Kdy vyřídit nový občanský průkaz? ;-)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Zdeněk IV
Povídálka 25 příspěvků 15.06.19 12:27
Kdy vyřídit nový občanský průkaz? ;-)

Tak 15.7.2019 mi končí občanský průkaz. Stačí, když si tu občanku vyřídím 3. července? Občanský průkaz mám už od 15.7.2009, tedy 10 let už. Vyřizoval jsem to poblíž mého trvalého bydliště. Ale teď vím, že si tu občanku můžu vyřídit už kdekoliv, takže si ji vyřídím v Uherském Hradišti. Prostě na té fotce vypadám hrozně, mám tam dlouhé vlasy po ramena a vůbec mi to nepasuje. Je už to stará fotka. Teď 21. května jsem se střihal na krátko, takže mi to pasovat bude.

Co všechno si mám vzít sebou? Stačí jen starý občanský průkaz, ne? A starý občanský průkaz se tam nechává? Když tak díky za rady.

Reakce:
stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 15.06.19 12:39

@Zdeněk IV jo stačí si vzít starou občanku a sebe, úřednice tě vyfotí, fotka bude hrozná i když ti dají vybrat ze 4 variant - všichni lidé mají na občance hroznou fotku
občanku tam necháš, až si půjdeš pro novou
ale nevím nevím, od 3.července to asi do 15.7. nepůjde stihnout, většinou to trvá 3 týdny - no oni říkají 3 týdny, ale bývá to dřív, ale zas je tam ten volný den-svátek :nevim:

Aspera
Generální žvanilka 22113 příspěvků 15.06.19 12:43

@Zdeněk IV jdeš žádat ještě v době, kdy je platná, tak je do dobré. Ptala jsem se na to v pondělí a do měsíce neřeší nic, pak pošlou upomínku a když už je propadlá kolem 3 měsíců tak dají 100Kč pokuty.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 15.06.19 12:52
@Aspera píše:
@Zdeněk IV jdeš žádat ještě v době, kdy je platná, tak je do dobré. Ptala jsem se na to v pondělí a do měsíce neřeší nic, pak pošlou upomínku a když už je propadlá kolem 3 měsíců tak dají 100Kč pokuty.

upomínku? no to se fakt nedělá, kdo by to jako kde kontroloval u všech lidí v ČR, jestli mají platnou občanku? to je věc každého, si hlídat sám, jestli mám platné doklady :nevim:
a ano, když přijde žádat a má OP propadlý, tak zaplatí 100,–- správní poplatek, jinak je to zdarma

arinecka
Kelišová 6566 příspěvků 15.06.19 12:56

@Zdeněk IV Minulý měsíc jsem zrovna OP měnila. Jen jsem dala úřednici svůj starý, ona mě vyfotila, dala podepsat žádost a dala mi lísteček s datumem, kdy bude nový OP hotový. Byl hotový za cca 3 týdny. Starou OP mi nechala, tu jsem odevzdala, když jsem si vyzvedávala novou.

Aspera
Generální žvanilka 22113 příspěvků 15.06.19 12:57
@stinga píše:
upomínku? no to se fakt nedělá, kdo by to jako kde kontroloval u všech lidí v ČR, jestli mají platnou občanku? to je věc každého, si hlídat sám, jestli mám platné doklady :nevim:
a ano, když přijde žádat a má OP propadlý, tak zaplatí 100,–- správní poplatek, jinak je to zdarma

Tak to jsem se asi nějak přeslechla. Ale každopádně u nás první měsíce ještě neřeší a pak 100Kč, což jde.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 15.06.19 13:01

@Aspera to je fakt, v dnešní době pokuta jen 100kč, je dobrá

welovefashion
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 104 inzerátů 15.06.19 13:26
@stinga píše:
@Zdeněk IV jo stačí si vzít starou občanku a sebe, úřednice tě vyfotí, fotka bude hrozná i když ti dají vybrat ze 4 variant - všichni lidé mají na občance hroznou fotku
občanku tam necháš, až si půjdeš pro novou
ale nevím nevím, od 3.července to asi do 15.7. nepůjde stihnout, většinou to trvá 3 týdny - no oni říkají 3 týdny, ale bývá to dřív, ale zas je tam ten volný den-svátek :nevim:

já mám hezkou, zrovna nedávno mi to jedna úřednice řekla, že jsem asi jediná, no ale už je to taky 7 let zpátky…

mě říkali 30 dní a nakonec to byli asi 2 týdny, když jsem dělala pro dceru… ted čekám na syna pas, doufám že to stihnou zase za 2 týdny…

P4ja
Extra třída :D 10107 příspěvků 15.06.19 13:43

@Zdeněk IV Nebála bych se těch dat. Vezmeš starou op a vyfotí tě, a jen si řekneš, kde chceš novou vyzvednout, a jestli tam chceš ten nový čip nebo, co to je. A až půjdeš pro novou, tak odevzdáš starou.

No a pak koukni, kde všude máš číslo op (účet, atd.)a nezapomeň to změnit.

Váš příspěvek
Reklama