Kdy vyměnit korbu, za sporťák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mauša5218
Nováček 5 příspěvků 31.10.18 11:06
Kdy vyměnit korbu, za sporťák?

Ahoj maminky :srdce:potřebuji poradit, malému je čerstvých 9 měsíců, už si úspěšně sedá přez šikmý sed, rehabilitační sestra nám doporučila místo korby sporťák 8o Je fakt, že v korbě, už moc být nechce, neustále vymýšlí blbiny :P můžete některá poradit, jestli to není ještě priliş brzy a v kolika jste třeba začali vy? Taky mám na strach, abych ho neoblékla třeba málo ????! V korbě je to jiné… Snad se některá slitujete a poradíte :oops: Nemám nikoho, s kým bych to probrala :? Děkuji!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Kriss Tina
Kelišová 5605 příspěvků 31.10.18 11:11

Já dávala když začal sám sedět kolem 8 měsíců. Oblékala jsem pořád stejně, do sporťáku sem jako do korby dala normálně fusak. :nevim:

Uživatel je onlinea12
Vesmírná mluvilka 32279 příspěvků 31.10.18 11:11

Urcite neni brzy, sedi sam tak nevidim problem.. Neumim si představit, ze moje deti v 9ti mesicich lezely v kocarku, ani by se tam uz nevesly :mrgreen: prvni sel do sportaku v cerstvych 8 a byl to leden.. Na horni casti tela mel normalne zimni bundu a byl ve fusaku, plus nanoznik.. Mladsi sel asi o trosku driv, ale taky to na tech 7-8m,uz se mu lezet nelibilo..

Popokatepetla
Závislačka 3147 příspěvků 31.10.18 11:12

Do sporťáku, když dítě umí sedět. Pokud jde teprve přes šikmý sed, ještě bych počkala.
Oblékala jsem vždycky stejně, jako jsem byla já + jedna vrstva navíc - což byla v kočáru deka nebo fusak v zimě.

Hadumi
Extra třída :D 13517 příspěvků 31.10.18 11:12

Dcera 8m., syn 5m. - sporťák šel do úplného lehu. Dělej si to podle svýho pocitu.

Fima
Nadpozemská drbna 29260 příspěvků 16 inzerátů 31.10.18 11:13

Nejstarší syn šel do sporťáku v 5 měsících. Je červnový, takže na zimu, jak jsem vytáhla fusak. Jezdil na ležáka, otočený směrem ke mně, do 9 měsíců, kdy si sedl. Dvě mladší děti jezdily v korbě shodně do 7 měsíců. To už mi obě děti seděly a jedno už dokonce lezlo, stálo a chodilo kolem nábytku. Do korby by se bývaly ještě vešly, ale už tam ani jeden být nechtěl. Oba mladší kluci jezdili od začátku v sedě, otočení také směrem ke mně, od sebe jsem je oba otáčela před 1.rokem. Není se čeho bát.

Příspěvek upraven 31.10.18 v 11:14

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 1 inzerát 31.10.18 11:13

Oba kluky jsem dala do sporťáku až když bez problémů dokázali sedět. První syn šel tedy v 7 měsících, mladší až v 11 :lol: Být tebou, zkusím to se sporťákem. Dětem se tam líbí víc. Uvidíš, jestli se tam bude kinklat ze strany na stranu nebo bude pěkně sedět :) Klidně můžeš dát sporťák trochu do lehu, dítko pak bude jakoby pololežet, polosedět, takže mu nebudeš nijak namáhat břišní svaly. A jak obléknout? :lol: Myslím, že mikina, bunda, slabá čepice a pokud fouká nějaká šála bude stačit :) Dolů punčochy a tepláky. Na nohy teplé ponožky. Dáš ho do podzimního fusaku, klidně na něj dej ještě deku. To zvládneš :palec:

Janli
Kelišová 6046 příspěvků 9 inzerátů 31.10.18 11:16

Do sporťáku šlo dítě ve chvíli, kdy mi začalo v korbě sedat a chtělo koukat ven.

Mauša5218
Nováček 5 příspěvků 31.10.18 11:22

No, jemu už se tam taky nelíbí, kolikrát se nestačím divit, co vymýšlí za koniny :lol: zatím tedy v sedě moc času netráví, já se prostě bála, abych neudělala něco špatně! Třeba kvůli zadíčkům, ale když bude v,, polosedu''tak nemusím mít strach :think: a ještě k tomu fusak, ten dávat spíš až začne být chladněji, teď třeba stačí teplejší deka?

srpen89
Ukecaná baba ;) 1891 příspěvků 31.10.18 11:26

V 9 mesicich brzy ? Nechat moje deti v 9 m v hlubokym, tak se zblazni. Tak velke dite uz chce koukat ven, neco dlabat, hrat si a hybat se. To v korbe na lezaka jde dost tezko. A hlavne sportak jde dat do polosedu i do uplneho lehu. :think: Kdyz pominu, ze moje dcera v 9 mesicich uz bohuzel chodila, tak ve sportaku byla uz v 5 mesici. Kdyz chtela sedet, byla v sedu, kdyz chtela spat, dala jsem ji do lehu. Nevidim v tom problem. :nevim:

Celeste97
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 31.10.18 11:34

Já dala ještě předtím než začala sedět, protože je velká a z korby mi začala vylézat, bála sem se, aby nevypadla. Takže kolem 9. měsíce. Sedět začala až skoro v 11 m.
A oblékám stejně jak do korby :)

ugluk
Hvězda diskuse 43123 příspěvků 31.10.18 11:34

Někdy v téhle době 8-9 m. Sama ještě neseděla, zato si stoupala a vystupovala za jízdy. Sporťák šel do úplného lehu a dala se tam připoutat, takže v kombinaci s fusakem a nánožníkem OK.

EliškaMD
Povídálka 21 příspěvků 31.10.18 11:41

Já dala malou v 6 měsících do sporťáku, to už seděla, tak chtěla vidět okolí. Líbilo se jí to víc :).

debra.morgan
Závislačka 3754 příspěvků 31.10.18 11:44

co máte za hubokou korbu, že se tam v 9. mesisich jeste vleze? dneska jdou decka klidne už kolem 5./6. mesice…nevlezou se, tak jdou do sportaku do lehu.

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2118 příspěvků 31.10.18 11:58
@debra.morgan píše:
co máte za hubokou korbu, že se tam v 9. mesisich jeste vleze? dneska jdou decka klidne už kolem 5./6. mesice…nevlezou se, tak jdou do sportaku do lehu.

Tako Accoustic, dcera si tam lebedila do 11 měsíců :palec: Pak už to bylo nebezpečné, chtěla stát za jízdy :) Pravda, neměla tam fusak, přecházeli jsme na sporťák v červenci. Syn začal mít tendence vystupovat z korby už kolem osmého měsíce, takže bohužel už je ve sporťáku. Blbě mi tam spí, dceři se tam taky moc nelíbilo ležet, nevím proč. Ale on už by se mi asi stejně na zimu s fusakem nevešel, je ho větší kus než byla dcera v jeho věku.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Matěj von Osečany a život na zámku: Kozy jim přerůstají přes hlavu!

Zámecký pán Matěj Stropnický si na svou usedlost nedávno pořídil také... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >