Kdy vybrat dovolenou (rizik. těhotenství)

2.7.15 10:10

Kdy vybrat dovolenou (rizik. těhotenství)

Ahoj, poradíte prosím, kdy nejlépe vybrat dovolenou? Jsem na neschopence (rizik. těhotenství), termín porodu koncem října. Je lepší před nástupem na MD nebo mezi MD a RD? Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4338
2.7.15 10:20

@Allžběta určitě bych skončila neschopenku před nastupem na mateřskou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
2.7.15 10:21

A proč ji vůbec vybírat? Musí ti ji proplatit :palec: Aspoň tedy mně to tak bylo řečeno. Proplatí mi ji jednorázově po dobrání mateřské a myslím, že je to pěkná finanční injekce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4338
2.7.15 10:26

@loves bohužel tento rok je zákoně dané že se nesmí proplacet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16810
2.7.15 10:27

Mezi MD a RD. I tak můžeš hned po ukončení MD pobírat rodičovský příspěvek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16810
2.7.15 10:27
@nikoleta93 píše:
@loves bohužel tento rok je zákoně dané že se nesmí proplacet

Neproplácí se, normálně ji bude čerpat a až po vyčerpání dovolené nastoupí na RD

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
2.7.15 11:00

Po skončení MD! Budeš mít peníze zároven z dovolené a i RD. Myslim, ze je to nejvyhodnejsi.
Já to tak měla přes 6ti lety a ted to tak budu mit znova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
2.7.15 11:28

Taky jsem na neschopence a uvažovala jsem jak to udělat. Nakonec to udělám, jak ti tady radí je to fakt výhodnější. Před skončením MD pošlu dopis na firmu s oznámením čerpání dovolené po MD a pak až nástp na RD a budeš mít peníze jak z dovolené tak z rodičáku.

• Citovat
  • Upravit
4148
2.7.15 11:37

@araw Tak v tom případě nevím, proč mi to tak bylo sděleno. Hlavně když se zde píše, že se neproplácí a o pár příspěvků níž, že člověk dostane peníze z RD i z dovolené… Takže to asi uplně nechápu… Však i kdyby se dovolená jakože vybírala, tak stejně za ni dostanu zaplaceno, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 11:50

V tvém případě bych si dovolenou vyčerpala po skončení MD zároveň s dovolenou za příští rok. Tedy po skončení MD budeš čerpat řádnou dovolenou a po té nastoupíš na rodičovskou dovolenou. Rodičovský příspěvek si vyběhej ještě před uplynutím MD a můžeš ho čerpat už během řádné dovolené.

@loves Proplácí se jedině při ukončení pracovního poměru, jinak se čerpá, byť v tomto případě jen papírově. Je to trochu slovíčkaření, ale někdo by si třeba mohl myslet, že mu zaměstnavatel musí dovolenou proplatit hned, jakmile skončí MD. Není to tak - dovolená je klasicky splatná zpětně v termínu výplaty (tedy dovolená čerpaná v červenci je splatná v srpnu).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
2.7.15 12:38

@Raduš.ka44 díky za vysvětlení:) No, to je mi v podstatě jedno, esli je to papírově jakože čerpání dovolené, protože nakonec se za tu dovolenou peníze dostanou:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 14:38

.

Příspěvek upraven 02.07.15 v 14:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 14:40

@Raduš.ka44 Jako že na mám nárok i na dovolenou za rok 2016?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 15:01

@Allžběta Ano, určitě ti nějaký nárok vznikne. Budeš na MD ještě příští rok, ne? Pracovní poměr máš na dobu neurčitou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.7.15 15:50

@Raduš.ka44 jj, na neurcito s MD by mi tusim mela vychazet do pulky unora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie