Kdy vyzvednout rodný list z porodnice po císaři?

8.5.20 06:41

Kdy vyzvednot rodny list u z porodnice po cisari?

Ahojik 13.5. 2020 Ve stredu jdu na CISARE v kyjove.. malej ma 1900g nevim jak se budu zotavovat po cisari a jak bude na tom malej v poradku zda bude mimco pribirat… Kdy tedy muze pritel se kterym nejsme vziti vyzvednout rodny list miminka…? Ja tady odevzdam rodne listy v porodnici papir o jmene a papir o otcovstvi a ty rodny listy original me vrati? Diky za odpoved… Vubec nevim Co a jak diky:-) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3974
8.5.20 06:48

V porodnici žádný rodný listy nedostanete. Dojde za vámi úřednice z matriky co to sepíše a přítel si jej pak může za nějaký 1-2 týdny vyzvednout na úřadě. Ale tohle se taky liší město od města a porodnice od porodnice. Ptal bych se přímo v porodnici a pak se zeptejte přímo úřednice, kdy ten RL bude k vyzvednutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6685
8.5.20 07:17

Vaše rodné listy dostaneš hned zpět. Rodný list miminka si potom vyzvednete na matrice. V jednom městě nás vyzvali k vyzvednutí za cca 16 dní, v druhém myslím za týden. A tak nějak tuším, že ve Zlíně nabízeli zaslat poštou, ale ruku do ohně za to nedám. Je úplně jedno, zda jste nebo nejste sezdaní. Otec asi bude v RL dítěte a tak jej může vyzvednout i on. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3887
8.5.20 07:19

@Racochejlek87 u nas je to tak ze po propusteni z nemocnice jdes s vasimi rodnymi listy na matriku a tam ti na miste udelaj rodny list pro dite.Mam pocit ze tam mas dojit do 8 dnu od propusteni z nemocnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3094
8.5.20 07:31

@Racochejlek87 ten rodný list (dítěte) lze nechat si i poslat poštou. Tvůj a priteluv rodný list vám dají zpět hned, to si nikdo nenechává

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
616
8.5.20 07:32

Ty jo tak u nás se dostává rodný list prcka před odchodem z porodnice i s rodnými listy rodičů… Takže jsem tohle nikdy řešit nemusela…ale klidně bych se zeptala sester, třeba budou vědět…a opravdu je to všude asi jinak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3094
8.5.20 07:36

@iwinek to jako fakt? Když třeba porodíš ve čtvrtek večer, tak Tě v neděli pustí a rovnou pro tebe maj rodnej list z matriky 8o já nijak nerypu. Jen že třeba za mnou přišla paní z matriky až druhej den po porodu, někdy odpoledne dokonce. A že RL bude do 8mi dnů :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4257
8.5.20 07:41

Me ho poslali poštou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
512
8.5.20 08:00
@Jitul.kaaa9 píše:
@iwinek to jako fakt? Když třeba porodíš ve čtvrtek večer, tak Tě v neděli pustí a rovnou pro tebe maj rodnej list z matriky 8o já nijak nerypu. Jen že třeba za mnou přišla paní z matriky až druhej den po porodu, někdy odpoledne dokonce. A že RL bude do 8mi dnů :think:

Ja jsem rodila v neděli, v pondělí večer přišla paní z matriky a ve středu dopoledne hned po propuštění jsme to vzali přes matriku a rodný list už tam byl. Asi jak ve kterémeste, u nás v menším je to rychlost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16252
8.5.20 08:01

Ja teda mela vyrizene papiry (otcovství) pred porodem, po porodu zašel chlap na matriku a asi tyden na to sel rl vyzvednout. Vim ze to trvalo minimalne ten tyeen nez se udelal, sem pak resila jak to udelam, kdyz mam jit do 8 dnu hlásit dite na zdravotní pojistovnu, kdyz ještě nemam žádné doklady v ruce :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1208

@Racochejlek87 ty víš, že má malý 1900g a tvá největší starost je rodný list? Promiň, ale to je hodně zvláštní :think:
Ať je malý zdravý a v pořádku, RL vám dají na matrice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4327

@Jitul.kaaa9 taky jsem ho dostala v den propuštění, rodila jsem v sobotu a ve středu pri propouštění jsem ho dostala, Jsou to 4 roky a bylo to v Kadani

ttt
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
8.5.20 08:02

V každém městě je to jinak. V porodnici vám řeknou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71540
8.5.20 08:17
@Jitul.kaaa9 píše:
@iwinek to jako fakt? Když třeba porodíš ve čtvrtek večer, tak Tě v neděli pustí a rovnou pro tebe maj rodnej list z matriky 8o já nijak nerypu. Jen že třeba za mnou přišla paní z matriky až druhej den po porodu, někdy odpoledne dokonce. A že RL bude do 8mi dnů :think:

Tak realna doba potrebna na vyrobeni rl je asi 20 minut, kdyz jsou vsechny podklady… My byli na matrice az po porodu osobne a odchazeli jsem rovnou s nim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3094
8.5.20 08:31

@thalasan @malina83 @j.a.n.i1 jojo, mě jen překvapuje, že je to všude jinak. Já rodila v Praze u Apolináře a velmi dlouho před porodem už jsem tam byla hospitalizovaná (takže se taky divím, že zakladatelka řeší v tomhle případě takovou prkotinu, jako je rodnej list…) a tam sedí matrikářka přímo tam, takže jsem měla dost času zjistit, jak to funguje tam :mrgreen: a konkrétně teda na Praze 2 si ho můžete nechat poslat i poštou. Ale nikdo vám ho v den propuštění nepřinese. Možná už je hotový, ale musíte si pro něj sami/y.
@Kriss Tina já to řešila taky. No a prostě když ten RL přišel, tak manžel rovnou ten den zajel na pojišťovnu, vyzvedl malé kartičku a bylo. Ani nevím, jestli to bylo do těch 8mi dnů :nevim: ale asi jó :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama