21

Kdy vám vyšel pozitivní těh.test při delších cyklech?

Ahoj holky, podobná témata jsem na netu našla ale nebylo toho moc a už byly i celkem staré, proto zakládám novou diskuzi. S přítelem se snažíme o dítě, nyní je to první měsíc, antikoncepci jsem neužívala. Mám delší cykly (40-46dní) a zajímalo by mě u těch z vás, které to máte podobně, kdy vám vyšel pozitivní TT a jaký test to byl? Mám doma clearblue s tím, že dokáže detekovat těhotenství už 5 dní před očekávanou ms (na krabičce píší v 90% :nevim: ). Kupovala jsem ho z důvodu, že právě nevím přesný den, kdy by měla ms dorazit (vím jen, že během příštího týdne) a asi jako většina žen, jsem nedočkavec :lol: Máte třeba zkušenosti přímo s tímto testem? Moc děkuji za všechny reakce a příspěvky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
28.8.21 20:23

11 dni po ovulaci

• Citovat
  • Nahlásit
24324
28.8.21 20:24

Taky mám nepravidelné cykly i přes 40 dní, ale upřímně den cyklu netuším kdy vyšel test, bylo to 12dpo, ale byl to zrovna cyklus, kde sem tu ovulaci na sobě poznala :D nejlíp mi vycházel mamatest, clearblue má nižší citlivost a vychází až později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16114
28.8.21 20:45

9 dpo slabě pozitivní. Tak dlouhé cykly nemám, ale ono spíš záleží, kolik dní jsi po ovulaci, resp. oplodnění…ten 9 tý den jsem měla pidi ducha, 12 tý den už jasná čárka :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1992
28.8.21 20:50

Ono až tak nezáleží na tom, kolik je to dni do MS, jako spis na tom, kolik dni je to od ovulace.
Něco na testu bývá vidět 10 dni po ovulaci. U mě by to byl den MS, u někoho pět dni do MS :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
28.8.21 21:02

No, ja mela vzdy dlouhy a nepravidelny cykly, ale pozitivni test jsem mela 14 dni od styku a diky mereni bazalni teploty jsem vedela, ze to bylo 12dpo. A byl to obycejnej papirkovej test z dr.maxe. clearblue digital jsem delala asi o tyden pozdeji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
28.8.21 21:06

Proto je lepší si měřit bazální teplotu podle pravidel symptotermální metody. Ta určí datum ovulace. Od ovulace do 1. dne ms by měly být asi 2 týdny. Jinak bych s mými 50denními cykly vůbec nevěděla, kdy si test dělat. :D
První test jsem si dělala 14 dní po ovulaci a už tam byl vidět duch, o další 4 dny později už byla ta těhotenská čárka výraznější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
945
28.8.21 21:20

9DPO silne pozitivni, digitalni clear blue ukazal 1-2 tydny a papirkovy z Rossmana jasne viditelnou carku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
28.8.21 21:28

@Kriss Tina já právě ovulaci doteď vůbec neřešila, takže nevím kdy ji mám, zkusili jsme to ten první měsíc tak nějak bez většího řešení a uvidíme :D Dystak začnu další cyklus s měřením teploty ale když bych to orientačně počítala, ovulace měla být cca 17.8. ale to je fakt jen výpočet, realita může být úplně jiná :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
28.8.21 21:32

@whitemirror Pokoušíme se první měsíc a dřív mi právě nepřišlo důležitý vědět kdy mám ovulaci, tudíž jsem to nějak nesledovala :) ale mám v plánu začít měřit, pokud by to tentokrát nevyšlo :) :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24324
28.8.21 21:35

@Lucii420 no takhle, já testovala, když sem cítila, že je něco jinak. Měla jsem takový pocit že to vyšlo, byla jsem strašně unavená (žádné velké příznaky jako nevolnosti apod ještě ne), ale nějak mě to donutilo to otestovat a bylo to tam :D jinak bych ale čekala na ten nejdelší termín, kdy ms normálně dochází a testovala až pak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
28.8.21 22:24

@whitemirror Myslíš, že stačí k testování ovulace ty testy nebo musí to měření bazální teploty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
28.8.21 22:31

@Kriss Tina asi jo, vydržím ještě tenhle týden a uvidím jak to dopadne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
28.8.21 22:53

@Ladein Já čtu hodně příspěvky dr. Lázničkové ve skupině Přirozená antikoncepce a ona tvrdí, že ty ovulační testy vychází často falešně pozitivní. To nemohu posoudit, ale určitě je měření teploty jistější a hlavně levnější - neumím si představit pořád utrácet za ovulační testy. Jen u BT je nevýhoda, že to člověk zjistí až zpětně po ovulaci, takže v tom daném cyklu už ovulace proběhla a šance na otěhotnění tam není. :? Při pravidelném měření to už ale určitě jde vypozorovat, kdy zhruba probíhá ovulace (kolikátý den cyklu) - a hlavně to člověk může poznat i podle dalších příznaků - plodný hlen, chuť na sex atd. Pokud není nějaká hormonální nerovnováha v cyklu, plodný hlen (vaječný bílek) by se měl objevovat jen před ovulací a při ovulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
606
29.8.21 08:20

@Ladein
Pokud je pozitivni ovulacni test, tak to stejne 100% uspesnou ovulaci nezaruci. Ty testy reaguji jen na hormon, ktery ovulaci spousti, ale jestli k ni skutecne dojde, to se da zjistit jen ultrazvukem u doktora a nebo tim merenim bazalni teploty. Ta ti ovulaci potvrdi sice zpetne, ale aspon vis, ze ovu probehla. Uplne stejne ti muzou ovulacni testy vychazet furt negativne a pritom k ovulaci normalne dochazi. Takze muj nazor je takovej, ze ovulacni testy ti potvrdej, ze mas v tele hormon, ktery spousti ovulaci a to ti potvrdim i ja zadarmo bez testu :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat