Kdy Vás přešla touha po dalším dítěti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Horká.cokolada
Stálice 85 příspěvků 12.07.19 13:58
Kdy Vás přešla touha po dalším dítěti?

Ahoj, venku prší tak jen pro odlehčení. Ve věku 3 let prvního dítěte jsem začala toužit po druhém. Druhé má nyní 4 a já toužím po třetím. Hledím do kočárků a závidím těhotným ;) Kvůli práci už to rok odkládám a těším se na podzim, kdy jsem si řekli, že to zkusíme… Pamatuju si jen to krásné s dětmi, ale přitom si občas říkám, zda jsem normální, z porodů jsem se půl roku vzpamatovává, každé dítě se budilo do dvou let. Jenže já optimista si říkám, že teď to bude jiné a už to znam a zvládnu lépe :lol:
Otázka je, kdy Vás ty choutky na dítě přešli? To budu šílet každé tři roky až do přechodu?
( Mám kamarádku, co se zastavila u pěti, kdy zavelel mozek… ;) )

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 14:08

@Horká.cokolada mám to podobně jako ty. Máme 2 děti 5 a 7 let aktuálně plánujeme ještě jedno. Přiznávám, že jsem taky měla období, kdy jsem myslela jen na další dítě. Bylo v době, kdy byly mladšímu 3-4 roky a vyrostl z toho nejhoršího období.
Teď jsem trochu vystřízlivěla, protože děti už jsou větší a vlastně „bezúdržbové“. Jsou dny, kdy je vidím ráno - na snídani, pak na oběd a zase na večeři. Zbytek jsou na zahradě, lítají s kamarády a tak. Myslím, že kdybych si aktuálně pořídila třeba štěně, tak mě touha po dítěti přejde už úplně. Nějak s věkem dětí jsem se přeprogramovala a touha postupně klesá.
Chtěli bychom se začít snažit kolem Vánoc. Jsem učitelka a ráda bych dotáhla celý školní rok, protože budu mít první třídu.
Okolí si myslí, že jsem cvok, protože mladší dítě má ADHD, vývojovou dysfázii, problémy s imunitou. Jako mimino a batole vlastně jen brečel. Cvičili jsme vojtovku…

vlker
Závislačka 2586 příspěvků 12.07.19 14:11

O

Příspěvek upraven 12.07.19 v 14:11

Uživatel je onlineMilan42
Ukecaná baba ;) 1651 příspěvků 12.07.19 14:11

Mě přešla touha po třetím. Prostě splněno :D

Majinka7
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 12.07.19 14:11

Ja mela predstavu, ze budu rodit max. do 30let a pak uz ne. Do tech 30let jsme stihli 2 deti, ja nastoupila do prace, vsechno vpohode a najednou jsem zacala premyslet o tretim, vzdycky jsem chtela 3 deti, manzelovi stacili ty 2.Doma jsme si to vysvetlili a ja to prijmula jako hotovou věc a byla jsem i rada, ze bude uz klid, protoze deti uz jsou velke a zacnem si s manzelem uzivat. A jak jsem to prijmula tak jsem otehotnela :) V listopadu mam termin, na miminko se tesime, ale 100% vim, ze dalsi uz nebude :mrgreen: Takze u nas strop 3 deti jak kvuli nasemu veku, tak i kvuli financim.

dickys
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 1 inzerát 12.07.19 14:20

Myslím, že ty 3 roky je to ještě dobrý. Já začala po dalsim toužit tak v 9 měsících prvního a v půl roce druheho :lol: No jsem taky dobra masochistka. Třetí snad teda bude, ale manžel chce trochu větší odstup :oops: :lol:

Katari12
Povídálka 19 příspěvků 12.07.19 14:25

Pokud to ty zvládat, tak pohodka :) já si pořád tak řeknu, že jedině, co budu na smrtelné posteli litovat bude, že jsem neměla více dětí, nebo že jsem více času netrávila s rodinou. ne to, že šem více nebyla v práci :)

Fiialka
Ukecaná baba ;) 2231 příspěvků 12.07.19 14:35

Přesly mě po třetím. Prijde mi to pro nás ideální počet :grin:

Lekninka91
Extra třída :D 10653 příspěvků 12.07.19 14:35

Me presla touha po druhym jeste nez jsem otehotnela s prvnim :lol:

Shiroi.Ichigo
Kecalka 241 příspěvků 12.07.19 14:40

Me presla “touha” po druhym, kdyz bylo prvnimu dva mesice…

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 12.07.19 14:46
@dickys píše:
Myslím, že ty 3 roky je to ještě dobrý. Já začala po dalsim toužit tak v 9 měsících prvního a v půl roce druheho :lol: No jsem taky dobra masochistka. Třetí snad teda bude, ale manžel chce trochu větší odstup :oops: :lol:

V klidu, ja zacala „prudit“ s dalsim jen jsme prijeli z porodnice :mrgreen: jinak touha po dalsim se me drzi uz dlouho, tak jsem zvedava, jak to u nas bude 8)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 14:49

Mám jedno a po sedmi letech dvojčata. Touha mě přešla po dvojčatech :mrgreen: Byla hodná, ale ten první rok a půl, kdy starší dítě nastoupilo do školy a dvojčata se prokousávala prvním rokem byl neskutečný mazec. Mám splněno nad plán :lol:

PaníBovaryová
Závislačka 4947 příspěvků 12.07.19 14:49

Vetsinu lidi prejde touha v nejblizsi financni krizi :lol:

7.straka
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 12.07.19 15:05

Po prvním dítěti jsem byla úplně hotová, první rok si skoro nepamatuju, žila jsem že dne na den, furt jen kojit, přebalovací, krmit, uspávat, nosit…pak se to trochu zlepšilo, ale druhé dítě bylo rozhodnutí z rozumu, aby nebyl doma rozmazlený jedináček (tak máme rozmazlené dvě :mrgreen: Nechápejte mě špatně, svoje děti miluju nade vše na světě a zabila bych každýho, kdo by se na ně zle podíval. Ale nejsem ten „správný“ mateřský typ, nebo jak to napsat. Jsem ráda, že to miminkovský období je pryč, že se děti na chvíli zabaví spolu, že si můžu udělat odpoledne bez nich, když je muzskej vezme k rodičům, a hlavně, že půjdu už napřesrok do práce a budu řešit něco jinýho než svačinky, hračky a hysteráky. Prostě potřebuju být i něco jinýho než pořád jen manželka a máma, pak mám i víc chuti a energie blbnout s dětma. Na cizí kočáry jsem se nikdy nevrhala. Mimi si pochovám a vrátím s pomyšlením „ještě že už to mám za sebou“

chaela
Ukecaná baba ;) 2359 příspěvků 2 inzeráty 12.07.19 15:06

Já jsem na to taly zvědavá. Touha po druhém se dostavila v asi 4 měsících prvního, sotva pominuly koliky a začlo to být normální dítě. Třetí v plánu nebylo, ale touha po něm mě přepadla asi kolem půl roku mladsiho. Jelikož je mladší ne zcela standartní, tak jsem původně myslela, ze ani třetí nebude, ale ta touha jaksi pořád byla a byla čím dál silnější. A když muž řekl, že by chtěl taky, tak bylo jasno. Rodim za mesic a kousek a doufám, ze se pak už žádná touha nedostaví. Žádné další dite totiž fakt nebude. Finance, zdraví, věk…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama