Kdy vás kontaktovala hygiena? Covid

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.1.22 16:09

Kdy vás kontaktovala hygiena? Covid

Ahoj všem,
Dnes mi volali ze školky, že byl syn v rizikovém kontaktu s pozitivním dítkem. Učitelka mi řekla, že karanténu nám nařídit nemohou, ale pokud je to možné, tak si mám syna nechat doma a počkat na kontakt od hygieny. Syna doma samozřejmě nechám, ale máte někdo zkušenost za jak dlouho se vám hygiena ozvala?
A musí syn absolvovat PCR test? Nebo stačí, když ho nechám doma? Ráda bych se PCR vyhla. Syn je autista a bylo by to hodně složité. Je v tomto případě karanténa delší?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3351
25.1.22 16:16

Nyní je to tak že na pcr nemusí. od posledního kontaktu 5 dní doma. pokud nemá příznyky. hygiena nevolá, sms došla tak za půl dne od informace ze školy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73721
25.1.22 16:17

5 dní, bez ohledu na test. Test pcr být nemusí kromě žáků škol a učitelů
Zda je mateřská škola skola nebo ne, netuším. Praha KHS napsala den před koncem karanteny, ve všech případech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39001
25.1.22 16:18
@Lama Lama píše:
5 dní, bez ohledu na test. Test pcr být nemusí kromě žáků škol a učitelů
Zda je mateřská škola skola nebo ne, netuším. Praha KHS napsala den před koncem karanteny, ve všech případech.

tak to dítě je kontakt, ty nemusí ani ve škole. Jen ty pozitivní antigeny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73721
25.1.22 16:19
@vokishka píše:
tak to dítě je kontakt, ty nemusí ani ve škole. Jen ty pozitivní antigeny

No jo, vlastne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3413
25.1.22 16:22

Já se s dovolením připojím - platí 5denní izolace/karanténa i po pozitivním PCR testu?
Dítko včera ráno pozitivní antigen, rovnou škola odebrala vzorek na PCR. Výsledek PCR přišel v noci, ráno pak SMS od hygieny s kódem pro objednání na PCR test (kapku s křížkem po funuse, ale chápu, že nestíhají).
Platí teď pro všechny v rodině, že pozitivní má do pátku (včetně) izolaci a my ostatné karanténu? Co když půjdu zítra na test a ten mi vyjde +, prodlužuje se pak karanténa pro všechny o dalších 5 dní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
25.1.22 16:27

@Jahru 5 dni vzdy od pcr testu, takze pokud budes mit zitra pozitivni pcr, maji tvé kontakty (krom syna, který uz ma pozitivitu potvrzenou) dalších 5 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11785
25.1.22 16:29

Mně před Vánocema přišla sms týden po tom, co mi ho vykopli ze školky, že byl v kontaktu s tím, že mi přijde sms z hygieny ještě ten den během odpoledne… Na PCR jsem s ním nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39001
25.1.22 16:30
@Vida2702 píše:
@Jahru 5 dni vzdy od pcr testu, takze pokud budes mit zitra pozitivni pcr, maji tvé kontakty (krom syna, který uz ma pozitivitu potvrzenou) dalších 5 dni.

tak zatím žádná výjimka není, ne? Ani pro prodělané. Takže i ten pozitivní by měl mít prodlouženou karanténu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
25.1.22 16:39

@vokishka teda ted jsem trochu zaskočená, my prodělali covid v prosinci. Dcera prodělala covid jako prvni a hygiena ji tedy ukončila jako prvni izolaci. My ostatní izolace 14 dni take od pozitivních pcr testu. Manzel negativni a ockovany, bez izolace, jen po 7 dnech pcr test. Je mozne, ze se to zase změnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9168
25.1.22 16:45
@Jahru píše:
Já se s dovolením připojím - platí 5denní izolace/karanténa i po pozitivním PCR testu?
Dítko včera ráno pozitivní antigen, rovnou škola odebrala vzorek na PCR. Výsledek PCR přišel v noci, ráno pak SMS od hygieny s kódem pro objednání na PCR test (kapku s křížkem po funuse, ale chápu, že nestíhají).
Platí teď pro všechny v rodině, že pozitivní má do pátku (včetně) izolaci a my ostatné karanténu? Co když půjdu zítra na test a ten mi vyjde +, prodlužuje se pak karanténa pro všechny o dalších 5 dní?

Den pozitivního PCR testu se počítá jako den 0, takže karanténu a izolaci máte do soboty včetně. Dnes jsem mluvila s paní z hygieny a řešily jsme to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21163
25.1.22 16:50

@Vida2702 od 17.1. je už zase všechno jinak  ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
25.1.22 16:56

Karanténa 5 dní od kontaktu, pokud nemá příznaky na test nemusí. A hygiena poslala zprávu večer před koncem karantény :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56514
25.1.22 17:07

U nás jedno dítě pondělní kontakt SMS ve středu, druhé pondělní kontakt SMS v sobotu a úterní kontakt SMS v neděli (obé tedy posldení den karantény, o které jsme tudíž nevěděli). Mezi tím byl ještě kontakt v sobotu (když jsme nevěděli o karanténě, s někým jsme se viděli), tam na SMS ještě furt čekáme, ale na rozdíl od předchozích karantén nás pozitivní kontaktoval sám, takže jsme doma i bez SMS. Když jsem řešila, zda jsme ten sobotní kontakt mohli nakazit my, neb jsme netušili o karanténě, byla jsem uklidněna, že oni sami byli v karanténě od čtvrtečního kontaktu, ale SMS dorazila až v pondělí :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 17:20

Super. Všem děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie