Kdy vám začala menopauza?

Anonymní
11.4.21 11:34

Kdy vám začala menopauza?

Starší maminky, kdy vám začala menopauza a jak se začala projevovat? Případně pozná gynekoložka, že už se blíží a pokud ano, z čeho to pozná, dělá nějaké testy nebo tak něco? Díky za info:-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21229
11.4.21 12:18

Pochybuju, ze gynekolog pozna, ze se ti blizi prechod. Ty to poznas tak, ze se ti zacne ztracet cyklus…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62160
11.4.21 12:24
@Anonymní píše:
Starší maminky, kdy vám začala menopauza a jak se začala projevovat? Případně pozná gynekoložka, že už se blíží a pokud ano, z čeho to pozná, dělá nějaké testy nebo tak něco? Díky za info:-)

vůbec netuším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 12:24

Kolem 42 roku přišly první projevy. Návaly, pocení, nárůst váhy, výkyvy nálad. Od 50 let jsem zcela bez menzes.

• Citovat
  • Nahlásit
9020
11.4.21 12:25

@Hanka1 Myslím že jsou na to nějaké specialni krevní testy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 12:28

Je mi 47 a mám pocit, že už se to blíží. Občas nepravidelněj cyklus, únava, váha +, brnění rukou, nespavost, podrážděnost, plačtivost…

• Citovat
  • Nahlásit
21229
11.4.21 12:35

Mne rikal gynekolog, ze byva casto dedicne v kolika letech mela prechod Vase matka, tak ze to budete mit plus minus stejne, cimz me teda moc nepotesil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 12:49

U mne asi ve 45 letech, některé příznaky jsem asi přehlížela nebo tomu nepřičítala, třeba nespavost, vrásky, ale návaly a pocení se už přehlížet nedaly. Brala jsem nějakou hormonální léčbu, takže ani vynechávání cyklu nebylo. Když jsem přestala brát, byla jsem pak už úplně bez menses. Ale nepřibírala jsem. Přišlo to o dost dřív než u mojí mámy nebo sestry, takže na to bych nespoléhala. Hormonální testy existují, ale běžně se nedělají, snad jen na vyžádání. Ale někdo třeba návaly vůbec nemá, takže to pozná až podle vynechávání cyklu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 12:50

Myslím, že z krve se to zjistit dá, podle hladiny hormonů a dobrý gynekolog na sonu pozná produktivitu vaječníků. Příznaky má každý jiné. Měla jsem několik let noční pocení, myslela jsem, že spíše díky stresu..
Mrzelo mne, že jsem mohla brát alespon něco přírodního již před úplným vymyzením menses, ale dr. mi nic nedoporučoval a moc jsem o tom nevěděla..
Nyní, v 50 více únava, bolest kloubů, tlaky na hrudi.. nic moc..
Mne by zajímalo, kdy vhodné brát horm. léky, nějak jsem to nepochopila, jak zvážit přínos vs. vedlejší negat. účinky.

• Citovat
  • Nahlásit
18702
11.4.21 12:51
@Hanka1 píše:
Mne rikal gynekolog, ze byva casto dedicne v kolika letech mela prechod Vase matka, tak ze to budete mit plus minus stejne, cimz me teda moc nepotesil…

Ano, tak nějak to funguje. Hodně se to dědí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 13:01

Přiznám se, ze by mě také zajímalo, kd a jak žena pozná, ze přichází menopauza. Já od cca 40 let mám jiný cyklus, než jsem mívala, byl značně rozhozeny a je silný. Teď po 5 letech se konečně zase zpravidelnil, ale síla zůstala. O navaleh horka si mohu nechat zdát, nám tak jedine návaly zimy. :roll:

Když jsem se ptala dr., tak mě byla nabídnuta jen HA, kterou však nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
17972
11.4.21 13:59

Je mi 46 a zatim nic. Teda jestli se nepocita o den kratsi cyklus. Ale z 30 na 29 neni zadna tragedie. Jinak je vse stejne.
Doktorum casto staci symptomy. ALe testy se delat muzou, jednak pH ve vagine, jednak krevni testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7343
11.4.21 17:52

Ve 43 letech a poznala jsem to podle toho, ze jsem se temer zblaznila, plus silene bolesti kloubu,. nespavost, 5 kilo za jeden vikend nahore, vsechno v pase i kdyz jsem jedla stale stejne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat