Kdy začínají děti v 1. třídě psát perem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.18 09:32
Kdy začínají děti v 1.třídě psát perem?

Kdy začínají? Prý v lednu. Je to možné? Plus mínus pochopitelně. Jde mi hlavně u školy, které jedou podle Nové školy (nns)-čtení, psaní a podle Alter-matika. Díky. Prosím o anonym, z určitých důvodů jsem tu asi rozpoznatelna, taky diky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eliskaj
Kelišová 5604 příspěvků 29.11.18 09:35
@Anonymní píše:
Kdy začínají? Prý v lednu. Je to možné? Plus mínus pochopitelně. Jde mi hlavně u školy, které jedou podle Nové školy (nns)-čtení, psaní a podle Alter-matika. Díky. Prosím o anonym, z určitých důvodů jsem tu asi rozpoznatelna, taky diky.

Dcera dostanou pero příští týden

krtek93
Neúnavná pisatelka 17819 příspěvků 29.11.18 09:39

Myslim, že začínali s perem někdy kolem pololetí :think:

IvaB
Kelišová 6239 příspěvků 28 inzerátů 29.11.18 09:40

Dcera píše perem druhý týden a mohla jako jedna z posledních. Začínali postupně, u koho už učitelka uznala, že nepíše jako čuně a pořád negumuje, tak mohl přejít na pero. Řekla bych, že co dcera píše perem, tak je to písmo hezčí.
Jo a moje kadeřnice má dceru ve vedlejší třídě a ta už psala perem někdy začátkem listopadu.

Terkapali
Kecalka 240 příspěvků 4 inzeráty 29.11.18 09:42

Dcera začínají kolem pololetí

AstraG
Závislačka 4417 příspěvků 29.11.18 09:43

U syna začínali postupně, dle schopností, rytí. Syn psal perem mezi prvníma, tuším kolem Mikuláše, po Novém roce už ho měli téměř všichni.

Terkapali
Kecalka 240 příspěvků 4 inzeráty 29.11.18 09:43

@IvaB přesně to půjde i u nás postupně.. Snad se toho dočkám :mrgreen:

tezi
Hvězda diskuse 50630 příspěvků 1 inzerát 29.11.18 09:43
@Anonymní píše:
Kdy začínají? Prý v lednu. Je to možné? Plus mínus pochopitelně. Jde mi hlavně u školy, které jedou podle Nové školy (nns)-čtení, psaní a podle Alter-matika. Díky. Prosím o anonym, z určitých důvodů jsem tu asi rozpoznatelna, taky diky.

Je to hodně individuální a záleží na učiteli, škole i na dítěti, učebnice tam moc roli nehrajou. Syn začal psát perem až snad koncem ledna. U dcer si nepamatuju, ale obě někdy kolem Vánoc, jestli to bylo už v prosinci nebo až v lednu už nevím.

elen-ka
Extra třída :D 12569 příspěvků 23 inzerátů 29.11.18 09:54

Tak dcera vloni začala psát perem někdy v prosinci. Mám pocit, že ve třídě přecházeli na pero někdy mezi druhou polovinou listopadu a první polovinou ledna.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 6016 příspěvků 29.11.18 10:08

U nás začínal jak kdo, když učitelka viděla že umí psát tužkou, správně ji drží , neryje… Někdo začínal dřív někdo dýl.

Hobitka
Závislačka 3716 příspěvků 29.11.18 10:13

U nas p. ucitelka rozhodla, ze perem pisou vsichni od zacatku listopadu, ze pry jim to jde. A ze nechce delat rozdily mezi detmi hned od zacatku. Musim rict, ze dceri se perem pise mnohem lepe nez tuzkou, i to lepe vypada :think: . A to tuzkou celkem ryla. Takze asi fakt zalezi na ucitelce, na tride…

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 29.11.18 10:18

u nás dostávají pero postupně, dle schopností a tlaku při psaní. Připravená je měla učitelka už na zač. školního roku.
Syn říkal cca před dvěma týdny, že některé děti už ho mají.
Popravdě, já když vidím, jak často musím gumovat, aby srovnal sklon písma (mají za úkol třeba jednu řádku „mele“ - napíše to třikrát a je konec řádky, kdybych ho nechala bez gumování, tak se ke správnému tvaru ani nedobereme :mrgreen: :mrgreen:
Takže mě vůbec nevadí, že píše tužkou.
Doma už občas na něco použije propisku (né do školy).

Run
Generální žvanilka 20606 příspěvků 29.11.18 10:18

U nás dostanou pero teď v balíčku od Mikuláše. A všichni a podle toho jak to půjde jim ho paní učitelka případně zase na chvíli vezme. Ale říká, že jsou šikovní a že to půjde.

Terkapali
Kecalka 240 příspěvků 4 inzeráty 29.11.18 10:21

Holky a jaký pero doporučujete? Já absolutně nevím jaký koupit

elen-ka
Extra třída :D 12569 příspěvků 23 inzerátů 29.11.18 10:29

@Terkapali dost často to řekne učitelka. U nás doporučila Tornádo, ale konečnou verzi nechala na rodičích. Já doma měla dlouhodobě stabilo a dcerka s ním zkoušela psát, ale psalo se ji s tím špatně. Koupili jsme tedy tornádo zda to bude lepší a bylo, tak jsme u toho zůstali.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Rýsuje se snad rozchod? Kopřivová a Jágr nejspíš nebudou na Vánoce spolu!

Spekulace o tom, že se vztah hokejisty Jaromíra Jágra a Veroniky Kopřivové... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >