Kdy začít cvičit břicho po porodu a jak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
beruka
Povídálka 43 příspěvků 15.04.05 09:07
Kdy začít cvičit břicho po porodu a jak?

Jsem měsíc před porodem a mám hooodně velké bříško (spíš takový balón). Kamarádka mi řekla, že pro navrácení břicha aspoň do rozumného stavu je nejdůležitější začít cvičit co nejdřív, jinak už břicho zůstane vytahané.
Mohl by mi prosím někdo napsat, kdy nejdřív po porodu lze bříško posilovat, zda nejříve přímé břišní nebo šikmé břišní svaly a co v případě císařského řezu. Někde jsem četla, že někomu v porodnici doporučili cvičit už druhý den po porodu, ale to se mi zdá hodně brzy…Poněvadž nevím, jestli nebudu mít císařský řez, je v tom případě nutné počkat až na úplné zhojení jizvy (což je asi několik týdnů) ? Děkuju moc za odpovědi. :-)

Přečtěte si článek: Cvičení po porodu. Jak začít a na co pozor?

Reakce:
Kacica
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 15.04.05 10:28

Ahoj Berunko,
ja jsem mela taky cisare a v porodnici nam doporucovali cvicit od konce sestinedeli, pak jsem ale potkala znamou, ktere mela dve deti cisarem a doporucila mi necvicit bricho pul roku, protoze pokud mas svaly na brise hodne rozestoupene, je treba, aby se daly trosku dohromady, aby tam nezustala dira. Znama ma brisko ploche a ja bych ho taky mela, kdybych se nenacpavala od rana do vecera. Kolem 6 mesice jsem totiz zhubla a dolu slo i bricho, bohuzel ted uz to neni pravda :-(
Jo a to bricho te stejne bude tak 14 fakt dost bolet, takze na nejake cviceni nebudes mit ani pomysleni.

Preju lehky porod
Kacica + Betynka 8,5 mes.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.05 11:25

Ono to asi dost záleží na tom, jaké bříško jsi měla před těhotenstvím a jak moc jsi posilovala. Já jsem posilovala hodně, v těhu pak nic, poporodu se mi z posilování břicha dělalo špatně od žaludku (fyzicky, ne obrazně řečeno) a tak jsem prostě neposilovala vůbec, teď jenom véééélice málo a sem tam, ale bříško mám hezčí než před prvním těhu. Jsem ráda, že to tak je a jsem z těch šťastnějších co to mají bez práce. V žádném případě se ale po porodu neřiď nějakými univerzálními radami kdy začít cvičit, ale poslouchej svoje tělo, ono si řekne a ty poznáš kdy tě fyzická zátěž nebude vyčerpávat
Radka + Betynka 8,5 měs.

elda
Ukecaná baba ;) 1709 příspěvků 15.04.05 14:36

souhlasím s Radinou - je důležité začít cvičit, až to tělo snese. já začala hodně brzo - už v šestinedělí jsem sedla na kolo a dala si asi 20 km :-) První měsíc jsem spíš protahovala, z kojení mě bolela trochu záda, tak proto. Zátěž jsem přidala po skončení krvácení, ale tak po těch dvou měsících jsem už chodila i běhat. Postava se vrátila tam, kde byla. břicho jsem intenzivně posilovala až tehdy, když jsem měla zpět výkonnost, nebo chcete-li, takovou tu všeobecnou kondici a výdrž, takže po roce. do té doby jsem spíš bříško zanedbávala, jen občas nějaké ty „břišáky“. Opravdu záleží na tom, v jakém stavu bylo bříško před těhotenstvím. Rehabilitační sestra v porodnici okamžitě poznala, že jsem před těhotenstvím sportovala a i tomu břichu se věnovala-prý to dělá divy. ted se chystám „kazit si postavu“ podruhé, tak doufám, že návrat do kategorie „plochých břich“ bude stejně snadný.

elda

miselline
Ukecaná baba ;) 1503 příspěvků 15.04.05 20:09
cvičit?

Ahoj, souhlasím s příspěvkem..cvičit musíš, až to tělo zvládne..
Ale je fakt, že z vlastní zkušenosti, na radu mojí maminy a kamarádky jsem začala cvičit už druhý den. Žádný trápení, prostě když jsem si vzpomněla,tak jsem párkrát zkusila zatáhnout bříško, prostě v klidu a pohodě.
Mám bříško naprosto stejné jako před porodem :wink:
ahoj miselline

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.05 20:55

Ahoj,

nám v porodnici rehabka doporucila nejake jednoduche cvikky hned 2. den po porodu, ale to bylo spis jen takove protahovani. Zadny sedy lhy. Hlavne nejdriv zaci s cviky na sikme brisni svaly, jinak hhrozi rozestup brisnich svalu. I vstavat z postele z lehu nam doporucovali „pres bok“, nevim, jak to nazvat.....Ja s cvicenim v pravym slova smyslu zacala po 6nedeli, plavanim, rotopedem a cviky na bricho. Dopadla jsem dobre, mozna lip nez pred tehu. No ale zrovna, kdyz se zalo rysovat plochy bricho, zase jsem tehu :-) A ted v 35. tt mam mensi bricho nez prvne.

martina

Váš příspěvek
Reklama