Kdy začít cvičit po porodu a vrátit se k dietě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 21:29
Kdy začít cvičit po porodu a vrátit sek ,,dietě" ?

Holky mám 12 dní po porodu a přemýšlím kdy začít zase cvičit, mám dodržet šestinedělí, nebo mohu začít dříve? Také kojím a chci rozhodně i nadále a tak i řeším otázku jídelníčku. Jedla jsem hlavně bílé jogurty, vločky, kuřecí/hovězí, ryby, ryze, brambory, zeleninu - myslíte, ze něco z toho jídelníčku vadí, tomu kojení mám na mysli. Hubnutí zdar :mrgreen:

Přečtěte si článek: Cvičení po porodu. Jak začít a na co pozor?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 07.01.17 21:35

@Šťastná.máma­.4 Tak nám v Podoli rikali, že lehce se může začít hned (rehabilitacni sestra ukazala nejake cviky hned druhy den po porodu), plavat po sestinedeli, na kolo hned, jak je schopna se zena na nej posadit a bricho zacit posilovat nejdrive 2 mesice po porodu kvuli rozestupu svalu.

Suzuveverka
Kelišová 5020 příspěvků 07.01.17 21:42

Se cvičením bych to v šestinedělí nepřeháněla. Cvičila jsem jen něco lehčího spíš na protažení a snažila se cvičit cviky na zpevnění pánevního dna.
A hubnutí bych při kojení nechala volný průběh. Koukám, že máš děti celkem brzo po sobě, třeba to půjde samo. Mám děti po dvou letech, zezačátku pohoda, mimino moc neváží, ale jak menší roste a starší jde do vzdoru, začaly mi pěkné galeje. Deset měsíců po druhém porodu mám dole 11kg a kondici lepší než v době, kdy jsem závodně trénovala karate ;) Dietu nedržím, stravuju se tak nějak rozumně, snažím se dodržovat jen pravidelnost v jídle, přiměřené porce a aspoň trochu řešit co je zdravé a co ne, to už kvůli starší, která jí se mnou stejné jídlo.

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 21:49

@Suzuveverka Jojo děti jsou u sebe celkem blízko, s tím obdobím jsi mě tedy nepotěšila :lol:, já jsem neustále optimisticky naladěné :lol: @Cuddy a jsem překvapena i s tím břichem, prave to jsem chtěla začít cvičit nejdříve. Do bazénu tedy půjdu až po 6nedeli, s tím jsem ale i počítala a kolo na to si sednu a ještě crossovy trenazer by měl být bez problému ;)

Kriss Tina
Kelišová 5455 příspěvků 07.01.17 21:51

Cviceni se ma myslim jenom to co ukazujou v porodnici, zadna velka zatez… jinak z jidelnicku by nemelo vadit snad nic, ale chce to vyzkouset, kazdy mimi je jiny, nekterym detem muze vadit nejaka slozka, ale to tady nikdo nevyvesti…

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 21:53
@Kriss Tina píše:
Cviceni se ma myslim jenom to co ukazujou v porodnici, zadna velka zatez… jinak z jidelnicku by nemelo vadit snad nic, ale chce to vyzkouset, kazdy mimi je jiny, nekterym detem muze vadit nejaka slozka, ale to tady nikdo nevyvesti…

Tak to je jasný, ze něco konkrétního vadit může, ale já to myslela spíše obecně k těm potravinám.

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 21:53
@Kriss Tina píše:

Tak to je jasný, ze něco konkrétního vadit může, ale já to myslela spíše obecně k těm potravinám.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15477 příspěvků 07.01.17 21:56

@Šťastná.máma­.4 Ja treba to bricho mohla zacit jeste pozdeji, asi po 3,5 mesicich. Jde o to, ze aby se mohla zvetsovat deloha, tak se brisni svaly rozestoupily a musi se postupne vratit zpet. Pokud by jsi zacala driv, tak bricho nebude nikdy ploche. Podivej se na pojem diastaza brisnich svalu.

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 21:57

@Cuddy Mrknu,díky :mavam:

warita
Echt Kelišová 8211 příspěvků 07.01.17 22:12
@Šťastná.máma­.4 píše:
@Suzuveverka Jojo děti jsou u sebe celkem blízko, s tím obdobím jsi mě tedy nepotěšila :lol:, já jsem neustále optimisticky naladěné :lol: @Cuddy a jsem překvapena i s tím břichem, prave to jsem chtěla začít cvičit nejdříve. Do bazénu tedy půjdu až po 6nedeli, s tím jsem ale i počítala a kolo na to si sednu a ještě crossovy trenazer by měl být bez problému ;)

Prime brisni svaly se nesmi cvicit az 6 mesicu po porodu. To znamena zadne pritahovacky!

Uživatel je onlineOrnwen
Závislačka 4525 příspěvků 07.01.17 22:18

Můžou se celkem brzo pokud vím šikmé, ale ty přímé fakt až celkem pozdě.
Stravu asi uvidíš, jak na ní budeš vůbec mít čas :-) Z toho vyjmenovaného vše ok. Dávala bych pozor na exotické ovoce a citrusy, ty můžou dělat problémy i přes mlíko.

Šťastná.máma.4
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 1 inzerát 07.01.17 22:33
@Ornwen píše:
Můžou se celkem brzo pokud vím šikmé, ale ty přímé fakt až celkem pozdě.
Stravu asi uvidíš, jak na ní budeš vůbec mít čas :-) Z toho vyjmenovaného vše ok. Dávala bych pozor na exotické ovoce a citrusy, ty můžou dělat problémy i přes mlíko.
Čas být musí, protože jinak chudák muž :mrgreen:

JaniceB
Extra třída :D 13269 příspěvků 1 inzerát 08.01.17 00:03

Jednoznacne az po dokojeni - po odstaveni miminka. Vsechny toxiny pri spalovani tuku at uz cvicenim, nebo dietou, jdou do mleka. Pokud je mimco kojene, neresila bych vahu, dokud neodstavim. Hodne zalezi, jakou dietu mas na mysli…pokud treba jen hodlas vysadit bile pecivo atd., tak to nevadi. Osobne bych ale do zadnych diet ani brutalniho cviceni behem kojeni nesla.

Suzuveverka
Kelišová 5020 příspěvků 08.01.17 07:34

U břicha je nejlepší nejdřív posílit vnitřní svaly, příčný břišní, pak šikmé a nakonec přímý. Vnitřní svaly se nejvíc zapojují při balančních cvicích, případně jsou na ně i speciální cviky. Pomáhá prý i nošení mimina v šátku, mě se díky nošení nejspíš rozestup stáhnul, protože břicho jsem po porodu necvičila vůbec.

@Šťastná.máma­.4 Dokud je mimino ležák, nebo dokonce hodnej ležák, tak to jde. Já měla malou opici, pořád v šátku, jinak řval, ale i tak se to dalo zvládnout. Teď je ze starší vzdorovitá hysterka a mladší leze jak motorová myš. Než je doma pochytám a oblíknu ven, jsem úplně vyřízená, celej den jedu jak fretka a mimiňák mě nenechá moc spát ani v noci. Když s nima někdo pomůže, aspoň na chvíli zabavit jedno dítě, je to lepší, ale bohužel jsem na ně většinu času sama, manžel se moc nestará. Kamarádka má děti taky po roce a půl a když byl tomu menšímu necelý rok, byla taky uštvaná a vyhublá na kost, a to říkala, že se cpe sladkým.

Uživatel je onlinezudina
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 13.09.17 10:32

Holky, kdy jste zacly s normalnim cvicenim po porodu? Muzu uz hned po sestinedeli? Mam na mysli treba normalni jogu nebo pilates.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >