Kdy začít čistit zoubky a tak vůbec

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mauša5218
Povídálka 11 příspěvků 04.01.19 23:35
Kdy začít čistit zoubky a tak vůbec

Ahoj maminky, mám dotaz, malému je 12 měsíců a má už venku 5 zoubků, někdo radí čistit, jiný zase ne… Chci se zeptat vás maminek, co myslíte vy? Nedokážu si dost dobře představit, že budu už takhle brzy malého mordovat kartáčkem :nevim: Stálo mě dost přemlouvání samotné masírování dásniček s takovým tím gumovým náprstkem :zed: V kolika jste začínali čistit vy? A kdy poprvé k zubaři? Děkuji předem za vaše odpovědi :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
pomme
Stálice 69 příspěvků 04.01.19 23:41

Začali jsme tak v 5 měsících, jakmile měl první zub venku. Nejdřív jen večer plínkou, pak tím silikonovým kartáčkem na prst, aby si zvykal. V roce už jsme dávno čistili kartáčkem, měl 12 zubů. Jakmile se objevily stoličky začali jsme na doporučení zubaře i s pastou.

Příspěvek upraven 04.01.19 v 23:53

Emisis
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 04.01.19 23:42

Určitě čistit už teď, i kdyby blbě, tak ať si zvyká na ten návyk ze se ráno a večer čistí. Naše mala má svůj kartáček, a ráno a večer si ho bere sama. Bez pasty jen s vodou. Když se nechá, tak ji ty zoubky “vycistim” já. U zubaře byla před prvním rokem. Za půl roku jdeme zase, má 15 mes a 8zubu.

Maminanamatersky
Kecalka 199 příspěvků 04.01.19 23:43

Tak pet zubu uz bych mu rozhodne davno cistila! I na mlecnych zubech se drzi plak a muzou se zkazit. My doma cistime, co holce vylezli prvni dva, asi tak od sesti mesicu. Cim driv si zvykne na cisteni zubu, tim lepe. A neni to zadny mordovani :roll: Prodavaji pro nejmensi mekkoucke kartacky jak dech. Poprvy k zubari jdeme ve dvou letech.

pomme
Stálice 69 příspěvků 04.01.19 23:44

Jinak teda, že by to byla jeho oblíbená aktivita, to rozhodně ne. Dost protestuje i teď, když je mu 2,5. Ale jsme neústupní, většinou mu k tomu pustím pohádku, tak se nechá přemluvit.

Kriss Tina
Kelišová 7071 příspěvků 04.01.19 23:47

V roce už bych čistila dávno, staví kartáček na prst nemusíš ho mordovat klasickým a už vůbec ne třeba s pastou. Já čistila od chvíle co se začal klubat první zub. Aspoň se na to navyknul a později nedělal scény… V roce už by měl jít i k zubaři na první prohlídku.

novomamča
Ukecaná baba ;) 1568 příspěvků 04.01.19 23:53

Čistěte už teď. Filípkovi jsme začala čistit zuby hned jak mu narostly, takže v šesti měsících. V roce a půl si bral kartáček do ruky už sám od sebe a žužlal ho v puse. Nemyslím si, že by to pro něj bylo mordování.

Heivka
Závislačka 3488 příspěvků 05.01.19 00:14

Čistit hned jak se zub vyklube, u syna jsem měla od MAM takového králíčka na prst a v roce už kartáček (Curaprox) jinak od roka čistím dětskou pastou od Weledy předtím jenom vodou, na dcerku už taky čeká králíček a objevila jsem olej první zoubek od Saloos, je na prořezávání i na údržbu prvních zoubků. Zatím je vyzkoušen jenom na uklidnění dásní a celkem pomáhá (ale Calgel je Calgel)

Kajak18
Kecalka 320 příspěvků 05.01.19 00:15

No určitě od prvního zoubku. Já dávám malé 1 rok)kartáček, ať si je „vyčistí“ sama. Hryže si do něho a různě kmitá v pusce, pak jí to ještě přejedu já. Pastu používáme, nám naopak pomáhá, protože ji chutná. Jakmile ji cítí na kartáčku, tak drží. Pastou čistíme jednou denně. K zubaři jde poprvé příští týden. S druhou dcerou jsme taky byli cca v jejím roce.

S.maya
Závislačka 4390 příspěvků 05.01.19 00:18

Malý má 16 měsíců a dnes byl na druhé prohlídce u zubařky. Chci aby si na návštěvy zvykal.

Má asi 8 zubů a čistím od prvního zubu. Nejdřív silikonovým prstackem..to se nechal..nebo si omotam prst gázou a zuby vyleštím.

Jinak mu od 6 měsíce dávám do ruky kartáček Jordan..je měkký a má ho místo kousatka.
Pastu zatím nepoužívám a malej mě nechá mu vyčistit jen stoličky…ty přední si čistí sám tak, že kartáček žužlá a kouše u pohádky 2* denně.

V nejbližších dnech mu chci koupit i pastu.

Příspěvek upraven 05.01.19 v 00:20

S.maya
Závislačka 4390 příspěvků 05.01.19 00:19
@Kajak18 píše:
No určitě od prvního zoubku. Já dávám malé 1 rok)kartáček, ať si je „vyčistí“ sama. Hryže si do něho a různě kmitá v pusce, pak jí to ještě přejedu já. Pastu používáme, nám naopak pomáhá, protože ji chutná. Jakmile ji cítí na kartáčku, tak drží. Pastou čistíme jednou denně. K zubaři jde poprvé příští týden. S druhou dcerou jsme taky byli cca v jejím roce.

Jakou máte pastu, prosím ?

Kajak18
Kecalka 320 příspěvků 05.01.19 00:21

@S.maya
My používáme Elmex na první zoubky.

S.maya
Závislačka 4390 příspěvků 05.01.19 00:26
@Kajak18 píše:
@S.maya
My používáme Elmex na první zoubky.

Děkuji. Snad mu taky bude chutnat. :)

beruska9
Extra třída :D 10862 příspěvků 05.01.19 03:44

Nerypu, ale zajimalo by me, kdo radi necistit, myslela jsem, ze dnes uz je normalni doporucovat cisteni od prvniho zoubku…dej mu kartacek, at zuzla. Jinak mne to s malym ditetem slo o dost lepe, nez s 3.5 letakem, ktery zdrha a uz ho jen tak nepreperu :lol: (U nas rozhodne nefunguje, ze cim driv si zvyknou, tim lepe, dlouho nebyl problem, I ho to bavilo, nekdy kolem 2.5 zacal priserne vyvadet a obcas to predvadi doted).

beruska9
Extra třída :D 10862 příspěvků 05.01.19 03:51

U zubare jsme teda ale byli az ve 2.5 letech, nejak jsem na to furt zapominala :oops: a ani neotevrel pusu :mrgreen: Takze prvni prohlidka az ve 3, problem nastesti zadny.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >