Kdy vaříte oběd na mateřské?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.5.22 09:47

Kdy vaříte oběd na mateřské?

Ahoj holky, kdy vaříte oběd? Já to pořád nějak pytlíkuju, ale dneska se mi třeba stalo, že musím dopoledne uvařit, protože nic k obědu nemáme, ale venku je krásně a malý mě drží za nohu a chce jít ven. Já jsem totálně na nervy, ale zároveň si říkám, že by to měl vydržet (2,5 roku starý), že vždycky, když to jde, tak dopoledne jdeme ven. Holky, zase si připadám jako nejhorší matka na světě. Jak to děláte vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
690
11.5.22 09:52

Keď treba variť tak varím, rodič je od toho aby rozhodoval kedy sa pôjde von.
My máme teda ešte pri dome pergolu kde ju viem zavrieť s hračkami, takže viem ju prípadne nechať vonku samú, po ocku sledovať a variť. Ale keby som nemala tak holt bude doma tú polku doobedia, však z nej neubudne.
Ale teda každé ráno sme vonku so psom na 1-2h aj keď varím, akurát keď varím tak to neni úplne celé dopoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4333
11.5.22 09:53

Maly ma jeste prikrmy. Kupuju sunar bio nebo hipp bio nebo mu uvarim, ja se odbydu necim a delam teplou veceri pro vsechny, manzel ma i na dalsi den do prace. Kdyz je manzel doma na HO, uvarim dopo, at to ma k obedu. Pokud mam jine plany, udelam vecer jen maso, omacku a on si dovari prilohu.
Kdyz je nejhur, skocim do kebabu pro maso se zeleninou a uvarim k tomu ryzi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1121
11.5.22 09:54

Když bylo hezky, tak jsem na oběd udělala třeba ovesnou kaši, toast a teplou večeři jsem dělala až večer. A tedy nikdy jsem nevařila jídla, která trvala dvě hodiny.
Proč teď nejdeš s dítětem na 1.5 hodiny ven a pak neuděláš něco rychlého?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
672
11.5.22 09:56

Ahoj, pokud se mi stane, že prostě oběd nestíhám, tak mám v záloze vakuovanou vařenou řepu, takže jen uvařím brambory :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4574
11.5.22 09:59

Podle potřeby no 🤷🏻‍♀️ Když je venku krásně, tak máš jít hnedka ráno ven a pak uvařit něco rychlého. Nebo vařím odpo, tím pádem mám na druhý den oběd. Dcera se nají ve škole a muž chodívá z práce odpo nebo k večeru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19792
11.5.22 10:08

Varila jsem hned rano a v tuto dobu uz jsme byli venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
438
11.5.22 10:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky, kdy vaříte oběd? Já to pořád nějak pytlíkuju, ale dneska se mi třeba stalo, že musím dopoledne uvařit, protože nic k obědu nemáme, ale venku je krásně a malý mě drží za nohu a chce jít ven. Já jsem totálně na nervy, ale zároveň si říkám, že by to měl vydržet (2,5 roku starý), že vždycky, když to jde, tak dopoledne jdeme ven. Holky, zase si připadám jako nejhorší matka na světě. Jak to děláte vy?

Já uvařím a uklidím dopoledne ale většinou vařím na 2 dny dopředu. Dcera jí s náma stejný jídlo takže by to jinak ani nešlo. Ale dcera je pohodářka, hraje si sama. Na dnešek mám uvaříno takže teď jsme venku na zahradě a odpoledne jdeme i s tatínkem se koupat a večer budeme grilovat. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16030
11.5.22 10:11

Já si většinou navařila večer, nebo brzy ráno. Pak se šlo ven, pak na oběd, spát a zase ven ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1505
11.5.22 10:12

Na mateřské jsem vařila jídla do 20 minut. Nikdy nebylo jisté, v kolik bude dítě řvát. Takže vícehodinové vaření nehrozilo.

Většinou brambory, rýže, těstoviny a rychle orestované maso. Jinak můžeš mít navařené polévky, klidně i zamrazené.

Ven jsem chodila v zimě i v létě každý den. Jen při bouřce a velkém dešti ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20411
11.5.22 10:12

Vařím na dva dny většinou, vařím ráno, do půl 9 je uvařeno a jdeme ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
11.5.22 10:35

Většinou jsem hned po snídani něco „předpřipravila“ a pak jsme šli ven, buď doma pomalu pekla trouba nebo bublal hrnec, ale většinou jsme se kolem 11 vraceli domů a oběd jsem dovařila nebo udělala nějakou rychlovku typu těstoviny, rizoto apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4700
11.5.22 10:40
@Anonymní píše:
Ahoj holky, kdy vaříte oběd? Já to pořád nějak pytlíkuju, ale dneska se mi třeba stalo, že musím dopoledne uvařit, protože nic k obědu nemáme, ale venku je krásně a malý mě drží za nohu a chce jít ven. Já jsem totálně na nervy, ale zároveň si říkám, že by to měl vydržet (2,5 roku starý), že vždycky, když to jde, tak dopoledne jdeme ven. Holky, zase si připadám jako nejhorší matka na světě. Jak to děláte vy?

když se mi vařit nechce, tak koupím něco venku :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27647
11.5.22 10:41

Jo a dokud jsem měla jen to první batole, tak jsem úplně klidně sama sebe odbyla studenou nebo zbytkem od večeře a dítěti ohřála třeba talíř od Hippu ;) Zvlášť, když je takhle krásně jako dnes, jsem odmítala vyvářet :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19530
11.5.22 10:48

Jdu vařit teď. Šly jsme ven kolem pul deváté, ted domů. Udělám rychlovku. Zapečené těstoviny, kure jsem vyndala včera.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat