Kdy vzít manžela na ultrazvuk? Vadí to doktorovi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 13:23
Kdy vzít manžela na ultrazvuk? Vadí to doktorovi?

Ahoj.
Chtěla bych se zeptat kdy jste vzali poprvé svého manžela/partnera na ultrazvukové vyšetření a jestli to třeba nevadí doktorovi že tam jde s vámi? Chtěla bych aby tam se mnou manžel teďka na ultrazvuk šel, ale nějak nevím jestli to třeba nevadilo doktorovi nebo tak něco. :) Vím že s některými ženskými tam partner normálně šel, tak bych si právě taky přála aby tam teďka se mnou šel. :)

Přečtěte si článek: První určení pohlaví dítěte na ultrazvuku

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2112 příspěvků 04.06.19 13:26

Byl jen na dvou velkých. A nevadilo to.

Uživatel je onlineKajka9
Závislačka 4466 příspěvků 04.06.19 13:26
@Anonymní píše:
Ahoj.
Chtěla bych se zeptat kdy jste vzali poprvé svého manžela/partnera na ultrazvukové vyšetření a jestli to třeba nevadí doktorovi že tam jde s vámi? Chtěla bych aby tam se mnou manžel teďka na ultrazvuk šel, ale nějak nevím jestli to třeba nevadilo doktorovi nebo tak něco. :) Vím že s některými ženskými tam partner normálně šel, tak bych si právě taky přála aby tam teďka se mnou šel. :)

Já ho vzala na 1 SCREENING.. do té doby byly krátké uz a spíš vnitřní.. na tom screeningu tak je dlouhý UZ a miminko už vypadá jako miminko… a doktorům to nevadí na screening mi dokonce řekla at si dovedu přítele klidně a s každou ženou tam byl přítel / manžel kdo čekali na screening.. šel semnou na všechny 3

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 21074 příspěvků 04.06.19 13:26

Mě to přijde uplně normální :nevim: je to i jeho dítě

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 14744 příspěvků 04.06.19 13:27

S prvním nikdy, s druhým jen na první screeningu, protože mi bylo hrozně zle. Domluv se s doktorem, moje lékařka to řeší tak, ze manžela zavolá až po vyšetření a vnitřním ultrazvuku, aby viděl uz přes břicho

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 46721 příspěvků 04.06.19 13:31

Na prvním screeningu, tam to konečně začalo vypadat jako človíček. Pak byl na druhém ve 20.tt, to už zas byla tak horní hranice, kdy se na tu obrazovku něco podstatnýho vešlo. Na tyhle jsou doktoři zvyklí, že chodí i chlap, asi i na ty mezi tím s tím většina doktorů nebude mít problém, ale jestli i ten tvůj, to netuším :) Jinak až do toho prvotrim. screeningu bývají utz vnitřní, a to bych zas nepotřebovala, aby u toho chlap byl. Jinak tyhle dva utz jsem brala mimo diagnostiku i jako „koukací“, ostatní byly takové čistě diagnostické rychlovky, ale bývaly i ženské, co tahaly chlapa na každou těhotenskou poradnu.

Kriss Tina
Extra třída :D 10715 příspěvků 04.06.19 13:32

Můj se mnou byl akorát na genetice na screeningach. Tam sou na to připravený a hlavně je ten ultrazvuk podrobný, i ve 3D. Na klasický k kojí dr semnou nechodil, tam by to akorát zdrzovalo, ne že by ho tam dr nepustila, ale zbytečně by zdržoval ostatni pacienty a stejně by tam toho moc nevykoukal.

Aduš8
Závislačka 4845 příspěvků 04.06.19 13:33

U prvního chodil na každý UTZ, můj doktor je dělá na každé prohlídce, vnitřně neprohlíží, pokud není potřeba. Teď u druhého byl jen na 2.screeningu a pak ještě jednou, protože mi na rovinu doktor řekl, že pokud to není vyloženě nutné, tak s sebou malého brát nemáme, děti většinou v klidu nevydrží

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1480 příspěvků 04.06.19 13:34

Ty jsi taky trošku ťuňťa, viď? :) nic ve zlém :D já jsem trochu taky. Normálně mu řekni „mám tady chlapa, chce vidět mimčo“. :mrgreen: Na 1. screeningu jsem byla na specializovaném pracovišti. V tu dobu se s doprovodem tak nějak počítá. Manžel ale nemohl, byl v práci. Ve 20tt, 2.scr. normálně u mého dr a sice zmínil, že tatinci u něj chodí většinou až ve 30tt a pak i snad prohodil neco o tom, že „když to musí videt“, ale byl normálně milej a všechno nám zase krásně popsal… Já jsem si byla téměř jistá, že ve 30tt manžel nebude moct. Takže by si to mohl zkusit :D ne, sranda… Napůl. Ona to není jejich povinnost, že… Ale když už tam toho partnera přivedeš, to by musel být velkej morous, aby ho tam nepustil.

Uživatel je onlineJanli
Echt Kelišová 8857 příspěvků 04.06.19 13:35

Jen na screening ve 20tt. Na běžný prohlídky a PTS jsem ho netahala. Beru to tak, že to je především lékařské vyšetření a já tam chci mít naprosto koncetrovaného lékaře, nerozptylovaného zbytečnýma otázkama. Není to divadýlko a já nechci, aby lékař něco přehlídnul.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1774 příspěvků 04.06.19 13:37

Manzel se mnou byl na genetice na velkym UZ a amniocenteze, ale jinak na gyndu jsem chodila u obou kluku sama.

Příspěvek upraven 04.06.19 v 13:38

blumen
Hvězda diskuse 50795 příspěvků 04.06.19 13:37

Ja jen na screeningy ve 13. tt, pak uz ne, kvuli praci to nejde a na tom druhem velkem uz to stejne nejde tak pekne videt.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1077 příspěvků 04.06.19 13:38

Se mnou byl taky na vsech trech a pak dokonce i v nemocnici na monitorech (byla jsem nekolikaty den hospitalizovana na vyvolavani a byly navstevy, tak jsem ho nechtela nechat dlouho cekat nekde na chodbe), bylo nam to dokonce k uzitku, pak mi rikal u porodu kdy prijde kontrakce, ptze na monitoru byla videt driv nez jsem ji citila :mrgreen: Asi zalezi na doktoru, ale dnes uz je ucast muze bezna. Ucast chlapa v poradne tez nemusim, ale nektere druhorodicky maji ziva prvni decka a treba nemaji hlidani, tak pak chapu ze jde i chlap, ale jen kvuli hlidani, ne aby se ucastnil schuzky u doktora.

debra.morgan
Echt Kelišová 8768 příspěvků 04.06.19 13:46

Na 1. a 2. Screening normálně na moji gynde kam chodím, samy mi říkali, že ho můžu dovest ;)

LilyJane
Kecalka 186 příspěvků 04.06.19 13:47

Stačí se doktora normálně zeptat: „Může se mnou přijít manžel/přítel?“ a on ti řekne. Většinou s tím ale nemají problém.
U mého doktora je běžné, že ženské sebou berou chlapa na první a druhý screening, kdy je ten ultrazvuk delší a doktoři jsou ochotnější nad váma ztratit víc času a navíc už je to mimino hezky vidět :) Na klasické kontroly je to takové zbytečné, jsou kraťoučké - pokud k UZ vůbec dojde. Ale moje spolužačka, kterou jsem náhodou potkala v čekárně si i na takovou přivedla chlapa :) Jenom se nejdřív domluvila s doktorem, jestli třeba chce vyšetřit i čípek a tak, protože to by ten chlap asi nesl trošku hůř :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama