Kdy začít dávat kaši?

1524
22.5.15 17:33

Kdy začít dávat kaši?

Milé maminky potřebovala bych poradit od kdy dávat kaši na noc. Dceři je 5 měsíců a před pár dny jsme začaly se zeleninovými příkrmy v poledne. Malá je plně na Nutrilonu a pěkně přibírá. Večer po koupání (20-21hod) vypije mezi 200-233ml a spí až do 7 hodiny bez probuzení. Váhám, jestli jí mám začít dávat na noc kaši. Jaké máte zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9932
22.5.15 17:40

Ahoj…já zatím nemám zkušenosti, ale vím, že moje máti dávala mě i ségře kaše (jak nutrilonový, tak doma dělaný z ovesných vloček) už od ukončeného třetího měsíce, protože jsme jí nechtěly v noci spát a právě se jí to krásně osvědčilo, jak jsme prospaly šest hodin v tahu :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11416
22.5.15 17:43

A proč dávat? Evidentně jí mléko zatím stačí :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1259
22.5.15 17:44

@Claire00 já začala dávat kaši okolo 5měsíce, ale v noci se začala často budit, bolelo ji bříško. Přestala jsem dávat a začala jsem až okolo 8měsíce zase a už v poradku. Malá kaše miluje. Jen je to teda pekelně drahý, kupuju jen Hipp a Nestlé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
22.5.15 17:45

Já bych kaši začala zkoušet přes den. Pro někoho je moc těžká a má po ní břichabol, tak aby ti neprořvala noc.
Syn měl po kaši vždycky hodně žízeň, takže ji dostával jako časnou večeři a pak před spaním ještě mliko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9730
22.5.15 17:49

Pokud takhle dobře spí, přijde mi to zbytečné. Kaši s lepkem bych podala do toho ukončeného 6.měsíce kvůli imunologickému oknu, aby přišlo dítě do kontaktu s lepkem, koneckonců lepek se dá přidat i do zeleniny nebo ovoce. Třeba moje dítě kaši na noc nesneslo nikdy, mělo po ní asi žízeň, nebo to bylo moc těžké, ale kaše večer znamenala mnohem víc nočního buzení a pláče. Když jsem mu ji dala k snídani nebo obědu, bylo to v pohodě. Takže rovnice „večerní kaše = klidný dlouhý spánek“ nemusí platit vždycky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
22.5.15 17:49

Taky jsem davala kasi jako brzkou veceri a pak mliko na dorazeni tesne pred nocnim spankem. vetsinou kasi tak v 7, pak jeste v 10 nebo 11 pili oba UM. jinak kasi jsem zacala davt jako prvni prikrm nekdy od 4,5m. bez problemu u obou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
22.5.15 18:08

Já začala taky dávat kaši na noc někdy v pátém měsíci. Chtěla jsem zkusit, jestli malou víc nenasytí a ona bude déle spát…Chtěla totiž kojit každé dvě hodiny :zed: No stejně to moc nepomohlo. Ale malé chutnala. Dávala jsem to vlastně ještě dřív než zeleninu. První měla tušim od Nestlé, a pak jsem kupovala jen od Hami. Občas ji má k večeři dodnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1524
22.5.15 18:09

Děkuji za odpovědi. Podlehla jsem tlaku „starších“ a dnes kaši od Nutrilonu koupila. Váhám, jestli to mám zkusit uvařit. Po přečtení vašich rad to nebudu riskovat a raději to odložím. Dcera se narodila s nižší porodní váhou 2,6kg a já nechci nic ve výživě podcenit. Ted má 6,5kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
22.5.15 18:21

@Claire00 On to každý dává jinak. Pokud spí a přibírá, dávala bych později, ale nemyslím, že na tom nějak moc záleží, spíš bys měla zbytečně práci. Já dávala oběma od 8 měsíců, starší se narodila taky s 2.6 kg. A dávala jsem taky nejdřív kaši a na noc ještě mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1524
22.5.15 18:30
@Pipi 00 píše:
@Claire00 On to každý dává jinak. Pokud spí a přibírá, dávala bych později, ale nemyslím, že na tom nějak moc záleží, spíš bys měla zbytečně práci. Já dávala oběma od 8 měsíců, starší se narodila taky s 2.6 kg. A dávala jsem taky nejdřív kaši a na noc ještě mlíko.

To bych později měla dávat místo mléka kolem 17 hodin kaši a mezi 20-21hodinou mléko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59287
22.5.15 18:47

@Claire00 začala jsem až poté, co je nahrazen oběd ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15947
22.5.15 19:30

S kasim jsme zacali jako s prvnim prikrmem nekdy v peti mesicich a davame ji na noc jako veceri. Syn bude mit za chvili rok a porad ji na veceri ma, chutna mu.
Problem se spanim jsme po ni nemeli, uz pred tim spaval celou noc. Oba kluci to meli stejne.

Teprve po zavedeni kase jsme zacali s obedem a pak s ovocem. Ale kazdy to ma jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verulicek
22.5.15 19:48

@Claire00 osobně nevím, co je nebo není správně, každopádně ano, z kaší se přibírá a to hodně. to, že děti lépe spí je fáma, jen jim to lepí břicha. Já jsem začala dávat obilninové s plnotučným mlékem až jsem přestala kojit (těsně před tím než měla malá rok) a je fakt, že tehdy přibrala hned první měsíc kilo a půl..což bylo až neúměrně moc vzhledem k tomu, jak přibírala před tím (rovnoměrně)

• Nahlásit
  • Citovat
verulicek
22.5.15 19:50

@Claire00 naše se narodila s 2,8 a v pěti měsících neměla ani šest kil takže buď v klidu, je z ní zdravá krásná holka, má už skoro deset. kaši dej později..čím později, tím líp

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama