Od kdy vydrželo vaše dítě s někým jiným než s rodiči

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Whizzy
Povídálka 44 příspěvků 15.01.19 17:14
Kdy vydrželo vaše dítě s někym jiným než s rodiči

Holky, mám dotaz spíše na maminky, co mají doma opravdu mamánky, kteří prostě s nikým bez rodičů nevydrží. Mám dceru, v prosinci měla 3 roky a prostě hlídání u nás stále neexistuje :( s manželem vydrží sama v pohodě, asi od 2 let, ale to je tak všechno. K babičce nebo tetě kterou zná, prostě nic, jak se zmíním, že bych na chvíli odešla a vrátila se, tak pláč a konec, teď už si aspoň s dědou hraje, ale musím být (nebo tatínek)prostě poblíž v bytě. Zkoušely jsme i školku a teda, asi nemusím psát jak to dopadlo…, ikdyž tam chtěla. Jde mi spíš o to, že čekáme v dubnu miminko a určitě by se mi občasná pomoc prostě hodila, to že budu asi sama u porodu s tím už tak nějak počítám… Takže, kdy se to u vašich dětí zlomilo a byly ochotné příjmout i jinou osobu na hlídání? Ještě dodám, že zrovna máme šílené období vzdoru, je uvztekaná, pořád kvůli každé hlouposti ječí a brečí, stále knourá, no je to celkem sada :zed: Tak snad se někdo najde kdo to má podobně :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 12226 příspěvků 15.01.19 17:17

Upřímně - tehdy, když jsem potřebovala odejit. Nic jsem neoznamovala, proste přijela chůva, já popadla kabát a šla jsem. Jo mladší taky řval, ale zvyknul si rychle. U obou to bylo kolem dvou let s hlidanim přes noc

Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 7752 příspěvků 15.01.19 17:18

A dáváte ji k někomu od kdy? Já dávam syna k babičkam od 6 měsíců, díky tomu je zvyklý nebýt se mnou 24hodin denně a není problém ho klidně ve 2 letech poslat na týden prázdnin k někomu jinému. Ve 3 ho hlídal třeba i ségry přítel, na kterého není tolik zvyklý a úplně v pohodě :nevim:

Whizzy
Povídálka 44 příspěvků 15.01.19 17:22

Tak u nás byl rpblém i s manželem, asi cca do 2 let, nechtěla být sama ani s ním, pak už v pohodě, a u babičky jsme to zkoušely jednou, nechala mě odejít, pak se bouchla(asi za 5 min), začaja ječet, a to mi volali, ať příjdu a jinak už se to ani nezkoušelo, ona potom už si ani s nikým nechtěla hrát(děda, babička) sama. A navíc, asi od dubna do listopadu bývají mimo město, tak to ani nešlo. Takže asi tak no :think:

Fonty
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 1 inzerát 15.01.19 17:27

@Whizzy mám doma to samé. Jen tedy jelikož mám dva kluky o rok a půl tak když bylo staršímu dva roky začala jsem s mladším chodit na plavání takze musel na hlídání k babi…a měla jsem chuť celý kurz zrušit. Napoprvé úplný peklo, babi ho držela a on řval, total hysterak, já brečela za rohem ale tak už nebyl jen on no… školka u nás taky neklapla. Půjde až letos v září to mu budou čtyři… nicméně mě říká že do školky určitě nejde.. když musel po prázdninách zase k babi, kterou vida často, byl to opět mazec, držel se plotu a křičel ať ho neopustím což je fakt srdcervoucí. ..jo a rodila jsem taky sama… Je ale fakt že si na to hlídání u babi zvyknul… pochopil že se prostě nedá nic jinýho dělat a i se tam těší…ale on je celkově introvert…v září to bude zase psycho… každopádně jestli máte možnost a nervy tak ho někomu začněte dávat třeba na hoďku :nevim: já mám teď ještě dvouletého a taky nejsem schopná ho někde nechat…ale dostali jsme s manželem poukaz od tchýně na hodinu ve vířivce tak to vypadá že se z toho nevykroutim :mrgreen:

Aduš8
Závislačka 3448 příspěvků 15.01.19 17:28

Učila jsem malého odmalička, už v šestinedělí si ho manžel vzal třeba na tři hodinky do kočárku, od kojení do kojení. Často jsem s ním chodila mezi lidi, má rád každého a na klín si klidně vlezl i dvoumetrovému pánovi s plnovousem v čekárně. Už je tři měsíce (od roka) v jeslích na tři hodinky denně. Máme extrémně společenské dítě, ale je to určitě i přístupem. :nevim:

Kaileee
Zasloužilá kecalka 824 příspěvků 15.01.19 17:33

měli jste jí to učit hned, teď bych prostě odešla a zvykla by si… nejsem otrok dítěte

Whizzy
Povídálka 44 příspěvků 15.01.19 17:36

@Fonty Když já nevím jestli to můžu někomu udělat, poslouchat hodinu ten řev :D Snažím se teď s ní častěji chodit za dědou co bydlí kousek od nás t si zvyká a snad to i časem klapne, že bych ji tam mohla někdy nechat, ale teda, už tomu ani moc nevjeřím. že někdy někde vydží :zed: tak třeba v 15 už by mohla být v klidu, jestli s ní nebudu muset chodit na rande :lol: :lol:

Whizzy
Povídálka 44 příspěvků 15.01.19 17:37

nevěřím 8o :oops: :lol:

Whizzy
Povídálka 44 příspěvků 15.01.19 17:39

Mě jde hlavně o zkušenosti těch co to mají podobně, rady typu, měla jsem jí to učit dřív jsou mi k ničemu. Prostě neměla jsem na to nechat někde řvoucí dítě a navíc, o to ani nikdo moc nestál…

marg
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 15.01.19 17:44

Mamánek je, ale když jsem potřebovala odejít někam, kam jsem ji nemohla nebo nechtěla vzít s sebou, tak jsem ji normálně dala na hlídání. Ono je fajn to tolik nežrat :). To by se člověk nikam nehnul.

Příspěvek upraven 15.01.19 v 17:45

Jana206
Nadpozemská drbna 26855 příspěvků 15.01.19 17:44

Není to o učení,ale o povaze. Každé dítě je jiné. Jsem zastancem toho,ze patří k matce,k rodičům. Nemam potrebu nekam na dlouho odcházet. Do roku a půl praktikuji dítě s hlídáním se mnou,dětí mám víc. U nás prumerne ve dvou letech,jak kdo. Školáci jsou samostatni a schopní fungovat i mimo rodinu,tabory,spor­tovní soustředění,k ba­bickam chodí sami,přestože se ode mě dva roky prakticky nehli.

Jeste mě zakladatelko napadá,jak probíhala separacni úzkost? Pokud neprobehne v tom správném věku nebo je dítě lamano,pozdeji se může vrátit.

Annnit
Kecalka 206 příspěvků 15.01.19 17:48

Ahoj, meho starsiho syna jsem uz v jeho 7 dnech nechala s tatinkem samotne a sla nakoupit. Tatinek dost pravidelne od sameho zacatku hlidal, babicka take-bez problemu. V 1,5 roce najednou konecna. Pri odchodu rev. Chvilku jsem to tolerovala a prisuzovala to obdobi separacni uzkosti. Ale jelikoz to do dneska (3,5 roku) nepreslo, tak uz to neresim. Proste odchazim rev nerev. Ale vim, ze je to jen o tom odchodu, ze 3min je naprosto v pohode a zustane u babi a dedy klidne cely vikend a ani si nevzpomene. Takze my jsme krasny priklad toho, ze i kdyz je dite od narozeni zvykle, tak to jeste nic neznamena. Zkousela jsi ho s tou babickou proste nechat a odejit? Jak to snasel?

Whizzy
Povídálka 44 příspěvků 15.01.19 17:48

@Jana206 myslím že separačka proběhla normálně, však jsem pořád s ní, těžko řít, asi určitě to bude o povaze. Nevím no, snad to časem nějak příjde samo…

Jana206
Nadpozemská drbna 26855 příspěvků 15.01.19 17:50
@Whizzy píše:
Mě jde hlavně o zkušenosti těch co to mají podobně, rady typu, měla jsem jí to učit dřív jsou mi k ničemu. Prostě neměla jsem na to nechat někde řvoucí dítě a navíc, o to ani nikdo moc nestál…

Přesně tak,taky mám dvě deti z pěti tento typ a o řvoucí dítě nikdo nestojí. Neobhajuj se tu,dítě patří k matce. A některé má tu potrebu větší.
U nás je taková nejmenší,tu ještě vsude beru s sebou,má 15 měsíců a jedno ze starsich dětí,výrazně lepší je to od dvou let,ale má takovou povahu,ze je ráda doma.Az ted v první třídě zacala spekulovat,ze chce jet o prázdninách se ségrou na tábor.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >